КОЛИ: 23.01.2023 (до 18.00 за київським часом)
ДЕ: вся Україна (окрім окупованих територій)
ГАЛУЗІ: культура, мистецтво
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиВійна кардинально трансформувала наше щоденне життя. Виклики, перед якими постало українське суспільство змінили наші життєві пріоритети, цінності та уявлення про світ. Нові культурні сенси та практики наразі спрямовані на єднання та взаєморозуміння українського соціуму, створення нових культурних продуктів про збройну агресію російської федерації проти України. Водночас, війна суттєво вплинула на діяльність митців та культурних інституцій, які змушені були згорнути або й зовсім припинили свою діяльність через обмеження фінансових ресурсів, які об’єктивно спрямовуються на підтримку Збройних Сил України. Враховуючи це, Український культурний фонд започаткував нову програму «Відновлення культурно-мистецької діяльності».
Мета програми – підтримати відновлення культурно-мистецької діяльності митців та інституцій сфери культури України, сприяти створенню нових культурно-мистецьких проектів, як унікальних “інструментів”, завдяки яким українське суспільство здатне не лише максимально застосувати культуротворчий потенціал під час війни, але й стати основою повоєнної відбудови держави.
У рамках конкурсної програми «Відновлення культурно-мистецької діяльності» запропоновано наступні ЛОТ-и:
-
ЛОТ 1. Відновлення культурно-мистецької діяльності (культурно-мистецькі проекти);
-
ЛОТ 2. Стипендія на відновлення культурно-мистецької діяльності.
Для кого
Стипендіатами ЛОТу 2 можуть бути фізичні особи, громадяни України, які досягли віку 18 років та провадять свою професійну діяльність у відповідних секторах культури та креативних індустрій та здійснюють свою діяльність на території України.
Сума
Загальний бюджет ЛОТу* – 5 млн. грн
Мінімальна сума гранту (не може бути зменшена): 50 тис. грн.
Максимальна сума гранту (не може бути збільшена): 200 тис. грн.
Терміни
Подача проектної заявки на конкурс: 09.12.2022 – 23.01.2023 (до 18.00 за київським часом)
Конкурсний відбір: 01.02.2023 – 15.05.2023
Реалізація проектів включно з поданням звітності: з дати підписання Договору про надання гранту Фондом, але не раніше 1 квітня, до 31.10.2023
Умови:
У рамках ЛОТу 2 «Стипендія на відновлення культурно-мистецької діяльності» передбачена підтримка та відновлення індивідуальної мистецької діяльності представників сфери культури та креативних індустрій України.
У рамках ЛОТу “Стипендія на відновлення культурно-мистецької діяльності” підтримуються всі сектори культури та мистецтв:
-
аудіовізуальне мистецтво;
-
візуальне мистецтво;
-
аудіальне мистецтво;
-
перформативне та сценічне мистецтво;
-
культурна спадщина;
-
літературна справа;
-
культурні та креативні індустрії.
Пріоритети ЛОТу 2 “Стипендія на відновлення культурно-мистецької діяльності”:
-
Підтримка індивідуальної культурно-мистецької діяльності митців на всій території України.
-
Підтримка митців, які створюють культурно-мистецький продукт з широкою культурно-просвітницькою складовою з сучасної тематики війни з російською федерацією та меморіалізації героїчної боротьби українського народу.
-
Підтримка культурних діячів та митців, які сприяють зміцненню морального духу українців та єднанню світової спільноти проти російського агресора.
Умови участі у конкурсі:
-
Заявник – може подати одну заявку.
-
Заявником ЛОТу може бути виключно громадянин України.
-
Географія реалізації проєкту – виключно територія України (окрім окупованих територій).
-
Результатом реалізації проєкту має бути культурно-мистецький продукт та/або відновлення культурно-мистецької діяльності (відновлення мистецької спроможності стипендіата).
-
Стипендія забезпечує відповідність пріоритетам ЛОТу.
-
Мова всіх стипендіальних проєктів за підтримки Фонду — державна.
