ДЕДЛАЙН: 10 серпня 2025 року
ДЕ: Харківська, Чернігівська області
ГАЛУЗІ: громадський сектор
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиCIVIC створив Фонд місцевих ініціатив для підтримки локальних рішень для задоволення потреб цивільного населення у захисті. Метою фонду є підтримка місцевих організацій громадянського суспільства у вирішенні нагальних потреб захисту цивільного населення на основі пріоритетів громади та у співпраці з місцевою владою та іншими інституціями/установами/організаціями, які відповідають за захист цивільного населення на рівні громад. Фонд спрямований на підтримку місцевих громадських організацій у їхньому прагненні долучитись до задоволення потреб цивільного населення у захисті у громадах, які постраждали від війни.
Пріоритети та приклади заходів:
Тема 1: Посилення фізичного захисту цивільного населення
-
У співпраці з місцевою владою та іншими суб’єктами цивільного захисту працювати над встановленням/покращенням систем оповіщення, наприклад, сирен повітряної тривоги. Підготовка альтернативних способів/шляхів інформування цивільного населення у випадку відключення електроенергії або втрати доступу до мережі Інтернет.
-
Сприяти обладнанню бомбосховищ із метою створення умов перебування в них цивільного населення в протягом тривалого періоду та покращення доступності бомбосховищ для осіб з обмеженою мобільністю, осіб з інвалідністю, жінок з дітьми.
-
У співпраці з місцевою владою та іншими суб’єктами захисту залучати громади до визначення потреб вразливих груп, які потребують спеціальної допомоги для евакуації чи пошуку найближчих бомбосховищ, і розробляти заходи для надання їм допомоги у разі потреби.
-
У співпраці з місцевою владою та іншими суб’єктами захисту сприяти розробці та вдосконаленню планування на випадок надзвичайних ситуацій, таких як ескалація військових дій, щоб допомогти цивільним особам, у тому числі вразливим групам, заздалегідь визначити, чи слід евакуюватися чи залишитися вдома, і відповідним чином підготуватися до потенційних потреб.
Тема 2: Забезпечення доступу громадян до достовірної інформації про загрози та заходи з безпеки
-
Проводити інформаційно-просвітницькі/навчальні заходи для лідерів громад щодо надання першої допомоги, мінної безпеки та дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій, застосування хімічної зброї, у разі ядерної небезпеки, під час авіаударів та/або обстрілів, подолання стресу тощо, зосереджуючись на потребах уразливих груп населення (маломобільні та/або особи з інвалідністю, жінки з дітьми, люди похилого віку, ВПО).
-
Навчання лідерів місцевих громад та посадових осіб місцевих органів влади, відповідальних за ЗЦН, щодо дезінформації (розпізнавання моделей дезінформації) та виявлення й оцінки ризиків, пов’язаних із військовими діями, для інформування населення та допомоги цивільним особам у прийнятті своєчасних та найбільш обґрунтованих рішень щодо безпеки та евакуації.
-
Створення та підтримка каналу(-ів) зв’язку (наприклад, каналів Telegram/Viber), які б публікували достовірну та вчасну інформацію (від відповідальної та навченої посадової особи) про ситуацію з безпекою, включаючи рекомендації щодо необхідності евакуації, безпечних маршрутів для евакуації, тощо.
-
Розробка просвітницьких/інформаційних кампаній щодо евакуації – коли, як та у кого просити допомоги, тощо, з фокусом на потреби вразливих груп (осіб з обмеженою мобільністю та/або з інвалідністю, жінок з дітьми, людей похилого віку, ВПО).
-
Забезпечення доступу до інформації що стосується безпеки та захист шляхом оснащення бомбосховищ обладнанням для підключення до мережі Інтернет.
-
Створення мапи місцезнаходження бомбосховищ та публікація/розповсюдження відповідної інформації серед цивільного населення.
-
Складання та розповсюдження серед місцевого населення інструкцій щодо ефективних заходів облаштування укриття вдома, а також як найкраще захистити себе, якщо бомбардування застало вас назовні (щоб цивільним особам не доводилося витрачати надмірну кількість часу на збір інформації з різних джерел).
