КОЛИ: 06.03.2023 (до 18.00 за київським часом)
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: культура
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиПрограма «Культура. Регіони» спрямована на сприяння міжкультурному діалогу представників різних етносів України; популяризацію історії та культури корінних народів Криму, Приазов’я та Причорномор’я України; посилення культурної привабливості регіонів шляхом стимулювання місцевого культурного розвитку громад в тому числі і в регіонах постраждалих від російської агресії; генерування нових конкурентоспроможних культурних продуктів, розбудову партнерств у сфері культурних та креативних індустрій; розширення вибору та можливостей доступу до кроссекторального культурного контенту.
У рамках конкурсної програми «Культура.Регіони» запропоновано наступні ЛОТи:
-
ЛОТ 1. “Локальна культура”.
-
ЛОТ 2. “Культура корінних народів та унікальні етнічні культури Приазов’я і Причорномор’я”.
ЛОТ “Локальна культура” спрямований на підтримку регіональних ініціатив та розвиток культури в малих населених пунктах шляхом збереження та промоції місцевої культури, народних ремесел та промислів. Це сприяє відтворенню багатовікової історії розвитку українського суспільства в її широкому культурному розмаїтті та збільшує роль культури в житті українського суспільства.
Мета ЛОТу – посилити культурну та економічну привабливість регіонів шляхом стимулювання розвитку місцевої культури та генерування нових конкурентоспроможних культурних продуктів, зокрема регіонів, які постраждали від російської агресії.
Для кого
У рамках ЛОТу підтримуються всі сектори культури:
-
візуальне мистецтво;
-
аудіальне мистецтво;
-
аудіовізуальне мистецтво;
-
перформативне та сценічне мистецтво;
-
культурна спадщина;
-
літературна справа;
-
культурні та креативні індустрії.
Заявником ЛОТу може бути: орган місцевого самоврядування населеного пункту, крім обласних центрів та міста Києва, що зареєстрований на території України відповідно до чинного законодавства без обмежень щодо строків реєстрації та має відповідний досвід діяльності у сфері культури, а також, юридична особа всіх форм власності та фізична особа-підприємець, кожен з яких зареєстрований на території України, крім обласних центрів та міста Києва, не менше ніж за рік на дату початку конкурсного відбору та має відповідний досвід у сфері культури.
Бенефіціарами ЛОТу є широка аудиторія (за віковими, географічними, соціальними, освітніми критеріями тощо).
В рамках ЛОТ-у підтримується тільки індивідуальний тип проектів.
Індивідуальний проєкт — це культурно-мистецький проєкт, який реалізується за ініціативи та участі одного заявника. Тільки цей тип проєкту відкритий для подання заявок фізичними особами-підприємцями.
Сума
Мінімальна сума гранту (не може бути зменшена): 300 тис. грн .
Максимальна сума гранту (не може бути збільшена): 1 млн. грн .
Загальний бюджет ЛОТу* – 15 млн. грн .
Звертаємо увагу, що для ЛОТу “Локальна культура” передбачено обов’язкове співфінансування у розмірі не менше 10% від суми проекту. Фонд розглядає співфінансування як залучення ресурсів виключно в грошовій формі з інших джерел, не заборонених законодавством, що не є грантовими коштами Фонду і які використовуються заявником для реалізації цілей і досягнення результатів проекту.
Співфінансування проекту може надаватися самим заявником або (та) партнером (партнерами) та іншими юридичними та фізичними особами.
Терміни
Подача проектної заявки на конкурс: 23.01.2023 – 06.03.2023 (до 18.00 за київським часом).
Конкурсний відбір: 07.03.2023 – 29.05.2023.
Реалізація проектів включно з поданням звітності: з дати підписання Договору про надання гранту Фондом, але не раніше 1.05.2023, до 31.10.2023.
Умови:
Пріоритети підтримки ЛОТу:
-
Підвищення спроможності громад до генерування конкурентоспроможних культурних продуктів націлених на місцевий розвиток в умовах збройної агресії з боку російської федерації.
-
Підтримка нових локальних культурних продуктів, які популяризують культурну спадщину регіону та стимулюють його туристичний потенціал, зокрема націлені на збереження, розвиток та репрезентацію продуктів народних ремесел та промислів.
