ДЕДЛАЙН: 9 червня 2025 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: громадський сектор
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиФонд співробітництва ЦЄІ (Центральноєвропейська ініціатива) співфінансує заходи, спрямовані на зміцнення співпраці між державами-членами ЦЄІ (в тому числі Україна). Заходи організовуються установами з країн-членів ЦЄІ з метою реалізації стратегічних цілей і завдань ЦЄІ (сприяння європейській інтеграції та сталому розвитку), а також відповідно до пріоритетів, визначених Керівними принципами та Регламентом ЦЄІ, а також Тематичним порядком денним ЦЄІ. Вони спрямовані на розвиток потенціалу шляхом передачі та обміну знаннями, зокрема від держав-членів ЦЄІ, що входять до ЄС, до тих, які не є членами ЄС, а також на обмін досвідом і кращими практиками між усіма країнами-членами ЦЄІ шляхом підтримки мобільності та мережевої взаємодії.
Особливу увагу слід приділяти залученню країн-членів ЦЄІ, які не входять до ЄС, а також забезпеченню належного балансу між країнами-членами ЄС і тими, що не є членами ЄС.
Заявки в межах цього конкурсу подаються з метою внеску в реалізацію одного з двох нижченаведених сегментів:
1. Тематичний порядок денний ЦЄІ. Заходи, запропоновані в межах цього сегменту, мають бути спрямовані на реалізацію Тематичного порядку денного ЦЄІ та організовуватися в межах сфер втручання, визначених у відповідному розділі Плану дій. Тематичний порядок денний ЦЄІ охоплює такі напрями:
-
Сприяння належному врядуванню та інституційному розвитку;
-
Розширення прав і можливостей молоді, жінок та інших вразливих груп;
-
Сприяння кращому здоров’ю та добробуту;
-
Заохочення зв’язків та сталої мобільності;
-
Масштабування відновлюваної енергетики, підвищення енергоефективності та енергетичної безпеки;
-
Підтримка розвитку кругової біоекономіки;
-
Посилення захисту довкілля, зниження ризиків і зміцнення стійкості;
-
Заохочення сталого розвитку громад, міст і територій;
-
Покращення бізнес-середовища та підтримка підприємництва;
-
Розвиток науки та інновацій шляхом наукової дипломатії;
-
Захист свободи та плюралізму ЗМІ;
-
Підтримка культурного співробітництва.
2. Сфокусований розділ. Заходи, запропоновані в межах цього сегменту, мають бути спрямовані на розвиток перспективних ініціатив та проєктів з надання допомоги Україні та співпраці з нею, а також з пом’якшення наслідків поточної ситуації в країні, сусідніх державах і в усьому регіоні ЦЄІ, відповідно до Плану дій ЦЄІ на 2024–2026 роки та цілей Тематичного порядку денного. Очікується, що такі заходи сприятимуть коротко- та середньостроковій взаємодії інституцій та громадянського суспільства країн ЦЄІ з метою реагування на поточні виклики в регіоні, а також прокладатимуть шлях до відновлення та відбудови, враховуючи місію ЦЄІ у сфері європейської інтеграції та сталого розвитку.
Допустимі заходи
Сегмент 2.1 – Тематичний порядок денний ЦЄІ. Це короткострокові заходи, такі як зустрічі, семінари, конференції, тренінги (загалом події), спрямовані на створення довгострокових зв’язків, мереж та партнерств у регіоні. Ці заходи також можуть бути важливими для підготовки проєктів і слугувати початковим внеском для розробки масштабніших міжнародних проєктів, зокрема для підготовки заявок у відповідь на конкурси пропозицій ЄС.
Заявки, що охоплюють декілька взаємопов’язаних заходів та подій, є допустимими, але заявники повинні запитувати підтримку ЦЄІ лише на одну чітко визначену частину/подію програми, яка припадає на встановлений період реалізації. ЦЄІ не може фінансувати кілька заходів або подій у межах цього сегменту. Якщо заявник не надасть чіткого опису цього аспекту, ЦЄІ залишає за собою право відхилити заявку або вибрати одну частину заходу та відповідні бюджетні рядки, які можуть бути профінансовані.
Сегмент 2.2 – Сфокусований розділ. Ці заходи можуть бути організовані на довгостроковий період (максимум 18 місяців) і можуть складатися з кількох взаємопов’язаних дій та піддій, включаючи підготовку проєктів та фінальні заходи для представлення результатів громадськості.
Типи допустимих заходів можуть включати, наприклад:
-
Стажування на робочому місці
-
Семінари
-
Відрядження персоналу
-
Навчальні поїздки
-
Місії з експертної оцінки
-
Допомога в підготовці стратегічних документів (плани розвитку, реформи, стратегічні дослідження тощо)
-
Трансфер технологій
-
Технічна допомога та заходи зі зміцнення потенціалу
Заходи можуть проводитися особисто, дистанційно або в гібридному форматі. Також можуть бути розглянуті інші типи заходів, що відповідають основним цілям конкурсу. Під час оцінки не буде надано переваги жодному типу заходу: окрім дотримання вимог цього конкурсу та Правил розподілу ресурсів ЦЄІ, важливими чинниками будуть масштаб та якість регіональної співпраці в цих заходах.
Для кого
Подавати заявки можуть усі публічні та приватні організації, зареєстровані та засновані в країнах-членах ЦЄІ, зокрема:
-
публічні установи або установи, прирівняні до публічних,
-
неурядові організації (НУО),
-
організації громадянського суспільства (ОГС),
-
приватні суб’єкти.
Також можуть подавати заявки міжнародні організації. Фізичні особи подавати заявки не можуть.
Заявники мають підтвердити достатню спроможність до організації міжнародних заходів та управління проєктами. Учасники, що подають заявки на Сегмент 2, не мають права передавати на аутсорсинг реалізацію основних проєктних заходів.
Усі заявники мають зазначити свій юридичний статус у Заявці, з посиланням на відповідне законодавство або установчий акт.
НУО, ОГС та приватні організації повинні додати до пакета документів:
-
офіційне підтвердження реєстрації,
-
неофіційний (courtesy) переклад цього документа англійською мовою.
Ця вимога обов’язкова для вищезазначених категорій заявників. Вона не поширюється на публічні установи.
Сума
Загальний орієнтовний бюджет цього конкурсу заявок становить 442 000 євро. Ці кошти надаються з Фонду співробітництва ЦЄІ, який фінансується за рахунок щорічних внесків усіх держав-членів ЦЄІ. Бюджет конкурсу поділений наступним чином:
-
Бюджет для Сегменту 1 – Тематичний порядок денний ЦЄІ: до 252 000 євро на заявки, спрямовані на реалізацію Тематичного порядку денного ЦЄІ. Додатково до 90 000 євро може бути виділено на співфінансування заявок у межах цього сегменту, які під час оцінювання відповідатимуть критеріям флагманських заходів ЦЄІ (CEI Flagship Events).
-
Бюджет для Сегменту 2 – Сфокусований розділ: до 100 000 євро (сто тисяч євро) на заявки, спрямовані на реалізацію заходів у межах Сфокусованого розділу.
Максимальний розмір внеску ЦЄІ
-
Сегмент 2.1 – Тематичний порядок денний ЦЄІ: заявники можуть запитувати внесок ЦЄІ до 15 000 євро.
-
Сегмент 2.2 – Сфокусований розділ: заявники можуть запитувати внесок ЦЄІ до 25 000 євро.
Дедлайн
9 червня 2025 року, 23:59 (CEST).