ДЕДЛАЙН: на постійній основі
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: медіа
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиЦентр Пулітцера надає гранти на покриття основних витрат, пов’язаних із реалізацією журналістських проєктів.
Центр підтримує досвідчених репортерів, які вже мають значні публікації, але також заохочує молодших заявників, які потребують стартової підтримки для своєї кар’єри. Для організації важливе розмаїття голосів — за статтю, етнічністю, походженням і національністю. Деякі претенденти отримують грант із першої спроби, інші — подаються кілька разів. Один із заявників, якого двічі відхилили, не здався і згодом реалізував із підтримкою Центру понад десяток проєктів.
Для подання заявки необхідно надати:
-
опис запропонованого проєкту (до 250 слів);
-
докладний план публікації. До заявки варто долучити листи зацікавленості чи зобов’язання від редакторів або медіа;
-
попередню оцінку бюджету з базовим розподілом витрат (гранти покривають лише прямі витрати, не включають гонорари заявників; витрати на місцевих партнерів, перекладачів, водіїв допускаються);
-
три приклади опублікованих робіт (у друці чи ефірі);
-
три професійні рекомендації (контакти або листи. Листи особливо вітаються, якщо надані зацікавленими редакторами чи продюсерами);
-
резюме (CV);
-
за бажанням — більш детальний опис проєкту (опціонально, головне — 250-слівний виклад);
-
заявки приймаються лише англійською мовою.
Для кого
Гранти відкриті для всіх журналістів: авторів текстів, фотографів, радіопродюсерів і кінодокументалістів — як для штатних співробітників, так і для фрилансерів.
Якщо запланована робота в небезпечному або конфліктному середовищі, заявник і редакція повинні дотримуватися принципів Альянсу ACOS. Фрилансери, які планують роботу в зонах бойових дій, повинні мати підтверджене завдання від редакції, яка бере повну відповідальність за їхню безпеку. Центр Пулітцера готовий підтримати проходження тренінгу з безпеки у відповідних випадках.
Що підтримується:
-
Проєкти на всіх медіа-платформах.
-
Особливо вітаються амбітні пропозиції, які поєднують текст, фотографію, аудіо та/або відео для одного або кількох медіа.
-
Найуспішніші проєкти — це ті, де медіапартнери активно долучаються, доповнюючи основний матеріал інтерактивом, мультимедіа чи обробкою даних.
Сума
Умови фінансування:
-
Гранти покривають репортерські витрати і базуються на обґрунтованих, детальних бюджетах.
-
Більшість грантів для міжнародних поїздок становлять від $5,000 до $10,000, хоча сума може бути більшою або меншою — залежно від обставин.
-
Очікується, що ЗМІ платять журналістам гонорари, але в окремих випадках можливе надання стипендій для покриття часу роботи журналіста.
-
Жодних накладних або непрямих витрат не дозволяється, якщо ви подаєте заявку від імені редакції, університету чи аналогічної установи.
Форма заявки вимагає приблизної оцінки бюджету вашого проєкту. Гранти Центру Пулітцера покривають безпосередні витрати, пов’язані з поїздкою та збором матеріалу. До допустимих витрат належать:
-
авіаперельоти (тільки економ-клас),
-
проживання (без надмірностей, але й не у найдешевших готелях),
-
харчування,
-
місцевий транспорт,
-
витрати на запити до державних архівів або отримання документів,
-
витрати на обробку даних, візуалізацію,
-
гонорари місцевим партнерам, перекладачам або асистентам.
Пам’ятайте: Центр Пулітцера — це невелика неприбуткова організація, яка самостійно шукає кошти на ваші гранти. Усі суми у бюджеті повинні бути прив’язані до реальних потреб проєкту та чітко пояснені.
Дедлайн
Заявки пиймаються на остійній основі. Протягом тижня після подання ви отримаєте підтвердження. Як правило, заявки, отримані впродовж місяця, розглядаються до кінця наступного. Центр прагне підтримувати актуальні й суспільно значущі проєкти.
Якщо проєкт вимагає термінового розгляду, вкажіть це у 250-слівному описі.