-
Використання нових підходів та нових технологій у регіональних ініціативах в поєднанні з елементами локального культурного надбання.
-
Промоція місцевої культури, культурного різноманіття й цінностей національних меншин та етносів, їх гармонійне співіснування.
-
Підтримка культурної спроможності регіонів, зокрема тих, які постраждали під час російської агресії.
Основний продукт ЛОТу:
-
Мистецька виставка (офлайн чи онлайн);
-
Експозиція/реекспозиція;
-
Екскурсія (віртуальна екскурсія) (в тому числі аудіогід, 3D-тур тощо);
-
Культурно-пізнавальний маршрут;
-
Створення арт-об’єкту;
-
Мурали/графіті;Вистава;
-
Креативний простір (експериментальна лабораторія, майстерня тощо);
-
Цифровий експонат (3D-модель, мультимедійна голограма);
-
Цифровий архів/каталог/колекція.
Звертаємо вашу увагу, що в умовах правового режиму воєнного стану в грантовому сезоні 2023 року в рамках ЛОТ-у не підтримуються такі продукти, як фестиваль /локальний фестиваль, ярмарок.
Обов’язкові документи для подання аплікаційного пакету по ЛОТу.
-
Проєктна заявка (подається в електронній формі, що заповнюється на сайті УКФ);
-
Кошторис Проєкту (спеціальна таблиця EXCEL, яку можна знайти на сайті УКФ. Детальні інструкції із заповнення кошторису є однією із вкладок завантаженого файлу).
-
Для заявника – повний (розширений) витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР), сформований не раніше дати початку конкурсного відбору проєктів за відповідним Лотом (документ у форматі PDF). Звертаємо особливу увагу на те, що в умовах воєнного стану та протягом одного місяця з дня його припинення або скасування надання/отримання відомостей/інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, у тому числі шляхом безпосереднього доступу до них, проводиться/забезпечується з урахуванням особливостей, встановлених постановою Кабінету Міністрів України від 6 березня 2022 р. № 209 “Деякі питання державної реєстрації та функціонування єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції, в умовах воєнного стану”. Враховуючи зазначене, рекомендуємо завчасно подбати про отримання витягу з ЄДР.
-
За наявності партнера – лист(и) про наміри співпраці від партнера (-ів) або Протокол про наміри співпраці. Скан-копію оригіналу (у форматі PDF) слід завантажити у додаткові документи. Зразок листа/протокола про наміри співпраці наприкінці Інструкції. Звертаємо увагу на наявність підписів та печаток (за наявності).
-
Гарантійний лист про співфінансування – зразок наприкінці Інструкції.
-
Робочий план проєкту (документ у форматі PDF) – зразок наприкінці Інструкції.
Документи, які надаються іноземною мовою, мають бути перекладені українською та завірені належним чином (самостійно організацією-заявником, нотаріально або бюро перекладів). Для цього радимо скористатися фразою: переклад здійснено з … мови, переклав ПІБ, посада та підпис, а також печатка та підпис того, хто завіряє.
Порядок подачі аплікаційного пакету на конкурсну програму
Аплікаційний пакет подається тільки в електронній формі через офіційний сайт Українського культурного фонду. Поданий аплікаційний пакет підписується електронним цифровим підписом заявника. Потурбуйтесь про наявність у вас електронного підпису заздалегідь.
Для подачі аплікаційного пакету заявнику необхідно створити особистий онлайн-кабінет на сайті Фонду. Якщо такий кабінет вже створений, ви можете скористатися ним (є сервісна послуга — відновлення паролю).
Після створення кабінету, вас автоматично скерує на головну сторінку сайту для вибору відповідної конкурсної програми → обрання ЛОТу → обрання типу проєкту. Після цих трьох кроків, у правій частині екрану ви побачите кнопку «Подати заявку» – натисніть її для того, аби розпочати заповнення.
Заявку можна заповнювати поступово – для цього, будь ласка, користуйтеся кнопкою «Зберегти». Для зручності заповнену заявку можна «Роздрукувати», тобто вивести на окремий екран для читання або на принтер.
