КОЛИ: постійно діючий конкурс (початок травня 2023)
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: громадський сектор
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиЗ жовтня 2020 року ІЕД реалізує проєкт «Громадськість за демократизацію» (ГЗД). Проєкт спрямований на посилення ролі організацій громадянського суспільства (ОГС) щодо адвокатування демократичних реформ на регіональному та місцевому рівнях.
Оскільки 24 лютого 2022 року Росія розпочала повномасштабні бойові дії в Україні, що призвело до незворотних, руйнівних наслідків в усіх сферах життя, ІЕД переорієнтував пріоритети грантового конкурсу на потреби надання допомоги і підтримки усім верствам населення України, постраждалих внаслідок війни.
Мета постійно діючого конкурсу – надати підтримку ОГС, які впроваджують гуманітарні і волонтерські ініціативи, інформують суспільство про поточні виклики та шляхи допомоги громадянам, розвивають волонтерську діяльність громадян та організацій та допомагають вирішити найбільш нагальні проблеми, зумовлені війною.
Для кого
До участі у конкурсі запрошуються неприбуткові організації громадянського суспільства, які мають:
-
статус неприбутковості та офіційно зареєстровані в Україні не менше 3 місяців станом на дату подання грантової заявки;
-
спроможність впроваджувати грантові проєкти та звітувати за ними (включаючи фінансове звітування);
-
наявність будь-якого з інформаційних каналів (сторінка у фейсбуці, телеграмі, твіттері, вайбері, інстаграмі, веб-сайт тощо).
Конкурс не передбачає надання підтримки політичним партіям, релігійним громадам та пов’язаним із ними ОГС.
Сума
Максимальний розмір гранту – 350 000 гривень.
Мінімальний розмір гранту – 200 000 гривень.
Загальний бюджет конкурсу – до закінчення коштів на субгрантинг.
Бюджет проєкту не повинен покривати будь-які витрати на закупівлю гуманітарної допомоги, придбання медикаментів, обладнання та будь-яких інших товарів, також облаштування місць проживання, організації харчування людей, здійснення будівельних та ремонтних робіт.
Терміни
Кінцевий термін подання грантових заявок – постійно діючий конкурс.
РПриблизний розклад засідань Грантової комісії
№ |
Місце проведення засідання |
Дата проведення засідання |
1 |
онлайн |
Середина лютого 2023 року |
2 |
онлайн |
Кінець березня 2023 року |
3 |
онлайн |
Середина травня 2023 року |
Заявки, які надійдуть пізніше, ніж за 2 тижні до засідання Комісії, автоматично розглядатимуться через одне засідання.
Наступна дата засідання Грантової комісії |
Не рідше, ніж 2 рази на квартал (останнє засідання початок травня 2023) |
Тривалість проєктів – 3-5 місяців. Переможці конкурсу під час виконання грантової угоди мають право подати нову грантову заявку.
Умови:
Пріоритети конкурсу
Проєктні пропозиції, що подаються на конкурс, мають передбачати діяльність організації за одним або кількома з тематичних пріоритетів цього конкурсу:
-
Допомога поруч – сприяння інтеграції внутрішньо переміщених осіб у місцеві громади, надання їм юридичної, психологічної, соціальної підтримки та допомоги у працевлаштуванні або започаткуванні власної справи, а також підтримка громад, які приймають ВПО та вирішення найнагальніших проблем цих громад.
Пріоритети підтримки: гранти надаватимуться ОГС, які спрямовують свою діяльність на залучення ВПО у діяльність місцевих громад та на допомогу цим громадам, а також сприяють налагодженню життя внутрішньо переміщених осіб після переїзду, а саме: нормалізації їхнього психологічного стану, вирішенню юридичних питань, працевлаштуванню та подальшому отриманню стабільного доходу. Підтримка також може надаватися для цілей аналізу безпосередніх потреб ВПО, поліпшення управління та координації допомоги ВПО, інституційної підтримку ОГС, які координують діяльність центрів (діяльність яких спрямована на вирішення проблем ВПО) та залучають волонтерів, підтримку інформаційно-просвітницьких та комунікаційних заходів для ВПО. Зокрема підтримуватимуться проєкти, спрямовані на вирішення проблем вразливих груп населення: жінки, люди з інвалідністю, літні люди.
