ДЕДЛАЙН: 27 лютого 2025
БЮДЖЕТ: 5 266 270 євро
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити грант під ключСфера застосування
Сектори європейських ЗМІ відіграють вирішальну та цінну роль у Європі. Проте вони стикаються з багатьма проблемами. Частково внаслідок цифрового переходу, коли читачі переходять на онлайн-джерела, а традиційні новинні видання втрачають доходи від реклами, економічна стійкість професійної журналістики опинилася під тиском. Багато засобів масової інформації на місцевому рівні, а також тих, хто ставив свої суспільні інтереси вище прибутку, були змушені закритися, послаблюючи медіа-плюралізм і створюючи ризики для нормального функціонування демократії.
Тема 1. «Журналістське партнерство – співпраця» має на меті підтримку економічної стабільності ЗМІ. Він підтримує транскордонне співробітництво ЗМІ, зосереджуючись, серед інших аспектів, на стійкості медіаорганізацій. Ця підтримка має сприяти трансформації медіа, достовірному звіту та навичкам для медіа-професіоналів, наприклад, шляхом розробки нових бізнес-моделей і стандартів виробництва медіа.
Очікувані результати
-
Збільшення інновацій та креативності в бізнес-моделях, процесах журналістського виробництва та процесах розповсюдження;
-
Підвищення життєздатності професійно створеного журналістського контенту.
-
Підвищення інтересу до професійно створеного журналістського контенту серед різних соціальних груп, мовних груп і вікових груп;
-
Розширення співпраці зі ЗМІ.
-
Загальносекторальні мережі для обміну передовим досвідом між медіа-організаціями та професіоналами;
-
Центри знань для підгалузей навколо технічних форматів (письмова/онлайн-преса, радіо/подкасти, телебачення тощо) та/або журналістських жанрів (журналістика даних, загальні теми, спеціалізована журналістика тощо);
-
Набуття та вдосконалення професійних навичок журналістами, а також фахівцями медіабізнесу.
Діяльність, яку можна фінансувати
Ця тема спрямована на те, щоб допомогти ширшому європейському медіа-сектору стати більш стійким і стійким, включаючи малі ЗМІ. Передбачається підтримка спільних проектів у будь-якому (під)секторі та/або жанрі медіа новин та між ними, спрямованих на посилення співпраці, допомогу ЗМІ в адаптації до нових економічних і споживчих реалій та впровадження системних змін у цьому (під)секторі.
Пріоритети
Проекти мають бути зосереджені на способах розвитку спільної трансформації з точки зору бізнесу, технологій та/або виробництва.
Проекти можуть бути спрямовані на розробку, серед іншого, кращих моделей прибутку та монетизації, нових підходів до розвитку аудиторії, створення спільноти та маркетингу, розробки спільних професійних/технічних стандартів, нових типів редакцій, мереж синдикації або інших моделей для обміну контентом/даними між новинними ЗМІ по всьому ЄС або надавати допомогу малим медіа організаціям. Вони можуть прагнути підвищити ефективність і якість репортажів за допомогою інноваційної журналістської співпраці. Проекти можуть випробовувати інноваційні методи та формати виробництва або сприяти створенню високоякісних стандартів виробництва медіа іншими способами співпраці. Проекти можуть бути спрямовані на розширення обміну кращими практиками між журналістами та оптимізацію робочих процесів для тих журналістських жанрів, які вимагають більше часу та ресурсів.
Пропозиції можуть стосуватися одного або кількох із зазначених вище пріоритетів, якщо вони доречні та базуються на аналізі потреб вибраного (під)сектору. Пропозиція повинна надати аналіз потреб і пояснити, як запропоновані заходи працюватимуть на вирішення виявлених проблем.
Діяльність
Діяльність може включати події, онлайн-тренінги та семінари для медіа-професіоналів, програми обміну, схеми наставництва, відображення передового досвіду, розробку технічних стандартів у всьому секторі, розробку настанов і редакційних стандартів, створення практичних посібників, розробку та тестування платформ і технічні рішення для обміну ідеями та найкращими практиками, рекламні заходи чи інші заходи, спрямовані на підтримку життєздатності сектора. Заохочується обмін найкращим досвідом між операторами на медіа-ринках/країнах/регіонах з різними та різноманітними характеристиками (щодо мов, обсягів виробництва, розмірів, рівнів цифровізації тощо) для сприяння взаємному навчанню. Заявникам пропонується розглянути діяльність, спрямовану на підтримку медіа-секторів, які не мають засобів для адаптації до цифрового середовища.
Фінансова підтримка третіх сторін буде прийнята в проектах, які передбачають програми обміну для журналістів та інших медіа-професіоналів, підтримку для відвідування тренінгів або заходів, підтримку журналістів і ЗМІ для спільних журналістських проектів, підтримку юридичних консультацій, підтримку придбання, розвитку або обслуговування технічних засобів для спільної журналістики, підтримка заходів у цих сферах та/або нагороди за співпрацю чи інновації. У таких випадках заявники повинні визначити умови, за яких ця фінансова підтримка третім особам матиме місце, і забезпечити справедливий і прозорий процес.
У всіх випадках вибір видів діяльності має ґрунтуватися на їхньому потенціалі впровадження системних змін у вибраний підсектор.
Проекти повинні включати конкретні результати та встановлювати чіткі, об’єктивно перевірені та кількісно виміряні показники ефективності на середньостроковий та кінець проекту. Оцінений вплив має бути більш точним, ніж сума доступних каналів розповсюдження, і повинен бути обґрунтований детальним планом охоплення, а також доказом зацікавленості цільових груп.
Усі проекти мають відповідати загальноприйнятим професійним медіастандартам. Вибрані стандарти та відповідні механізми їх забезпечення мають бути вказані в пропозиції та підтверджені підписаною Декларацією про стандарти та незалежність (додається до форми заявки). Партнерство, пов’язане з редакційною роботою, має діяти з повною редакційною незалежністю.
Усі Партнерства повинні враховувати екологічний слід діяльності, яку вони пропонують, і, де це доречно, описувати стратегії для забезпечення більш сталого та екологічно безпечного медіа-сектору.
Узяти участь
Ми допомагаємо оформити та зареєструвати вашу організацію як партнера від України для участі у міжнародних грантових програмах Європейської Комісії.