КОЛИ: до 28 лютого 2023 року (включно)
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: громадський сектор, охорона здоров’я, освіта та інші
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиЗапропонована Урядом Японії програма фінансової допомоги для проєктів розвитку призначається для задоволення різноманітних потреб країн, що розвиваються. Ця програма, яка також відома як Програма «Кусаноне», сприяє проєктам, що пропонуються різними організаціями – як неурядовими організаціями, так і місцевими органами влади. Програма «Кусаноне» набула високого рейтингу завдяки тому, що вона забезпечує гнучке та швидке сприяння основним проєктам розвитку.
МЕТА
За Програмою «Кусаноне» безвідплатна фінансова допомога надається неурядовим благодійним та громадським організаціям, лікарням, початковим школам, благодійним організаціям та іншим неприбутковим організаціям з метою надання допомоги для здійснення проєктів розвитку місцевих громад.
Наявність коштів Програми «Кусаноне» у кожній окремій країні забезпечується Офіційною Допомогою Розвитку (ОДР) разом із новітніми видами співробітництва, що впливатимуть на добробут суспільства.
Для кого
Загалом, будь-яка некомерційна організація може стати одержувачем ґрантової допомоги за Програмою «Кусаноне», якщо її проєкт спрямований на розвиток громади.
Приклади потенційних реципієнтів допомоги (невичерпний список): місцеві та міжнародні неурядові організації (громадські та благодійні), комунальні лікарні, школи І та ІІ ступенів, дитячі садки.
Сума
Максимальна сума ґрантової допомоги для одного проєкту – приблизно 90 тис. доларів США по курсу в гривні на день конвертації (10 млн. ієн).
Терміни
Прийом заявок триває до 28 лютого 2023 року (включно).
Умови:
СФЕРИ ПРОЄКТІВ
Загалом, всі проєкти розвитку малого маштабу мають право на фінансування за Програмою «Кусаноне». Однак особлива увага буде приділятися проєктам у таких сферах:
-
МЕДИЧНА ДОПОМОГА;
-
ОСВІТА;
-
НАДАННЯ ДОПОМОГИ ВРАЗЛИВИМ КАТЕГОРІЯМ НАСЕЛЕННЯ;
-
СОЦІАЛЬНА ПІДТРИМКА;
-
НАВКОЛИШНЄ СЕРЕДОВИЩЕ.
Кілька прикладів (неповний список) пріоритетних проєктів:
-
РЕМОНТНІ РОБОТИ У ПОЧАТКОВИХ ШКОЛАХ;
-
ПОСТАЧАННЯ МЕДИЧНОГО ОБЛАДНАННЯ ЛІКАРНЯМ;
-
СТВОРЕННЯ БЕЗБАР’ЄРНОГО СЕРЕДОВИЩА (НАПРИКЛАД, БУДІВНИЦТВОПАНДУСІВ ТА ЛІФТІВ).
У кожній окремій країні пріоритетні сфери можуть визначатись Посольством Японії відповідно до потреб розвитку цієї країни.
ГРОШОВІ КОШТИ
Кошти Програми «Кусаноне» надаються після вивчення та оцінки кожної заявки на щорічній конкурсній основі.
Перевищувати бюджет і закладати дефіцит у бюджет проєкта не дозволяється.
Також не дозволяється розбивати проєкт на кілька проєктів і заявок, якщо його вартість перевищує бюджет одного проєкту Програми «Кусаноне». Якщо бюджет вашого проєкту перевищує максимально можливий розмір допомоги, потрібно переглянути зміст проєкту, оскільки заявки, які перевищують бюджет, вибувають з конкурсу і не розглядаються.
Зверніть увагу: дуже часто повідомлення, відправлені координаторами на адреси з домена mail.gov.ua, повертаються відправнику. По можливості просимо використовувати електронні адреси з іншими доменами.
Заявник має прийняти до уваги те, що наступні статті бюджету не можуть фінансуватись за рахунок ґрантових коштів: заробітна плата, дорожні та повсякденні витрати, інші адміністративні та поточні витрати організації-реципієнта допомоги.
Крім того, отримувач зобов’язується оплатити банківську комісію за конвертацію валют (розмір визначається в залежності від суми ґранту та складає орієнтовно 10000 грн.).
ЯК ПОДАТИ ЗАЯВКУ НА ОТРИМАННЯ ГРАНТУ
Для участі у конкурсі на отримання ґранту потрібно направити заповнену форму заявки (українською мовою) і відповідні супровідні документи до Посольства Японії в Україні на адресу електронної пошти kusanone@kv.mofa.go.jp або на поштову адресу:
Посольство Японії в Україні
Бізнес-центр «Європа», 7 поверх
Музейний провулок, 4,
01901
м. Київ
Тел.: (044) 490 70 76
У зв’язку з тим, що у Посольства може виникнути потреба в додатковій інформації, вельми важливо, аби ви вказали ваш контактний телефон (бажано також номер мобільного телефона) та дійсну адресу електронної пошти.
Форма заявки, повний перелік необхідних документів та інструкції для заповнення заявки опубліковані на сайті Посольства Японії в Україні за посиланням: Допомога Японії Україні | Посольство Японії в Україні (emb-japan.go.jp)
У разі виникнення запитань ви також можете проконсультуватися з координаторами телефоном (044) 490 70 76 або електронною поштою kusanone@kv.mofa.go.jp.
При подачі заявки прохання врахувати наступне:
1) Відбираючи проєкти для фінансування, Уряд Японії віддає перевагу важливим та довгостроковим проєктам, спрямованим на вирішення проблем, пов’язаних з базовими нагальними потребами життя, здоров’я та безпеки людей у місцевих громадах. Найголовніше – переконати Посольство у тому, що ваш проєкт безпосередньо впливає на вирішення таких проблем і призведе до покращення життя населення вашої громади, а також – що ваша установа здатна правильно керувати довгостроковими проєктами розвитку.
2) Як згадувалось вище, кошти Програми «Кусаноне» не можуть бути використано для виплати заробітної платні, оплати банківських комісій та покриття інших супутніх витрат, пов’язаних з реалізацією проєкту, тому організації-заявнику потрібно довести, що вона має достатньо коштів для покриття таких витрат.
3) Всі статті бюджету проєкту мають бути підтверджені комерційними пропозиціями (КП). Заявник має надати КП від трьох різних постачальників. За певних умов (наприклад, при кризових ситуаціях або якщо певний тип обладнання постачається лише одним ексклюзивним постачальником) Посольство може скасувати вимогу подачі трьох КП.
Можливості
Сума гранту може бути використана лише на оплату вартості обладнання або робіт по проєкту (без ПДВ) та на аудит проєкту.
Будь-які інші витрати, пов’язані з реалізацією проєкту (ПДВ, банківські комісії, супутні витрати тощо), повинні бути оплачені реципієнтом або партнерською організацією.