ВІД 5 000 ДО 10 000 КАНАДСЬКИХ ДОЛАРІВ В РАМКАХ КОНКУРСУ «ЗМЕНШЕННЯ ШКОДИ ЦИВІЛЬНОМУ НАСЕЛЕННЮ В УКРАЇНІ ШЛЯХОМ ПОСИЛЕННЯ ЗАХИСТУ НА РІВНІ ГРОМАД ТА ЕФЕКТИВНОГО ЦИВІЛЬНО-ВІЙСЬКОВОГО СПІВРОБІТНИЦТВА»

КОЛИ: до кінця робочого дня, 2 грудня 2022 р.

ДЕ: громади (райони) Полтавської та Сумської областей: Нові Санжари, Пирятин, Опішня, Лубни, Охтирка та Конотоп

ГАЛУЗІ: громадський сектор

❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️

Замовити оформлення грантової заявки

Можливості

Деякі заходи можуть включати, але не обмежуватися такими:

Тема 1: Посилення фізичного захисту цивільного населення

  • Проводити інформаційно-просвітницькі/навчальні заходи для лідерів громад щодо надання першої допомоги, мінної безпеки та дій у разі застосування хімічної зброї, у разі ядерної небезпеки, під час авіаударів та/або обстрілів, подолання стресу тощо, зосереджуючись на потребах уразливих груп населення (маломобільні та/або особи з інвалідністю, жінки з дітьми, люди похилого віку, ВПО).

  • У співпраці з місцевою владою та іншими суб’єктами цивільного захисту працювати над встановленням/покращенням систем оповіщення, наприклад, сирен повітряної тривоги. Підготовка альтернативних способів/шляхів інформування цивільного населення у випадку відключення електроенергії або втрати доступу до мережі Інтернет.

  • Сприяти обладнанню укриттів з метою створення умов перебування цивільного населення в укриттях протягом тривалого періоду та покращення доступності укриттів для осіб з обмеженою мобільністю, осіб з інвалідністю, жінок з дітьми.

  • У співпраці з місцевою владою та іншими суб’єктами захисту залучати громади до визначення потреб вразливих груп, які потребують спеціальної допомоги для евакуації чи пошуку укриттів, і розробляти заходи для надання їм допомоги у разі потреби.

  • У співпраці з місцевою владою та іншими суб’єктами захисту сприяти в розробці/вдосконаленні планування на випадок надзвичайних ситуацій, таких як ескалація військових дій, щоб допомогти цивільним особам, у тому числі вразливим групам, заздалегідь визначити, чи слід евакуюватися чи залишитися вдома, і відповідним чином підготуватися до потенційних потреб.

Тема 2: Забезпечення доступу громадян до достовірної інформації про загрози та заходи з безпеки

  • Навчання лідерів місцевих громад та посадових осіб місцевих органів влади, відповідальних за ЗЦН, щодо дезінформації (розпізнавання моделей дезінформації) та виявлення й оцінки ризиків, пов’язаних із військовими діями, для інформування населення та допомоги цивільним особам у прийнятті своєчасних та найбільш обґрунтованих рішень щодо безпеки та евакуації.

  • Створення та підтримка каналу(ів) зв’язку (наприклад, каналів Telegram/Viber), які б публікували достовірну та вчасну інформацію (від відповідальної та навченої посадової особи) про ситуацію з безпекою, включаючи рекомендації щодо необхідності евакуації, безпечних маршрутів для евакуації, тощо.

  • Розробка просвітницьких/інформаційних кампаній щодо евакуації – коли, як та у кого просити допомоги, тощо, з фокусом на потреби вразливих груп (осіб з обмеженою мобільністю та/або з інвалідністю, жінок з дітьми, людей похилого віку, ВПО).

  • Забезпечення доступу до інформації що стосується безпеки та захист шляхом оснащення укриттів обладнанням для підключення до мережі Інтернет.

  • Створення мапи місцезнаходження бомбосховищ та публікація/розповсюдження відповідної інформації серед цивільного населення.

  • Складання та розповсюдження серед місцевого населення інструкцій щодо ефективних заходів облаштування укриття вдома, а також як найкраще захистити себе, якщо бомбардування застало вас назовні (щоб цивільним особам не доводилося витрачати надмірну кількість часу на збір інформації з різних джерел).

Можливо, ви захочете самостійно оформляти грантові заявки й на постійній основі отримувати безповоротні грантові кошти на свої проєкти!? А щоб ви навчилися робити це правильно, ми розробили для вас: 

🔴 Онлайн курс з написання грантових проєктів ТУТ

🔴 Посібник “ЯК ОТРИМАТИ ГРАНТ!” Детальніше ТУТ