ДЕДЛАЙН: 24 липня 2025 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: громадський сектор
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиМетою цього Запиту на подання заявок є підтримка організацій громадянського суспільства для координації зусиль державних та недержавних суб’єктів з метою сприяння ефективній роботі Механізму з питань зниклих безвісти. ФПСУ планує підтримати до п’яти організацій, які об’єднавши зусилля співпрацюватимуть з державними установами, організаціями громадянського суспільства, неформальними групами та міжнародними організаціями для координації зусиль цих організацій, груп та установ в сфері сприяння МЗБ, адвокації створення ефективної законодавчої бази в Україні, підтримки мереж знань та політичних досліджень, реабілітації повернених з полону, надання допомоги сім’ям зниклих безвісти, а також впровадження діяльності в галузі публічної комунікації та адвокації з питань зниклих безвісти та їхніх сімей.
ФПСУ-2 надає гранти на підтримку досвідчених організацій, які працюють у сфері пошуку зниклих безвісти. Метою діяльності є розбудова співпраці між державними органами та громадянським суспільством, а також покращення комунікації між родинами зниклих безвісти та державними суб’єктами.
В рамках цього ЗПЗ можуть бути підтримані заявки, спрямовані на таку діяльність:
-
Дослідження політики, аналіз законодавства та адвокація з питань Механізму зниклих безвісти (МЗБ), а саме: сприяння звільненню затриманих цивільних осіб, забезпечення доступу міжнародних організацій до військовополонених, запобігання кримінальному переслідуванню військовополонених, а також розробка відповідних політичних рекомендацій.
-
Картування наявних постачальників послуг, зацікавлених сторін та організацій громадянського суспільства, оцінка прогалин у наданні послуг та технічній спроможності надавачів.
-
Надання послуг (юридичних консультацій, консультацій щодо соціальних виплат і пільг, психологічної допомоги тощо) родинам зниклих безвісти, звільненим військовополоненим.
-
Сприяння реабілітації та реінтеграції осіб, звільнених із полону (як військовополонених, так і цивільних), шляхом підвищення обізнаності та просування змін у державній політиці.
-
Покращення доступу родин до Механізму зниклих безвісти.
Для кого
Ідеальними отримувачами гранту є організації, які вже мають присутність у цільовому регіоні та можуть продемонструвати попередній досвід і спроможність реалізовувати грантову діяльність, передбачену цим запитом.
Подати проєктну пропозицію для участі в цьому Конкурсі може будь-яка українська неприбуткова організація. Перевага надаватиметься організаціям, очолюваним жінками, які зареєстровані в країні (країнах) реалізації проєкту. У разі, якщо під час оцінювання заявки отримають однакову кількість балів, пріоритет буде надано організації, в якій рішення приймаються переважно жінками, що підтверджується структурою організації (наприклад, складом правління або вищого керівництва).
Сума
Дедлайн
Грантові пропозиції подаються українською мовою (формат Word, шрифт Times New Roman, розмір шрифту 11, одинарний інтервал, обсяг – до 10 (десяти) сторінок) на базі шаблонів у додатках A, B, С, D.
Проєктні пропозиції (технічна заявка, бюджет та супровідна документація) подаються в електронному вигляді на адресу pfru-grants@chemonics.com із зазначенням номеру конкурсу 21-01_MPM. ФПСУ прийматиме проєктні пропозиції до 23:59 за київським часом 24 липня 2025.