ДЕДЛАЙН: 28 липня 2025 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: громадський сектор
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиГрантовий конкурс має на меті підтримати організації громадянського суспільства, які реалізують практичні ініціативи на місцевому рівні задля відновлення повноцінного життя у громадах, які зазнали негативного впливу від повномасштабної війни росії проти України. Йдеться не стільки про фізичну відбудову, як про відновлення суспільних процесів, систем, людського потенціалу та звичної течії життя, зокрема з фокусом на повернення громад до сталого розвитку та зростання.
Мета конкурсу — відновити процеси, зв’язки та інституційні структури, що забезпечують життєздатність громад, а також повернутися до траєкторії сталого розвитку, орієнтованої на безпеку, гідність та спільне благо. Через реалізацію локальних рішень конкурс сприяє нормалізації життя, взаємодії з місцевою владою та зміцненню довіри в суспільстві.
Конкурс грантів для ОГС «Назустріч життю: громади в дії» включає шість лотів:
ЛОТ 1. Відновлення освітніх процесів: підтримка ініціатив, спрямованих на відновлення доступу до якісної, безпечної та інклюзивної освіти в громадах, постраждалих від війни. Цей лот передбачає посилення ролі громадських організацій у забезпеченні безперервності навчання, адаптації освітнього середовища до нових умов та впровадженні рішень, які сприяють поверненню дітей, молоді та дорослих до освітніх процесів.
ЛОТ 2. Відновлення соціальних послуг: підтримка ініціатив, спрямованих на відновлення доступу до соціальних послуг у громадах, включно з вразливими категоріями населення, шляхом впровадження нових моделей, посилення локальної взаємодії та сталих партнерств між ОГС і органами влади.
ЛОТ 3. Відновлення доступу до охорони здоров’я: підтримка ініціатив, що сприяють покращенню доступу до якісних та життєво необхідних медичних і дотичних послуг у громадах, постраждалих від війни. Особливу увагу буде приділено ініціативам, які допомагають адаптувати місцеві системи охорони здоров’я до умов довготривалого відновлення, підвищують обізнаність населення щодо питань здоров’я, а також забезпечують рівний доступ до послуг для вразливих категорій населення.
ЛОТ 4. Відновлення культури та робота з пам’яттю та ідентичністю: підтримка культурних ініціатив, що сприяють відновленню національної ідентичності, зміцненню соціальної згуртованості та осмисленню досвіду війни через культуру, мистецтво та роботу з колективною памʼяттю. Особлива увага надається проєктам, які посилюють роль культури як ресурсу відновлення та опори в період трансформації.
ЛОТ 5. Відновлення безпеки: підтримка ініціатив, що сприяють підвищенню безпеки громад у контексті повномасштабної війни, інтеграції безпекових рішень на рівні громад, розбудові довіри між громадянами та правоохоронними структурами, а також на адаптацію громад до нових викликів, повʼязаних з воєнним і повоєнним контекстом.
ЛОТ 6. Наскрізні рішення для стійкого відновлення: підтримка інноваційних або міжсекторальних ініціатив на місцевому рівні, які сприяють комплексному відновленню громад через об’єднання різних тематичних напрямків (освіта, соціальна сфера, охорона здоров’я, культура, безпека). Перевага надається проєктам, які впроваджують сталі підходи до розбудови громад, з урахуванням ключових пріоритетів донорської програми — зеленого розвитку, інклюзії, захисту прав людини, антикорупційної доброчесності, ґендерної рівності та цифровізації місцевих сервісів.
Заявники можуть подавати не більше 2 проєктних пропозицій за цим конкурсом за обраними Лотами або в межах одного Лоту, проте може бути підтримана лише одна заявка від організації.
Для кого
У межах конкурсу прийматимуться проєктні пропозиції від досвідчених та спроможних заявників:
-
Організацій, які офіційно зареєстровані відповідно до законів України “Про громадські об’єднання” або “Про благодійну діяльність та благодійні організації” та включені до “Реєстру неприбуткових організацій” з відповідною ознакою неприбутковості (виключно 0032 та 0036);
-
Організацій, які мають щонайменше 2 роки досвіду роботи у сфері, за якою подається проєктна заявка.
-
Організації, які мають досвід реалізації щонайменше двох грантових проєктів, із фінансуванням від 2 000 000 гривень на рік.
-
Організації, які зареєстровані та /або мають підтверджений досвід діяльності в громаді (-ах), за якими подається проєктна пропозиція. ІСАР Єднання перевірятиме наявність такого досвіду.
Сума
Передбачається, що проєкти в межах цього конкурсу матимуть різний розмір фінансування. За всіма лотами граничний бюджет:
-
для 6-місячних проєктів – до 2 000 000 гривень
-
для 9-місячних проєктів – до 3 000 000 гривень
-
для 12-місячних – до 4 000 000 гривень.
Тривалість проєктів не має перевищувати 12 місяців, із найкоротшими проєктами не менше 6 місяців.
Зазначені суми можуть бути змінені Відбірковою комісією відповідно до очікуваної тривалості проєкту, обсягу запланованої діяльності тощо.
Дедлайн
Прийом заявок у межах цього грантового конкурсу відбуватиметься до 28 липня 2025 року 17:00
В межах цього конкурсу буде підтримано орієнтовно 20-30 організацій. Орієнтовна тривалість проєктів від 6 до 12 місяців.
Орієнтовна дата початку впровадження проєктів – не раніше, ніж через 1.5 місяці після дедлайну подачі заявок.