* УКФ залишає за собою право не витрачати всі кошти, передбачені цим ЛОТом. Звертаємо увагу, що бюджет ЛОТу може змінитися як у сторону збільшення, так і у сторону зменшення у разі внесення змін до відповідних нормативно-правових актів.
Основний продукт:
Культурно-мистецький продукт (арт об’єкт, аудіозапис (синглу/альбому),
виставка/експозиція, відеоконтент — відеоролик, вебфільм, відеоблог, телепередача, радіоконтент — подкаст, радіопередача, сценарій, вистава, п’єса, партитура, перфоманс, мурали/графіті, віртуальний музей (в тому числі 3D-тур), цифрові продукти — архів/каталог, 3D-модель, інклюзивні — виставка/вистава/ відеоконтент/адаптація культурного продукту, концерт, вироби народних промислів та ремесел тощо), та/або відновлення культурно-мистецької діяльності (відновлення мистецької спроможності
стипендіата).
Типи та умови фінансування
Стипендія відкрита для подання заявок виключно фізичними особами.
Обов’язкові документи для подання аплікаційного пакета по ЛОТу 2 «Стипендія на відновлення культурно-мистецької діяльності»
-
Паспорт заявника (копії 1-2 сторінок (3-6 за наявності відміток) та сторінку звідміткою про реєстрацію місця проживання) або паспорт у формі ID-картки (лицьового та зворотного боку та копію паперового витягу з Єдиного державного демографічного реєстру про адресу реєстрації місця проживання, або копію Довідки про реєстрацію місця проживання фізичної особи, або копію Витягу з реєстру територіальної громади) та копію довідки про взяття на облік
внутрішньо переміщеної особи (за наявності);
-
Реєстраційний номер облікової картки платника податків;
-
Проєктна заявка (подається в електронній формі, що заповнюється на сайті УКФ);
-
Кошторис Проєкту (спеціальна таблиця EXCEL, яку можна знайти на сайті УКФ.
Порядок подачі аплікаційного пакету на конкурсну програму
Аплікаційний пакет подається тільки в електронній формі через офіційний сайт Українського культурного фонду. Поданий аплікаційний пакет підписується електронним цифровим підписом заявника. Потурбуйтесь про наявність у вас електронного цифрового підпису заздалегідь.
Можливості
Допустимими є витрати, що відповідають всім нижче перерахованим критеріям:
-
витрати, які є необхідними для відновлення культурно-мистецької діяльності або створення культурно-мистецького продукту, передбачені кошторисом, а саме:
➔ вартість проїзду;
➔ вартість проживання;
➔ вартість витратних матеріалів (канцтовари, папір, фарби, полотно тощо);
➔ вартість обладнання, інструментів, інвентаря, які не є основними
засобами;
➔ інші витрати, які здійснюються на підставі чеків, рахунків, квитанцій тощо та не передбачають укладення угод або договорів.
-
витрати, які фактично будуть понесені протягом періоду реалізації цього проєкту (період реалізації проєкту визначається як період з дати підписання Договору про надання стипендії (гранту) обома сторонами до дати передачі фінального звіту (але не пізніше кінцевої дати реалізації проєкту, яка вказана в Договорі).
Перелік недопустимих витрат, що заборонено здійснювати за рахунок коштів стипендії:
-
придбання товарів, виконання робіт, надання послуг, що не пов’язані з
реалізацією проєкту;
-
оплату посередницьких послуг;
-
реалізацію проєктів, метою яких є отримання прибутку;
-
оплату товарів, робіт і послуг, які були або будуть профінансовані за рахунок інших джерел, до або після підписання Договору (подвійне фінансування);
-
витрати на підготовку проєктної заявки для подання на конкурсну програму Фонду;
-
придбання обладнання, інструментів, інвентаря та інших основних засобів;
-
проїзд у таксі;
-
виготовлення закордонного паспорту;
-
втрати, в результаті курсових різниць;
-
витрати (замовлення товарів, робіт, послуг), які здійснюються між пов’язаними особами, відносини між якими можуть впливати на умови, або економічні результати їх діяльності чи діяльності осіб, яких вони представляють;
-
інші витрати, здійснені не за призначенням.