Наприкінці заявки є спеціальні поля для завантаження кошторису та обов’язкових документів. Після заповнення всіх полів проєктної заявки, завантаження кошторису і обов’язкових документів у відповідному полі накладіть електронний цифровий підпис та натисніть кнопку «Подати». Після надсилання аплікаційного пакету у Фонд ви не зможете вносити зміни, тому що це не передбачено технічними параметрами автоматизованої системи з управління проєктами.
Після надсилання аплікаційного пакету Заявник отримує повідомлення на електронну пошту стосовно успішної подачі на конкурс із зазначенням номера проєкту, присвоєного системою. Приклад номера: 6LOC12-12345.
Після надсилання аплікаційного пакету у Фонд ви маєте змогу стежити за його статусом на різних етапах конкурсного відбору. Будь ласка, перевіряйте статус вашого аплікаційного пакету — у цьому вам допоможе календар проведення конкурсу, де зазначені граничні терміни для повідомлень Фонду за результатами проходження етапів конкурсного відбору.
Можливості
Допустимими є витрати, що відповідають всім нижче перерахованим критеріям:
● витрати, які є необхідними для реалізації проєкту;
● витрати, які відповідають принципам ефективного, цільового та раціонального використання державних коштів;
● витрати, які фактично будуть понесені протягом періоду реалізації цього проєкту (період реалізації проєкту визначається як період з дати підписання Договору про надання гранту обома сторонами до дати передачі фінальної фінансової звітності (але не пізніше кінцевої дати реалізації проєкту, яка вказана в Договорі про надання гранту);
● витрати, які будуть відображені в бухгалтерському обліку грантоотримувача (його партнерів) та мають бути підтверджені фактичною оплатою відповідно до виписок банку;
● витрати, передбачені кошторисом проєкту, а саме:
➢ оплата праці та соціальні внески;
➢ витрати, пов’язані з відрядженням штатних працівників організації-заявника;
➢ обладнання та нематеріальні активи;
➢ витрати, пов’язані з орендою (приміщення, техніки, обладнання та інструментів, сценічно-постановочних засобів, транспорту);
➢ витрати учасників проєкту, які беруть участь у культурних, освітніх та інших заходах та не отримують оплату праці та/або винагороду;
➢ матеріальні витрати;
➢ поліграфічні послуги, видавничі послуги;
➢ послуги з просування;
➢ послуги зі створення веб-ресурсу;
➢ придбання методичних, навчальних, інформаційних матеріалів, в т.ч. на електронних носіях інформації;
➢ послуги з перекладу;
➢ інші витрати, в т.ч. оплата за ліцензійними угодами на невиключне право використання об’єктів інтелектуальної власності (роялті).
Зверніть увагу! Витрати на винагороду членам команди (відповідно до проєктної заявки) можуть бути відображені тільки у статті 1 кошторису.
Перелік витрат, що заборонено здійснювати за рахунок коштів гранту та реінвестицій (недопустимі витрати):
● придбання товарів, виконання робіт, надання послуг, що не пов’язані з реалізацією проєкту;
● оплату посередницьких послуг;
● реалізацію проєктів, метою яких є отримання прибутку, крім проєктів, пов’язаних із кіновиробництвом;
● оплату товарів, робіт і послуг, які були або будуть профінансовані за рахунок інших джерел, до або після підписання договору про надання гранту (подвійне фінансування);
● витрати на підготовку проєктної заявки для подання на конкурсну програму Фонду;
● витрати на утримання підприємств, установ, організацій, в тому числі тих, що є учасниками проєктів (крім витрат на послуги, пов’язані з безпосередньою реалізацією проєкту);
● втрати в результаті курсових різниць;
● витрати (замовлення товарів, робіт, послуг), які здійснюються між пов’язаними особами, відносини між якими можуть впливати на умови, або економічні результати їх діяльності чи діяльності осіб, яких вони представляють (за винятком витрат на оплату винагороди членів команди);
● витрати на послуги з розробки проєктно-кошторисної документації, проведення капітальних ремонтів та будівельних робіт;
● придбання основних засобів вартістю більше 50 000,0 грн (без ПДВ) за одиницю;
● придбання мобільних телефонів та побутової техніки;
● витрати на аудиторські послуги за рахунок коштів гранту;
● інші витрати, здійснені не за призначенням, в тому числі заборонені Інструкціями для заявників за програмами.