ДЕДЛАЙН: 20 липня 2025 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: громадський сектор
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиПроєкт Ради Європи «Удосконалення судових та позасудових засобів захисту прав осіб, постраждалих від війни в Україні» оголошує конкурс грантових пропозицій.
Мета конкурсу – співфінансування національних, регіональних та місцевих ініціатив, спрямованих на подальше посилення спроможності Координаційного центру з надання правничої допомоги надавати правову підтримку постраждалим від війни.
Період реалізації проєктів: не раніше 1 вересня 2025 року і не пізніше 31 січня 2026 року.
Перевага надаватиметься проєктам, які спрямовані на:
-
Удосконалення національної законодавчої бази щодо ефективних засобів правового захисту осіб, постраждалих вiд війни, та збору даних відповідно до стандартів Ради Європи у сфері прав людини та верховенства права. Спираючись на європейські та міжнародні стандарти, в тому числі, практику Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), Проєкт надавав підтримку органам влади у здійсненні аналізу та удосконаленні національного законодавства та політики щодо захисту прав осіб, постраждалих від війни в Україні. Проєкт також сприяв впровадженню на національному рівні відповідних програм підтримки, інструментів збору даних та компенсаційних механізмів для тих, хто зазнав шкоди, втрат чи травм, спричинених російською агресією проти України. Окрему увагу було приділено просуванню міжвідомчого діалогу між ключовими партнерами (парламентарями, Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини, відповідними міністерствами, судовою системою, фахівцями у галузі права тощо) з метою вирішення питань, пов’язаних зі здійсненням та доступом до правосуддя для осіб, постраждалих вiд війни в Україні.
-
Посилення засобів судового захисту та правової допомоги для осіб, постраждалих вiд війни, відповідно до європейських стандартів прав людини та практики Європейського суду з прав людини. Завдяки експертній підтримці та поглибленим тематичним заходам, Проєкт зміцнив спроможності судової системи у застосовуванні європейських стандартів прав людини, передовсім, відповідну практику ЄСПЛ. Це, у свою чергу, посило судовий захист постраждалих вiд вiйни громадян у межах цивільного та адміністративного судочинства. Підтримка Проєкту була також спрямована, зокрема, на забезпечення права на ефективні засоби правового захисту права власності, соціальних й трудових прав, прав дитини, а також визнання актів цивільного стану. Водночас, Проєкт надав сприяння ключовій ролі Конституційного Суду України у захисті прав людини та зміцненні верховенства права в умовах війни та післявоєнного періоду. Крім цього, було покращено доступ до якісної безоплатної правової допомоги для найбільш вразливих категорій осіб, постраждалих від війни, завдяки експертній підтримці, спеціалізованим тренінгам та необхідному обладнанню для системи безоплатної правової допомоги i незалежних надавачів юридичних послуг.
-
Покращення доступу до позасудових механізмів відновлення прав людини для осіб, постраждалих від війни. Проєкт сприяв підвищенню інституційної спроможності Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини для проведення регулярного моніторингу дотримання прав громадян, якi постраждали внаслідок збройної агресії проти України, та відновлення їх прав. Особливу увагу приділено найбільш вразливим верствам населення. За допомогою, зокрема, цільових медіа-кампаній, Проєкт забезпечив доступ до достовірної інформації про наявні засоби правового захисту, програми підтримки та компенсаційні механізми для осіб, постраждалих від війни в Україні.
Проєкти можуть включати, але не обмежуються таким:
-
Розробка та запуск цільової програми підтримки для сприяння психологічному добробуту працівників центрів надання правової допомоги, які працюють в умовах постійного стресу (наприклад: доступ до індивідуальної та/або групової терапії; майстер-класи з управління стресом; групи взаємопідтримки та формування стійкості).
-
Організація онлайн-тренінгів для юристів та адвокатів, які працюють у прифронтових регіонах. Проведення серії онлайн-сесій з підвищення кваліфікації для правників, що базуються в районах, постраждалих від конфлікту.
-
Надання послуг та консультацій для цільових зацікавлених сторін.
-
Розробка та поширення інформаційних і просвітницьких матеріалів з правової та психологічної підтримки.
-
Організація та проведення експертних семінарів, засідань робочих груп та тематичних заходів (онлайн або офлайн).
Для кого
Щоб мати право на отримання гранту, заявник повинен:
-
бути юридично зареєстрованою неурядовою організацією;
-
мати право здійснювати в Україні діяльність, описану в проєктній заявці;
-
бути активним щонайменше 12 (дванадцять) місяців з моменту реєстрації у сфері роботи з людьми, постраждалими від війни в Україні;
-
мати достатню фінансову спроможність (стабільні та достатні джерела фінансування) для забезпечення своєї діяльності протягом усього періоду реалізації гранту, а також брати участь у фінансуванні за рахунок власних ресурсів (включно з людськими ресурсами або нефінансовим внеском);
-
мати достатню операційну та професійну спроможність, включно з персоналом, для реалізації заходів, описаних у проєктній пропозиції;
-
мати банківський рахунок.
Сума
Загальний доступний бюджет становить 15 000 євро.
Рада Європи планує надати один грант у межах цього конкурсу.