КОЛИ: до 1 квітня 2023 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: юстиція
Програма USAID «Справедливість для всіх» оголошує про початок прийому концепцій грантових проєктів, спрямованих на зміцнення системи юстиції та її послуг, а також залучення громадянського суспільства до розробки дієвих рішень правових проблем і задоволення потреб українців у справедливості.
Цілі програми:
- сприяння ОГС у виконанні програм, що спрямовані на зміцнення незалежності, підзвітності та дієвості системи юстиції ті її установ;
- посилення ролі ОГС у покращенні доступу до послуг системи юстиції та якості цих послуг відповідно до потреб людей, а також урізноманітненні шляхів до справедливості;
- посилення спроможності ОГС щодо сприяння підзвітніості системи юстиції та її послуг, а також щодо зростання суспільного запиту на успішне завершення судової реформи.
Сума
від 500 000 грн. до 6 000 000 грн.
Остаточна сума кожного гранту залежатиме від специфіки грантового проєкту і результатів переговорів з грантоодержувачем і може бути більшою чи меншою за вказаний інтервал значень.
Для кого
Організація, що претендує на одержання гранту, бути українською неурядовою організацією, університетом, організацією громадянського
суспільства, міжнародною громадською організацією, організацією місцевого бізнесу, створеними у відповідності до чинних норм цивільного та податкового законодавства, бути зареєстрованими відповідними органами української влади та мати добру репутацію.
Умови
Нижче наводиться невичерпний ілюстративний перелік потенційних напрямків діяльності одержувачів грантів:
• Підтримка надання доступних правових послуг особами, які постраждали від війни, у тому числі особам з найбільш уразливих категорій – внутрішньо переміщеним особам, дітям, ветеранам, жінкам, людям похилого віку.
• Сприяння підготовці та реалізації програм підвищення рівня правової обізнаності людей та громадської просвіти на підтримку захисту прав людини та доступу до правосуддя під час
війни.
• Підтримка досліджень і аналізу гендерних аспектів війни для створення доказової бази, яка допоможе урядовим та міжнародним партнерам краще задовольняти потреби постраждалих.
• Сприяння проведенню реформи юридичної освіти включно з підтримкою модернізації освітніх програм правничих шкіл та удосконалення клінічної юридичної освіти, сприянням формуванню культури доброчесності та удосконаленню процесів акредитації та забезпечення якості юридичної освіти.
• Підтримка громадського моніторингу дотримання права на справедливий суд.
• Формування коаліцій ОГС для сприяння реформуванню сектору юстиції відповідно до очікувань громадян і суспільного запиту.
• Підтримка місцевих ініціатив людино-центричного правосуддя, спрямованих на задоволення потреб постраждалих від війни осіб у правових та інших дотичних послугах (психологічна підтримка, соціальні послуги, гуманітарна допомога, просвіта, тощо)
• Мобілізація місцевих установ сектору юстиції, громад і лідерів на розробку і реалізацію програм швидкого реагування на породжені війною виклики.
• Підтримка моніторингу ухвалення актів законодавства під час дії воєнного стану з метою оцінки їх відповідності міжнародним і європейським стандартам та для забезпечення задоволення потреб у правосудді та підзвітності.
• Оцінка правових потреб громадян, у тому числі потреб, спричинених війною, та рівня задоволеності громадян послугами судової системи та сектору юстиції задля виявлення недоліків у системі правосуддя і розробки відповідних рекомендацій.
• Формування спроможності громад реагувати на потреби людей у доступі до правосуддя з метою покращення якості життя і покращення безпеки у громадах.
• Сприяння створенню громадських мереж правосуддя, які об’єднають зусилля і потенціал урядових і неурядових установ сектору юстиції, правозахисних організацій, місцевих органів влади й органів місцевого самоврядування, радників громад, представників приватного сектора і місцевих активістів і спрямують їх на відродження громад через
реалізацію програм правової допомоги, громадської просвіти, підвищення рівня обізнаності з правових питань тощо. • Розробка, пілотування і масштабування інноваційних рішень з надання послуг в сфері юстиції.
• Розробка і реалізація місцевих ініціатив з громадської просвіти, у тому числі спрямованих на підвищення рівня обізнаності з правових питань осіб, які постраждали від війни, внутрішньо переміщених осіб, ветеранів, дітей та молоді.
Терміни
Тривалість впровадження грантових проєктів за даною програмою не може перевищувати 12 місяців. Надання грантів в рамках грантової програми планується почати з 15 вересня 2022 р.
Документи приймаються до 1 квітня 2023 р. або до вичерпання усіх коштів Річної грантової програми.