ДЕДЛАЙН: 26 серпня 2025 року, 27 серпня 2026 року
ДЕ: Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Житомирська, Київська, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська області
ГАЛУЗІ: громадський сектор
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиКонкурс малих грантів передбачає підтримку місцевих і регіональних громадських ініціатив, які сприятимуть процесам відновлення, інклюзивності, гендерній рівності та екологічній стійкості в громадах тих регіонів, які найбільше страждають від воєнних дій.
Географія конкурсу: Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Житомирська, Київська, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська області. Організації, зареєстровані в м. Києві, мають право брати участь у конкурсі за умови, якщо вони працюють в громадах Київської або іншої із вище перелічених областей.
Для переможців конкурсу буде проводитися обов’язкова навчальна програма: тренінги та консультації для посилення управлінських, фінансових і комунікаційних навичок в ОГС; семінари для кращого розуміння гендерного підходу, екологічних стандартів, сталого розвитку, прозорості у діяльності організацій громадянського суспільства; стажування у найсильніших організаціях для формування нового покоління професіоналів громадянського суспільства; безкоштовне навчання на Освітній онлайн-платформі Зрозуміло! тощо. Переможці конкурсу залучатимуться до діяльності мереж регіональних центрів для підтримки місцевих ініціатив, навчання і взаємодії громад із владою, до форумів стійкості та іншої розвиткової діяльності.
Мета конкурсу:
-
Залучити організації громадянського суспільства із найбільш постраждалих регіонів до процесів планування відновлення України, яке враховує багатовимірні аспекти, та адвокації принципів сталого розвитку, прав людини, недискримінації і гендерної рівності, прозорості врядування у стратегіях відновлення та планах розвитку територіальних громад.
-
Надати можливості для організаційного розвитку команд через виконання малих грантів та залучення до навчальної програми і розвитку партнерств.
Види діяльності, які можуть бути включені до плану реалізації проєкту (перелік не є вичерпним):
-
Підвищення поінформованості і попиту жителів територіальних громад на інклюзивні, природоорієнтовані, людиноцентричні рішення під час планування відновлення України, зокрема на рівні територіальних громад.
-
Активне залучення місцевих мешканців до процесів планування відновлення й адвокаційної активності, з представленням різних зацікавлених сторін та вразливих груп громадян, як то внутрішньо переміщені особи, ветеран-и/ки, особи з інвалідністю та інші.
-
Розвиток місцевої / регіональної громадської мережі, участь у громадських мережевих ініціативах та акціях.
-
Аналіз життєво важливих проблем територіальної громади, із напрацюванням висновків і рекомендацій та проведенням відповідної адвокаційної діяльності.
-
Комунікаційні заходи, які супроводжують проєкт і базуються на матеріалах власної діяльності (в тому числі дослідженнях, спостереженнях, аналізі).
-
Заходи з підвищення інституційної спроможності своєї ОГС, зокрема стратегічного планування діяльності організації-апліканта із врахуванням принципів сталого розвитку, недискримінації і гендерної рівності.
Вітатиметься залучення до проєктної діяльності, у разі потреби, інших партнерських організацій громадянського суспільства або окремих фахівців, які працюють у громадській, науковій або освітній сферах.
Тривалість проєкту: загальна тривалість – до 12-ти місяців.
Для кого
Учасники конкурсу – місцеві або регіональні громадські організації, громадські спілки, благодійні фонди, органи самоорганізації населення, які активно сприяють процесам відновлення у своїх громадах (або регіонах) та залучають безпосередньо такі цільові аудиторії, як: ветеран-и/ки, внутрішньо переміщені особи, особи з інвалідністю, інші вразливі групи громадян.
Організація-аплікант має бути зареєстрована на території таких областей як: Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Житомирська, Київська, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська. Участь у конкурсі можуть брати організації, зареєстровані на територіях, підконтрольних уряду України у вище перелічених областях станом на 24.02.2022 р., а також під час повномасштабної війни, але за умови, що від дати їх первинної реєстрації минуло щонайменше 6 місяців (стосується усіх аплікантів).
Критерії, за якими буде здійснюватися оцінка проєктних пропозицій:
-
відповідність поданої проєктної пропозиції меті конкурсу;
-
сфокусованість мети проєкту та взаємо-відповідність усіх розділів проєктної пропозиції;
-
реалістичність виконання проєкту, чіткий план його реалізації, визначеність очікуваних результатів;
-
прогнозований вплив проєкту на досягнення позитивних змін в організації-апліканті;
-
структурована комунікаційна складова проєкту;
-
врахування принципів сталого розвитку, інклюзивності, недискримінації і гендерної рівності у планованій проєктній діяльності;
-
зваженість бюджету проєктної пропозиції, чітка відповідність статей витрат плану діяльності;
-
залучення інших партнерів до проєктної діяльності (зокрема, представників територіальної громади) – як перевага.
Сума
Оптимальний бюджет одного проєкту – від 1 000 000 до 1 500 000 гривень.
Прийнятними вважаються витрати бюджету проєкту, які:
-
необхідні для виконання проєктної діяльності;
-
фактично виникатимуть протягом терміну виконання проєкту;
-
відповідають принципам доцільності та відповідності витрат, включно з принципами «найвища якість за найнижчу ціну» і ефективності витрат;
-
можуть бути коректно задокументовані, обґрунтовані та зрозумілі, а також підкріплені відповідною документацією фінансово-бухгалтерської звітності.
Дедлайн
-
02 квітня 2025 р.;
-
26 серпня 2025 р.;
-
25 листопада 2025 р.;
-
03 квітня 2026 р.;
-
27 серпня 2026 р.
Оголошення результатів: результати оголошуватимуться через півтора місяці після кожного із зазначених термінів подання проєктних пропозицій.
Початок реалізації проєктів, які будуть підтримані в межах певної хвилі, слід планувати орієнтовно через два місяці після відповідного останнього терміну подання проєктних пропозицій.