ДЕДЛАЙН: 15 травня 2025 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: громадський сектор, культура
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиМета гранту — проведення серії тренінгів для адміністраторів чинної мережі бібліотек – Хабів цифрової освіти з метою розширення офлайн-доступу до навчання цифрових навичок для представників вразливих груп, включно з людьми старшого віку та тими, хто не має власних пристроїв з доступом до інтернету.
Проєкт передбачає три основні компоненти:
-
Надання експертної та організаційної підтримки в проведенні навчання для бібліотекарів – координаторів Хабів (щонайменше 1 400 людей по всій Україні), які згодом мають провести щонайменше один захід із цифрової освіти.
-
Навчання має базуватися на потребах адміністраторів Хабів, але обов’язково включати теми з використання штучного інтелекту в повсякденному житті, надання послуг людям з інвалідністю та емоційної стійкості у взаємодії із відвідувачами.
-
Підтримка освітніх активностей, які бібліотекарі після навчання проводитимуть у своїх Хабах (загальне охоплення має становити не менше 47 000 людей).
У результаті реалізації ініціативи Хаби підвищать свою спроможність у сфері цифрової освіти, а також зможуть створити нові можливості у сфері інклюзивної цифрової трансформації.
Усі заходи мають бути завершені до 5 жовтня 2026 року.
Основні принципи та підхід:
-
запропонований підхід має охоплювати всю територію України, яка знаходиться під контролем уряду;
-
пропозиція має запропонувати комплексне рішення та загалом відповідати підходу, що ґрунтується на правах людини (принципи «підзвітності», «участі та залучення», «рівності та недискримінації»), а також враховувати та забезпечувати ґендерну рівність та справедливість.
Для кого
Пропозиції, які надходять на розгляд Проєкту, спочатку оцінюватимуться відповідно до критеріїв відповідності. Щоб отримати фінансування, пропозицію має надати організація, яка:
-
має статус офіційно зареєстрованої в Україні недержавної громадської чи благодійної організації чи об’єднання організацій громадянського суспільства (ОГС);
-
має стаж активної діяльності не менше п’яти років;
-
має підтверджену історію співпраці з міжнародними донорськими проєктами, належного виконання проєктів та звітування.
Конкурс грантових пропозицій не прийматиме пропозиції від комерційних організацій, політичних партій, органів державної влади, місцевого самоврядування, релігійних організацій чи релігійних громад, а також від приватних осіб та підприємців.
Сума
Максимальний обсяг співфінансування з боку ПРООН – 137 000 дол.
Прийнятні витрати повинні:
-
бути необхідними для здійснення проєктної діяльності;
-
бути понесені заявником протягом періоду впровадження;
-
відповідати принципам раціонального фінансового управління, зокрема принципам співвідношення ціни та якості та економічної ефективності;
-
бути належним чином зафіксованими такими, що можна ідентифікувати та перевірити, і підтверджуватися оригінальними супровідними документами.
Грант ПРООН може бути використаний лише для покриття таких витрат:
-
заробітна плата персоналу та гонорари експертів;
-
послуги зв’язку та інформаційного обслуговування;
-
придбання консультаційних послуг та контрактів за умови, що вони необхідні для цілей та завдань проєкту;
-
оренда, харчування та інші послуги, передбачені проєктною діяльністю;
-
друк і копіювання;
-
комунальні послуги;
-
витратні матеріали та приладдя;
-
витрати на проїзд (за умови, що проїзд відповідає внутрішнім нормам ПРООН).
На закупівлю обладнання може бути спрямовано не більше 10% грантових коштів за умови чіткого обґрунтування його необхідності для досягнення цілей проєкту.
Дедлайн
Заявки для участі у грантовому конкурсі можна подати до 15 травня 2025 року до 23:59.