Прохання звернути увагу, що бюджет проєкту не повинен покривати будь-які витрати на закупівлю гуманітарної допомоги, придбання медикаментів, обладнання та будь-яких інших товарів, також облаштування місць проживання, організації харчування людей, здійснення будівельних та ремонтних робіт.
-
Діємо злагоджено – сприяння діяльності волонтерів та ініціативних груп шляхом надання інституційної підтримки ОГС.
Пріоритети підтримки: зміцнення інституційної, операційної та програмної спроможностей ОГС задля забезпечення їх виживання, стійкості та адаптації до воєнних умов через залучення до своєї діяльності волонтерів та ініціативних груп. Зокрема підтримуватимуться проєкти, спрямовані на волонтерську допомогу людям, що живуть на окупованих або прифронтових територіях.
-
Маленькі українці – наше майбутнє – допомога дітям, постраждалим від війни: надання психологічної підтримки (арт-терапія, індивідуальні та групові заходи), а також підтримка різних форм позашкільних заходів (комунікаційні заходи, майстер класи, інформаційні зустрічі тощо).
Пріоритети підтримки: фінансування надаватиметься тим ініціативам, які охоплюють максимально широку аудиторію, а також передбачають активне висвітлення проєктної діяльності у соцмережах та на сайтах організацій чи їхніх партнерів. Наприклад, поширення інформації про історії успіху з конкретним описом впливу проєктної діяльності на цільові групи.
-
Відновлюємо вже зараз – допомога людям на прифронтових та деокупованих територіях: психологічна підтримка, юридична та соціальна допомога.
Пріоритети підтримки: надання юридичної допомоги людям, що стикнулися з кризовими ситуаціями: юридичний супровід та консультації, підготовка процесуальних документів та представництво інтересів осіб в державних органах, підприємствах, установах, організаціях; надання психологічної підтримки: подолання кризових станів та нормалізація емоційного стану, проведення антистресової роботи, арт-терапія, групові та індивідуальні консультації і т. д.; забезпечення соціальної допомоги і т. д.
Зверніть увагу, що проєкт може охоплювати як один з напрямків, так і кілька.
Проєктна діяльність має передбачати широке інформування громадськості про хід реалізації проєкту та його результати (розсилку матеріалів проєкту, повідомлення в соціальних мережах, ЗМІ тощо).
Отримувач гранту відповідає за моніторинг стану впровадження проєкту та оцінювання його результатів, дотримання комунікаційної політики та брендування проєктів згідно правил ЄС. Отримувач гранту подаватиме звіти у форматі, визначеному ІЕД.
Бюджет проєкту не повинен покривати будь-які витрати на закупівлю гуманітарної допомоги, придбання медикаментів, обладнання та будь-яких інших товарів, також облаштування місць проживання, організації харчування людей, здійснення будівельних та ремонтних робіт.
Зверніть, будь ласка, увагу на аплікаційну форму, бюджет проєкту (із рекомендаціями з підготовки бюджету проєкту), стандартну грантову угоду (яка буде підписана після перемоги в конкурсі), методологію оцінки грантових заявок та критерії прийнятності.,
(можна ознайомитись в додатках нижче)
Додаток Б. Бюджет проєкту (Рекомендації з підготовки бюджету проєкту)
Додаток С. Стандартна грантова угода
Методологія оцінки грантових заявок
Проєктні пропозиції з додатками слід надсилати одним електронним листом на адресу одним електронним листом. Додатки до проєктної пропозиції мають бути додані у форматі .docx, .xlsx або .pdf. Кожен додаток слід надсилати одним окремим файлом. У випадку неможливості надіслати проєктну пропозицію одним електронним листом (в разі великого обсягу додатків), грантова заявка може бути розміщена на файлообмінних системах із зазначенням посилання на неї.rfr@ier.kyiv.ua Додатки до проєктної пропозиції мають бути додані у форматі .docx, .xlsx або .pdf. Кожен додаток слід надсилати одним окремим файлом. У випадку неможливості надіслати проєктну пропозицію одним електронним листом (в разі великого обсягу додатків), грантова заявка може бути розміщена на файлообмінних системах із зазначенням посилання на неї.