У контексті сучасних війн координація, зв’язок та інформація, що впливає на рішення, які ухвалюють цивільні особи, є життєво необхідним інструментом захисту. Усі постраждалі цивільні особи повинні знати, як отримати доступ до інформації, що стосується ЗЦН і вчасно її використовувати, не наражаючись на надмірний ризик. У результаті всі цивільні особи можуть відчувати меншу загрозу від війни, мати меншу вразливість до небезпеки, а також отримати можливості для задоволення своїх поточних потреб у захисті, включаючи доступ до базових послуг, допомоги та безпеки.
Успішна проектна заявка буде спрямована на створення або зміцнення систем та інструментів захисту місцевого населення (як-от: розробка планів евакуації, доступ до актуальної інформації для прийняття рішень пов’язаних з безпекою, цивільно-військове співробітництво, покращення умов бомбосховищ, встановлення систем оповіщення про загрози, облаштування класів безпеки тощо), з урахуванням потреб найбільш уразливих груп населення, включаючи дітей, людей похилого віку та людей з інвалідністю та/або з обмеженою мобільністю. Проєкти також можуть бути спрямовані на розбудову спроможності цивільного населення для ефективного самозахисту та розвиток спроможності цивільних та/або військових суб’єктів захисту цивільного населення (місцевої влади, військових, екстрених служб тощо) до визначення та задоволення потреб цивільного населення у захисті.
Проєкти мають бути реалізовані в період з 1 вересня 2025 року по 28 лютого 2026 року.
Для кого
Даний конкурс буде проходити на території:
-
Сновської, Ріпкинської, Сосницької, Куликівської, Холминської громад Чернігівської області.
-
Краснокутської, Близнюківської, Оскільської, Чкаловської, Чугуївської громад Харківської області.
CIVIC запрошує до участі у конкурсі недержавні неприбуткові організації з відповідним фінансовим і юридичним статусом та успішними результатами діяльності у минулому. Щоб мати право брати участь у цьому конкурсі, організація повинна відповідати всім наведеним нижче критеріям:
-
Організація повинна бути офіційно зареєстрованою в Україні та мати статус неприбутковості.
-
Організація повинна мати досвід у реалізації подібних проєктів, які стосуються захисту цивільного населення або безпосередньо пов’язаної сфери, як-от гуманітарна допомога, розбудова спроможності місцевого населення/органів влади протидії дезінформації, підвищення обізнаності громад, буде перевагою.
-
Організація має володіти глибоким розумінням потреб громади, перебувати в постійному діалозі з ОМС та надати листи підтримки від відповідних представників влади.
-
Організація повинна мати ресурси та спроможність якісно управляти проєктами.
-
Перевагою буде наявність фінансової системи з обліковою та фінансовою політикою та процедурами для належного відстеження та звітування про витрати, включаючи процедури закупівель та дотримання санкцій.
-
Ключовий персонал, призначений для впровадження проєкту, повинен володіти українською мовою. Знання англійської мови буде перевагою.
-
Організація погоджується презентувати свою роботу CIVIC і дозволити CIVIC представити місцеві ініціативи своїм партнерам і донорам.
-
Організація погоджується, щоб CIVIC просував цей проєкт і використовував його у своїй роботі.
-
Інші відносини, асоціації, діяльність та інтереси організації не повинні створювати конфлікт інтересів, який міг би перешкодити повній неупередженості в реалізації запропонованої проєктної діяльності.
Громадські організації можуть подати не більше двох проєктних пропозицій від однієї організації. Організації можуть пропонувати діяльність, яка відповідає тематичним пріоритетам Фонду місцевих ініціатив CIVIC у сферах посилення фізичного захисту цивільних осіб і забезпечення доступу цивільних осіб до достовірної інформації про загрози та ризики, пов’язані з безпекою. CIVIC надаватиме перевагу фінансуванню заходів, які впроваджують місцеві рішення для задоволення потреб захисту цивільного населення у громадах.
Сума
CIVIC підтримає до десяти (10) проектів кожен загальною вартістю до 15 000 доларів США з очікуваною тривалістю проєктів до 6 місяців.
Дедлайн
Для подання заявки необхідно:
-
Завантажити та заповнити Бюджетну форму (шаблон Бюджетної форми).
-
Заповнити Аплікаційну форму.
-
Прикріпити файл Бюджетної форми до пункту 15 Аплікаційної форми.
Строк подачі заявок до 23:59, 10 серпня 2025 року за київським часом.