ДЕДЛАЙН: 23 вересня 2025 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: бізнес, енергетика
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиЗагальна мета цієї теми полягає в підтримці переходу на чисту енергію та декарбонізації промисловості шляхом подолання розриву між попитом та пропозицією технологій з нульовим енергоспоживанням, а також шляхом сприяння спільним підходам між компаніями, що працюють у фізичній близькості.
Пропозиції, подані за цією темою, також повинні кількісно оцінювати свій вплив:
-
Економія первинної енергії, забезпечена проектом, у ГВт·год/рік.
-
Кінцева економія енергії, забезпечена проектом, у ГВт·год/рік.
-
Виробництво відновлюваної енергії, запущене проектом (у ГВт·год/рік).
-
Скорочення викидів парникових газів (у тCO2 – екв /рік).
-
Інвестиції у сталу енергетику (енергоефективність та відновлювані джерела енергії), ініційовані проектом (сукупно, у мільйонах євро).
Пропозиції повинні охоплювати лише одну з двох сфер охоплення, зазначених нижче. Сферу охоплення слід чітко вказати у вступі до пропозиції.
Сфера A: Співпраця між промисловими секторами та постачальниками технологій для оптимізації та впровадження технологій чистої енергії
Пропозиції в рамках цієї сфери повинні сприяти сталому та ефективному використанню енергії в конкретному промисловому секторі на європейському рівні шляхом сприяння співпраці між промисловими секторами/підсекторами, які мають схожі процеси та потреби, пов’язані з енергетикою, з виробниками та постачальниками технологій сталого енергоспоживання. Рішення у сфері сталого енергоспоживання можуть включати, серед іншого: відновлювану енергетику, рішення для електрифікації тепла за допомогою теплових насосів, а також енергоефективні продукти та процеси, включаючи нещодавні інновації, готові до впровадження на ринку, та загалом технології, пов’язані з відновлюваною енергетикою та енергоефективністю, що охоплюються Законом про нульову промисловість.
З боку користувачів, окремі промислові сектори могли б дослідити свої виробничі процеси, щоб визначити низку стандартних процесів та оптимізувати свої операційні потреби в енергії шляхом тіснішого обміну з постачальниками технологій з метою ефективної розробки рішень для сталого розвитку енергетики. З боку постачальників, виробники та постачальники могли б оптимізувати та стандартизувати свої існуючі технологічні пропозиції, продукти та рішення для задоволення потреб промислового сектору. Мета полягає в переході від індивідуального підходу до кожного конкретного промислового підприємства та процесу до більш оптимізованих, стандартизованих і навіть готових рішень для промислових клієнтів, які працюють за тими ж процесами. Така узгоджена співпраця для створення попиту та забезпечення пропозиції може надати вирішальну підтримку декарбонізації промислового сектору.
Очікується, що пропозиції підтримуватимуть створення конкретних ініціатив щодо співпраці, їх початкове функціонування та структуру управління. Заходи повинні стосуватися розробки та валідації бізнес-моделей для впровадження конкретних рішень, що досліджуються в розглянутому(их) секторі(ях), та, якщо це доречно, заходів з нарощування потенціалу для впровадження та встановлення рішень.
Пропозиції повинні розробляти чітку стратегію впровадження технічних рішень у цільовому промисловому секторі, включаючи доступ до державного та приватного фінансування.
Очікується, що залучення відповідних представницьких організацій на національному/європейському рівні для сектору(ів) користувачів та постачальників технологій буде центральною рисою для забезпечення ефективного прийняття на ринку та впровадження. Така участь може бути забезпечена шляхом участі в пропозиції, а також через активний процес взаємодії протягом усієї діяльності проекту. Очікується, що переконливі листи підтримки продемонструють зацікавленість з боку цільових промислових секторів.
Пропозиції повинні зосереджуватися на технологіях, які вже доступні на ринку, та обґрунтовувати вибір цільового(их) сектору(ів), включаючи детальний аналіз бар’єрів та потенційних рішень. Заходи, спрямовані на технологічну демонстрацію, не входять до сфери застосування цієї теми. Демонстрація запропонованих рішень не входить до сфери застосування, а потенційні витрати на обладнання будуть допустимими лише в дуже невеликій мірі та лише за умови належного обґрунтування.
