КОЛИ: до 16 жовтня 2022 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: громадський сектор та медіа
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиУ відповідь на виклики безпеці та гуманітарні виклики, пов’язані з війною Росії в Україні, Чорноморський траст регіонального співробітництва (BST), проект Німецького плану Маршалла Сполучених Штатів, відкриває новий конкурс проектних пропозицій для подальшої підтримки відповідь суб’єктів громадянського суспільства в регіоні Чорного моря.
Цей конкурс є частиною проекту « Зміцнення регіональних зв’язків і обміну інформацією про перехідний період у ширшому Чорноморському регіоні », який проводить Transatlantic Foundation і фінансує Європейський Союз .
Для кого
Учасниками можуть бути:
- організації громадянського суспільства,
- незалежні ЗМІ
- журналісти із країн Чорноморського регіону та нових держав-членів ЄС.
Сума
BST підтримуватиме короткострокові пропозиції із загальним бюджетом від 20 000 до 25 000 євро
Терміни
Пропозиції приймаються до 16 жовтня 2022 року.
Тривалість заходів повинна бути від 3 до 6 місяців
Умови
Пропозиції повинні бути ініційовані та реалізовані консорціумами, сформованими:
• принаймні одну організацію громадянського суспільства (ОГС) або незалежну медіа-організацію, юридично зареєстровану в Україні та діючу в межах або за межами України
і
• принаймні одна ОГС або незалежна медіа-організація, юридично зареєстрована в країнах Східного партнерства: Вірменії, Азербайджані, Грузії, Молдові або сусідній з Україною країні ЄС (Румунія, Угорщина, Словаччина, Польща).
Пропозиції стосуватимуться однієї з таких цілей:
1. Посилення інституційної спроможності організацій громадянського суспільства для надання допомоги своїм безпосереднім клієнтам (уразливим групам населення, ВПО, людям з інвалідністю тощо) . Багатьом ОГС та ЗМІ довелося перенести свою діяльність за межі зони бойових дій до сусідніх країн. Для продовження діяльності їм потрібна підтримка для нарощування та зміцнення їхнього потенціалу (програми та послуги, персонал, матеріально-технічне забезпечення, обладнання тощо) для роботи за межами України та встановлення тіснішої співпраці з міжнародними партнерами та організаціями громадянського суспільства, які працюють на підтримку України демократична та економічна відбудова всередині країни.
2. Підвищення спроможності ОГС та ЗМІ боротися з дезінформацією та інформувати громадськість про плани відновлення. Пропаганда та дезінформація є ключовими інструментами Кремля у війні проти України. Багато незалежних медіаакторів (журналістів, блогерів, інфлюенсерів та інших) були змушені переїхати із зони бойових дій і тепер працюють із сусідніх країн. Вони мають бути обладнані для протидії дезінформації та надавати діаспорі, біженцям та міжнародній спільноті точний звіт про події в Україні.
3. Розширення співпраці для коротко- та середньострокового управління українськими біженцями. Організація Об’єднаних Націй заявляє, що щонайменше 11 мільйонів людей покинули свої домівки після вторгнення Росії в Україну. Біженці потребують реабілітаційних ресурсів (від медичної допомоги до соціальної чи психологічної підтримки) та підтримки інтеграції в країнах переселення (мова, тимчасова робота, право та доступ до основних послуг). Незважаючи на триваючу війну, багато українських біженців зараз прагнуть повернутися до своєї країни, їм потрібна допомога, щоб перетнути кордон і повернутися додому.
4. Посилення координації громадянського суспільства та залучення українських та міжнародних зацікавлених сторін; та планування відновлення, яке передбачає контрольну діяльність та антикорупційну адвокацію та повідомлення. У квітні 2022 року президент України Зеленський створив Національну раду відновлення України для розробки стратегічних ініціатив та реформ, які мають бути впроваджені у воєнний та післявоєнний періоди. Було створено 24 тематичні групи, які розробляли та пропонували заходи повоєнного відновлення України. У цьому процесі громадянське суспільство та незалежні медіа мають відігравати невід’ємну роль, надаючи експертизу в усіх тематичних сферах, забезпечуючи нагляд за виконанням програми відновлення урядом і державними органами та залучаючи широку громадськість.
Подача документів та можливості
Проектні пропозиції необхідно надсилати на адресу blackseatrust@gmfus.org . Щоб подати проектну пропозицію, організації повинні заповнити наведені нижче форми англійською мовою:
• анкета
До розгляду братимуться лише пропозиції, подані за допомогою цих форм.
Очікується, що успішні пропозиції почнуться вже 1 листопада 2022 року.
Конкретні конкурси, такі як поточний, представляють додаткові зусилля для вирішення проблем, характерних для організацій громадянського суспільства в країнах Чорноморського регіону. Щоб дізнатися більше про поточну програму надання грантів BST, відвідайте gmfus.org/bst-grantmaking.
Щоб отримати додаткову інформацію, надішліть нам електронний лист на адресу blackseatrust@gmfus.org.
Кошти, надані в рамках цього конкурсу, можуть бути змінені в очікуванні офіційного продовження дії Трансатлантичним фондом і Європейською Комісією.