Подані на конкурс матеріали не рецензуються. Про результати конкурсу буде повідомлено публічно та окремим листом організації.
Рішення про підтримку або відхилення грантової заявки схвалюється колегіально Грантовою комісією. Грантова комісія залишає за собою право надати заявнику вимоги щодо доопрацювання грантової заявки.
Остаточне рішення щодо грантової заявки оскарженню не підлягає.
Причини відмови в підтримці грантових заявок не повідомляються.
Зверніть увагу, що консультації щодо оформлення грантових заявок не надаються телефоном. У разі виникнення додаткових запитань, листи, будь ласка, надсилайте на електронну адресу rfr@ier.kyiv.ua.
Можливості
Прийнятними є наступні витрати грантоотримувача:
-
витрати на персонал, задіяний у виконанні Проєкту, що відповідає реальним заробітним платам, в тому числі податки, збори, платежі на соціальне страхування та інші витрати, що пов’язані з оплатою праці; витрати на заробітну плату не можуть перевищувати заробітної плати і витрат, які зазвичай несе грантоотримувач, крім випадків, коли це буде обґрунтовано і підтверджено, що вони необхідні для належного виконання Проєкту;
-
витрати на проїзд та відрядження персоналу, який бере участь у виконанні Проєкту, за умови, що вони не перевищуватимуть витрат, які зазвичай несуть грантоотримувач; всі витрати не можуть перевищувати ставок ЄС, що опубліковані на Інтернет-сторінці http://ec.europa.eu/europeaid/work/procedures/implementation/per_diems/index_en.htm ;
-
витрати на закупівлю або оренду обладнання і матеріалів (нового або такого, що було у користуванні) безпосередньо для потреб Проєкту, за умови, що право власності на них передається після завершення Проєкту 2;
-
офісні витрати, які можуть включати часткову оренду офісу, комунальні послуги, канцтовари і витратні матеріали, послуги зв’язку та інтернету, поштові витрати;
-
інші витрати і послуги, необхідні для ефективного виконання виключно Проєкту, які можуть включати послуги залучених експертів, поліграфічні послуги, витрати на публічні заходи, банківські послуги;
-
до 15% витрат бюджету проєкту можуть бути передбачені на власний розвиток спроможності організації, посилення комунікаційних навичок, навчання, рецензування, моніторинг та оцінку, мережування з партнерами, придбання ліцензійного програмного забезпечення, безпеку персоналу тощо.
Неприйнятні витрати:
-
витрати на діяльність, яка виходить за рамки затверджених завдань і цілей проєкту або бюджету гранту (наприклад, витрати на персонал, не задіяний у проєкті);
-
підготовчі витрати, тобто витрати, понесені до підписання Грантової угоди, витрати на підготовку заявки на фінансування;
-
представницькі витрати, витрати на розваги; витрати на соціальну діяльність; витрати на проведення церемоній і витрати, що відносяться до них, включаючи харчування, проживання, транспортні витрати, оренда, і подарунки;
-
внески і пожертви фізичним і юридичним особам;
-
подарунки, премії на основі ефективності виконання проєкту, що включаються до витрат на персонал, чайові, штрафи, придбання алкогольних і тютюнових виробів;
-
витрати на кампанії по фандрейзингу, включаючи витрати на проведення фандрейзингових кампаній і кампаній по залученню коштів;
-
надання грантів на інші проєкти (субгрантинг/регрантинг – передача частини грошей на рахунок партнерської організації згідно з кошторисом);
-
борги та виплати, пов’язані зі збитками чи боргами (відсотки);
-
резерв на покриття можливих втрат або майбутньої заборгованості;
-
витрати, заявлені грантооотримувачами і профінансовані іншим проєктом або програмою, які отримують грант Європейського Союзу (в тому числі через Європейський фонд розвитку);
-
придбання нерухомої власності (земля, будівлі);
-
амортизаційні витрати або витрати на плату за використання обладнання або приміщення, придбаних на кошти цього або попередніх грантів ІЕД;
-
вклад у натуральній формі (крім роботи (послуг) волонтерів);
-
податок на прибуток;
-
кредити і позики на користь третіх осіб;
-
штрафи, пені;
-
витрати на заробітну плату співробітників органів влади України.