Сфера B: Енергетична співпраця між галузями промисловості, що знаходяться поблизу, для сприяння використанню чистої, доступної та сталої енергії
Пропозиції в рамках цієї сфери повинні сприяти впровадженню на ринку заходів з енергоефективності та використанню відновлюваної енергії (і теплових насосів, де це доречно) через підходи до співпраці в галузі промислової енергетики між компаніями, що знаходяться у фізичній близькості (регіон, кластер, промисловий парк/майданчик).
Ця сфера діяльності спрямована на підтримку розвитку зелених регіональних/місцевих промислових зон/кластерів у кожній країні-учасниці, на яку спрямована діяльність, спрямована, серед іншого, на потреби енергоємних користувачів.
Енергетична співпраця може стосуватися процесу спільного використання енергетичних активів (наприклад, виробництво відновлюваної енергії, зберігання енергії), спільного використання енергетичних послуг, впровадження енергетичних обмінів (наприклад, відновлення та використання відпрацьованого тепла від промислових та виробничих процесів), а також стимулювання промислового симбіозу та добровільної інтеграції промислових споживачів енергії з системними операторами (наприклад, електроенергія, тепло, водень) та/або енергетичними спільнотами. Кластеризація компаній також може сприяти кращому доступу до фінансування та угод про купівлю-продаж електроенергії.
Пропозиції повинні сприяти встановленню механізмів співпраці в енергетичній сфері в рамках проекту, включаючи, але не обмежуючись, визначенням, дослідженням та перевіркою економічно вигідних бізнес-моделей (на основі конкретної взаємодії з компаніями-учасницями), доводячи актуальність спільного підходу з точки зору створення цінності для кожного залученого учасника (наприклад, покупців/постачальників/кінцевих користувачів). Пропозиції також повинні бути спрямовані на усунення бар’єрів, що перешкоджають співпраці в енергетичній сфері, наприклад, організаційних (координація, довіра, відповідальність, управління даними, розподіл ризиків), правових (визначення потреб в оновленні або регуляторних «пісочниць», де це доречно) або соціальних.
Очікується, що пропозиції визначатимуть портфель інвестицій, що охоплюватиме, серед іншого, місцеві тепло/електричні мережі та іншу відповідну енергетичну інфраструктуру, як згадувалося раніше, щоб забезпечити довгострокову видимість інвестиційних можливостей у чисту енергетику. Пропозиції повинні залучати ключових зацікавлених сторін (бізнес, органи державної влади, керівників промислових парків, приватних операторів, інвесторів, операторів розподільчих систем, ESCO тощо), щоб забезпечити схвалення інвестицій та їх узгодженість з місцевими планами та стратегіями. Процес залучення має бути чітко окреслений і в ідеалі призводити до картування поточних та майбутніх потреб промислової енергії разом із низкою попередньо визначеної інфраструктури та послуг, пов’язаних зі сталою енергетикою. Заявники повинні продемонструвати чітку підтримку ключових відповідних учасників запропонованої ними діяльності.
Запропоновані підходи повинні демонструвати високий ступінь відтворюваності, а пропозиції повинні містити чіткий план дій для поширення досвіду, критичних факторів успіху та результатів серед відповідних учасників та зацікавлених сторін у сфері енергетичного співробітництва по всьому ЄС.
Для кого
Допустимі заявники: Пропозиції щодо цієї теми можуть подавати приватні організатори проектів. Пропозиції для обох сфер діяльності повинні бути подані щонайменше 3 заявниками з 3 різних країн, що відповідають вимогам .
Сума
Пропозиції із запитом у розмірі до 2 мільйонів євро дозволять належним чином вирішити конкретні цілі. Тим не менш, це не виключає подання та відбору пропозицій із запитом на інші суми.
Ставка фінансування — 95%
Загальний бюджет конкурсу: 9 000 000 євро.
Дедлайн
23 вересня 2025 року.
Деталі
Замовити консультацію за номером +38 032 226 78 90, або ж залишити заявку ТУТ