ДЕДЛАЙН: 29 травня 2025 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: культура, освіта, громадський сектор
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиПо всій Європі спільноти об’єднуються, щоб вирішувати нагальні виклики — від соціальної ізоляції та дезінформації до змін клімату, загроз психічному здоров’ю, поляризації та розвитку ролі технологій штучного інтелекту. Інклюзивне та стале майбутнє можливе, коли ми діємо солідарно, слухаючи та навчаючись у місцевих креативних рішень.
The Europe Challenge — це щорічна програма, яка об’єднує команди з бібліотек і громад по всій Європі для вирішення соціальних, цифрових та кліматичних викликів. Бібліотеки запрошуються розробляти, ділитися та впроваджувати креативні рішення за підтримки Європейського культурного фонду та його партнерів через відкритий конкурс. The Europe Challenge — це унікальна мережа європейських бібліотек, яка зростає та працює разом задля посилення демократичної участі, соціального та екологічного добробуту через зміни на місцевому рівні, що ініціюються громадянами, та завдяки взаємозв’язкам по всій Європі.
Можливості
Програма пропонує бібліотекам і громадським групам, які беруть участь, такі можливості:
-
Фінансування до 10 000 євро на реалізацію запропонованого проєкту (необов’язково).
-
Серію онлайн- та очних воркшопів і сесій менторства.
-
Додаткові можливості для обміну досвідом, налагодження контактів і подорожей.
-
Платформу для демонстрації реалізованого проєкту.
Для кого
Програма The Europe Challenge 2025/26 шукає ініціативи, які відповідають на один або кілька ключових викликів Європи: соціальних, цифрових і екологічних. Ми шукаємо креативні ідеї від бібліотек і громадських груп, що сприяють побудові більш інклюзивної, згуртованої та сталої Європи.
-
Соціальний напрям: Ініціативи, що зміцнюють соціальну інклюзію, рівність, активне громадянство та добробут громади. Це можуть бути проєкти, які підтримують вразливі або недостатньо представлені групи, борються з низькою явкою на виборах, заохочують громадянську участь і демократичну активність, вирішують проблеми нерівності й поляризації. Також вітаються ідеї, що зосереджуються на соціальній ізоляції, проблемах ментального здоров’я, зниженні рівня грамотності та звички до читання, або міжпоколіннєвому розриві.
-
Цифровий напрям: Ініціативи, які зміцнюють цифрове громадянство в Європі, просуваючи навички, поведінкові моделі та підходи, що дають змогу критично й демократично взаємодіяти з цифровим контентом. Такі ініціативи повинні сприяти усвідомленій участі в цифровому просторі та демократичному залученню. Сюди належать зусилля з протидії дезінформації та фейковим новинам, подолання цифрової нерівності, а також заохочення безпечного й відповідального користування технологіями та соціальними мережами. Особливо вітаються ініціативи, які підвищують цифрову грамотність серед молоді та реагують на виклики, пов’язані зі стрімким розвитком штучного інтелекту.
-
Екологічний напрям: Ініціативи, що сприяють екологічній сталості, усвідомленню кліматичних змін і стійкості в бібліотеках і громадах. Це можуть бути проєкти, пов’язані з екологічною освітою, впровадженням сталих практик і кліматичними діями, очолюваними громадою. Особливо цінуються практичні “зелені” ініціативи, як-от створення громадських садів або встановлення вуликів поблизу бібліотек.