КОЛИ: до 30 листопада 2022 року
ДЕ: Сумська область
ГАЛУЗІ: усі галузі
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиБезповоротні кошти з Резервного фонду обласного бюджету надаються мікро- та малим підприємствам у сумі, що становить не більше 50% розміру завданих збитків, але у будь-якому випадку не більше 100 тисяч гривень на відновлення господарської діяльності, зокрема закупівлю та ремонт обладнання, відновлення нерухомого майна, збереження робочих місць та сплату податків.
Для кого
Для фізичних осіб, зареєстрованих в установленому законом порядку як фізичні особи-підприємці, або юридичних осіб-суб’єктів господарювання будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, крім державної і комунальної та громадських організацій), які:
- є суб’єктами мікропідприємництва чи малого підприємництва у значенні, наведеному в Господарському кодексі України;
- зареєстровані в установленому законом порядку не пізніше 31 грудня 2021 року на території Сумської області;
- зазнали збитків, завданих нерухомому майну цих суб’єктів господарювання внаслідок ведення бойових дій, і мають можливість підтвердити такі збитки;
- є власниками відповідного знищеного та/або пошкодженого нерухомого майна.
Сума
Розмір допомоги одному суб’єктові господарювання становить не більше 50% розміру завданих збитків, але у будь-якому випадку не більше 100 тисяч гривень.
Фонд після отримання коштів від Департаменту економічного розвитку і торгівлі Сумської обласної державної адміністрації перераховує їх суб’єктам господарювання у безготівковій формі за зазначеними у заяві банківськими реквізитами. Перерахування коштів здійснюється у черговості надходження оригіналів заяв суб’єктів господарювання до Фонду.
Терміни
Зяви приймаються до 30 листопада 2022 року.
Заява розглядається Фондом протягом п’яти робочих днів з дня її отримання. Перебіг п’яти робочих днів розпочинається з дня, що настає за днем отримання такої заяви.
Умови
Для отримання допомоги подається пакет документів, що включає в себе:
- Заява, згідно із затвердженою формою.
- Документи, що підтверджують факт і суму завданих збитків внаслідок знищення або пошкодження нерухомого майна (завірені суб’єктом господарювання копії актів, звітів, висновків, рішень, довідок, інших письмових офіційних документів про обстеження знищеного або пошкодженого нерухомого майна, складені органами Національної поліції України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, іншими уповноваженими органами влади та органами місцевого самоврядування, Сумською торгово-промисловою палатою, суб’єктами оціночної діяльності відповідно до Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні», інформацію з Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією російської федерації).
- Документи, що підтверджують право власності на знищене або пошкоджене нерухоме майно (витяги з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Реєстру прав власності на нерухоме майно, завірені суб’єктом господарювання).
- Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, завірений суб’єктом господарювання.
Можливості
Призначення фінансування:
- Відновлення, ремонт, реконструкція знищеного або пошкодженого нерухомого майна (закупівля будівельних матеріалів, оплата будівельних та ремонтних робіт і послуг);
- Закупівля/заміна/ремонт знищеного або пошкодженого обладнання, яке використовується у виробничій діяльності;
- Закупівля сировини та матеріалів, які використовується у виробничій діяльності;
- Збереження та створення нових робочих місць (виплата заробітної плати);
- Сплата податків і обов’язкових платежів до бюджету;
- Інші витрати, необхідні для відновлення господарської діяльності.
Віднесення витрат до зазначених напрямів здійснюється на підставі відповідних фінансових і бухгалтерських документів