КОЛИ:17 лютого 2023 р. (23:59 CET)
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: наука
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиОголошено конкурс програми #НАТО «Наука заради миру та безпеки» (NATO SCIENCE FOR PEACE AND SECURITY)
Call for Proposals 2023-1
Програма НАТО «Наука заради миру та безпеки» (SPS) посилює цивільну науку та технології для вирішення нових викликів у сфері безпеки та їх впливу на міжнародну безпеку. Це поєднує вчених, експертів та офіційних осіб з НАТО та країн-партнерів працювати разом над вирішенням цих проблем, підтримуючи діяльність, пов’язану з безпекою, у формі чотирьох встановлених механізмів надання грантів, а саме:
1. Багаторічні проєкти досліджень і розробок (MYP)
2. Події, у таких форматах:
a. Семінари передових досліджень (ARW)
b. Курси підвищення кваліфікації (ATC)
c. Інститути передових досліджень (ASI)
Через програму SPS НАТО продемонструвала свою давню відданість науці, інноваціям і практичній співпраці з партнерами. Програма SPS пропонує фінансування, консультації експертів і підтримку індивідуальних заходів, пов’язаних із цивільною безпекою, які відповідають стратегічним цілям НАТО.
Для кого
Пропозиції мають бути розроблені спільно науковцями чи експертами принаймні однієї країни НАТО та однієї відповідної країни-партнера.
Вчені та експерти з наступних країн мають право брати участь у діяльності, що підтримується Програмою SPS:
Країни-члени НАТО: Албанія, Бельгія, Болгарія, Канада, Хорватія, Чехія, Данія, Естонія, Франція, Німеччина, Греція, Угорщина, Ісландія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Чорногорія, Нідерланди, Республіка Північна Македонія, Норвегія , Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Іспанія, Туреччина, Велика Британія, Сполучені Штати Америки.
Прийнятні країни-партнери НАТО: Алжир, Вірменія, Австралія, Австрія, Азербайджан, Бахрейн, Боснія і Герцеговина, Колумбія, Єгипет, Фінляндія (запрошена), Грузія, Ірак, Ірландія, Ізраїль, Японія, Йорданія, Казахстан, Республіка Корея, Кувейт, Киргизька Республіка, Мальта, Мавританія, Республіка Молдова, Монголія, Марокко, Нова Зеландія, Пакистан, Катар, Сербія, Швеція (Запрошений), Швейцарія, Таджикистан, Туніс, Туркменістан, Україна, Об’єднані Арабські Емірати, Узбекистан.
Сума
Хоча для багаторічних проєктів немає жорстких обмежень для бюджету, типові трирічні проєкти становлять від 150 000 до 350 000 євро.
Терміни
Дедлайн подачі заявок: 17 лютого 2023 р. (23:59 CET).
Багаторічні проєкти зазвичай тривають 24–36 місяців.
Умови:
Цей конкурс пропозицій приймає заявки на багаторічні проекти та заходи (семінари передових досліджень, курси підвищення кваліфікації та інститути передових досліджень).
Пропозиції мають бути зосереджені на інноваційних рішеннях і демонстраторах для вирішення однієї або кількох тем, згаданих нижче. Вони також повинні продемонструвати надійний і довгостроковий підхід, чітко вказуючи очікуваний рівень технологічної готовності, який буде досягнуто, і те, як додаткові суб’єкти чи програми (наприклад, промислові партнери, програми, національне фінансування, кінцеві користувачі тощо) будуть залучені до подальшої розробки та використання результатів діяльності за підтримки SPS після її завершення. Пропозиції також повинні містити плани демонстрації досягнутих результатів (прототипи, тренажери, демонстратори тощо) ключовим зацікавленим сторонам.
1. Сприяння взаємовигідному співробітництву з питань, що становлять спільний інтерес, включаючи міжнародні зусилля з протидії виникаючим викликам у сфері безпеки:
-
Протидія тероризму;
-
Енергетична безпека;
-
Кіберзахист;
-
Захист від хімічних, біологічних, радіологічних і ядерних агентів;
-
Екологічна безпека.
2. Посилення підтримки операцій і місій під керівництвом НАТО.
3. Підвищення обізнаності про розвиток подій у сфері безпеки, в тому числі шляхом раннього попередження, з метою запобігання кризам
-
Передові технології безпеки;
-
Безпека кордонів і портів;
-
Виявлення та знешкодження мін і боєприпасів, що не вибухнули
-
Людські та соціальні аспекти безпеки, пов’язані зі стратегічними цілями НАТО.
4. Будь-який проект, чітко пов’язаний із загрозою безпеці, інакше не визначений у цих пріоритетах, також може розглядатися для фінансування в рамках програми SPS.
Пріоритетна тематика, якій буде приділено особливо увагу:
-
Нові та проривні технології (Політика, пов’язана з новими та проривними технологіями, Квантові технології, Автономність, Штучний інтелект, Дані, Біотехнологія та вдосконалення людини, Нові матеріали та виробництво, Технологічна конвергенція)
-
Зміни клімату та безпека / Екологічна безпека / Енергетична безпека.
Щоб мати право на фінансування, заявки, подані до програми SPS, повинні:
-
сприяти досягненню стратегічних цілей НАТО та мати чіткий зв’язок із безпекою;
-
звернення до принаймні одного з ключових пріоритетів SPS;
-
керувати співдиректором, який є громадянином країни-члена НАТО, постійно проживає та працює в країні-члені НАТО (Співдиректор країни НАТО), а також співдиректором, який є громадянином, проживає та працює в країні-партнері, що має право ( Співдиректор країни-партнера) (див. список нижче);
-
розроблятися та впроваджуватися співдиректорами, пов’язаними з державними, академічними чи іншими некомерційними установами. Комерційні приватні компанії не мають права на фінансування SPS;
-
включати реалістичні плани та бюджети;
-
розроблятися та керуватися відповідно до правил і положень, викладених у довідниках SPS. До уваги братимуться лише програми, розроблені з використанням шаблонів і посібників, що стосуються цього конкурсу.
Заявки необхідно подавати за шаблонами та документацією, опублікованою на веб-сайті SPS. Шаблони та посібники з детальним описом процедур розробки та управління діяльністю в рамках цього конкурсу пропозицій доступні на цій сторінці: https://www.nato.int/cps/en/natohq/172949.htm
Заявки необхідно подати до кінцевого терміну на адресу sps.applications@hq.nato.int.
При поданні заявки необхідно зазначити в темі «Call for Proposals 2023-1».
Усі відповідні запити до подання заявки слід надсилати на sps.info@hq.nato.int.
Можливості
Участь у програмі SPS дає змогу експертам і науковцям розробляти інноваційні рішення для сучасних викликів безпеці та налагоджувати партнерські відносини зі своїми колегами в НАТО та країнах-партнерах.