КОЛИ: 17 листопада 2024 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: громадський сектор
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиЦей грантовий конкурс організований Проєктом ПРООН «Підтримка громадянського суспільства та молоді», що фінансується Міністерством закордонних справ Данії – це 4-річна національна програма, яка триватиме з 1 січня 2023 року до 31 грудня 2026 року.
Проєктна пропозиція повинна охоплювати щонайменше 10 громад (з 20 обраних Мінрозвитком; перелік громад подано нижче) в усіх куточках України, де проєкт ПРООН «Трансформаційне відновлення задля безпеки людей в Україні» допомагає органам місцевого самоврядування формулювати стратегічні документи і плани місцевого відновлення та розвитку, а також розробляти і впроваджувати проєкти з відновлення та розвитку, залучати партнерів і мобілізувати ресурси, посилювати спроможність посадовців органів місцевого самоврядування до управління кризовими ситуаціями і відновленням, а також впроваджувати антикорупційні заходи задля забезпечення доброчесності та прозорості місцевого управління. Цей цілісний підхід сприяє сталому розвитку і зміцнює довіру громадськості до місцевих інституцій.
З огляду на це проєкт ПРООН «Підтримка громадянського суспільства та молоді » шукає партнерську ОГС, яка сприятиме розширенню можливостей громадянського суспільства у вказаних громадах для участі у процесах місцевого відновлення і стратегічного розвитку, ефективної взаємодії з органами місцевого самоврядування, донорськими організаціями та іншими зацікавленими сторонами з метою розробки та реалізації проєктів і ініціатив з відновлення та розвитку. Успішні пропозиції мають зосереджуватися, але не обмежуватися такими напрямами діяльності:
-
Посилення спроможності органів місцевого самоврядування у сфері долучення до інклюзивного відновлення та стратегічного розвитку, що базуються на фактичних даних. Підкреслення важливості участі громади та інклюзивного прийняття рішень у місцевих процесах стратегічного планування та планування відновлення, розробці та впровадженні місцевих проєктів та ініціатив з відновлення та розвитку.
-
Посилення спроможності громадянського суспільства брати участь у прийнятті місцевих рішень (включаючи стратегічний розвиток, муніципальне планування і відновлення), наданні ресурсів і підтримки органам місцевого самоврядування; взаємодія з органами місцевого самоврядування та бізнесом шляхом крос-секторального партнерства та спільна розробка пріоритетних, соціально-орієнтованих проєктів відновлення та розвитку, їхнє впровадження, мобілізація ресурсів і моніторинг. Зміцнення ролі громадського суспільства у здійсненні контролю за прийняттям рішень і розробкою політики органами місцевого самоврядування, посилення спроможності громадянських акторів (активних громадян, ОГС, активістів громад і лідерів) ставати лідерами та рушіями змін.
-
Сприяння співпраці між місцевими зацікавленими сторонами, у тому числі державними органами, неприбутковими організаціями, бізнесом та мешканцями, для спільного вирішення місцевих найгостріших питань, досягнення консенсусу щодо пріоритетів відновлення та розвитку, а також відповідних проєктів, аби вони відображали потреби різних груп населення.
-
Посилення прозорості, відповідальності та належного врядування у загальному процесі прийняття місцевих рішень, у тому числі у плануванні місцевого відновлення та розвитку. Підтримка ініціатив, пріоритетом яких є відкритий діалог між місцевою владою та активними громадянами, прийняття рішень на основі даних і механізми громадського контролю, аби забезпечити, що зусилля з відновлення є інклюзивними, справедливими, а також такими, які враховують потреби громади.
Пропозиції мають бути розроблені так, щоб у них були відображені дві або більше з вищезазначених цілей й чітко викладено, як запропонований проєкт сприятиме сталому відновленню та зміцненню стійкості в умовах триваючої війни в Україні, забезпечуючи при цьому значущу участь громадян і молоді у цих процесах. Успішні пропозиції мають бути заснованими на чіткому розумінні потреб і прагнень громад, які постраждали від війни.
Для кого
Неприбуткові організації, зокрема благодійні організації, громадські об’єднання (в тому числі організації громадянського суспільства та спілки), які офіційно зареєстровані в Україні не менше двох років. Організація-заявник повинна мати підтверджений досвід у проведенні роботи щодо цільової розбудови потенціалу громадянського суспільства та волонтерських груп.
У рамках конкурсу не надаються гранти прибутковим організаціям, політичним партіям, органам державної влади, органам місцевого самоврядування, релігійним громадам та приватним (фізичним) особам і підприємцям.
ПРООН прийматиме заявки з усіх регіонів України. ОГС, що подають заявки, мають довести свою спроможність працювати на запропонованій території. Така спроможність буде оцінюватися Оціночниим Комітетом з відбору грантів. Критерії, які визначатимуть відповідність ОГС кваліфікаційним вимогам ПРООН, ґрунтуватимуться на шаблоні Запиту про надання інформації від ГО ( Додаток 5).
Проектна діяльність повинна бути реалізована в наступних громадах (проектна діяльність повинна охоплювати щонайменше 10 громад щонайменше з чотирьох різних областей):
-
Березнянська громада, Чернігівська область
-
Березняківська громада, Черкаська область
-
Верхівцевська громада, Дніпропетровська область
-
Малоданилівська громада, Харківська область
-
Сахновщинська громада, Харківська область
-
Старовижівська громада, Харківська область
-
Обухівська міська громада, Київська область
-
Бородянська громада, Київська область
-
Броварська громада, Київська область
-
Таїровська громада, Одеська область
-
Теплодарська громада, Одеська область
-
Фонтанська громада, Одеська область
-
Лубенська громада, Полтавська область
-
Ромоданська громада, Полтавська область
-
Мачухівська громада, Полтавська область
-
Бочечківська громада, Сумська область
-
Іваничівська селищна громада, Волинська область
-
Берестечківська громада, Волинська область
-
Брацлавська громада, Вінницька область
-
Наталинська громада, Харківська область
Сума
Передбачається, що бюджет проектної пропозиції повинен бути в межах 60 000 – 80 000 доларів США.
Максимальний термін реалізації проекту 12 місяців.
Внесок від організації-виконавця або з інших джерел буде розглядатися і вважатиметься перевагою для заявника. Цей внесок може бути зроблений як у фінансовій, так і в нефінансовій формі (наприклад, оплата праці персоналу організації, надання офісу або обладнання для виконання завдань проекту тощо).
Прийнятними вважаються витрати, які:
-
необхідні для виконання проєктної діяльності відповідно до Грантової угоди;
-
відповідають принципам доцільності та відповідності витрат, включно з принципами «найвища якість за найнижчу ціну», й ефективності витрат;
-
коректно задокументовані, обґрунтовані та зрозумілі, а також підкріплені відповідною документацією фінансово-бухгалтерської звітності.
Кошти, надані в межах конкурсу, може бути використано винятково для оплати:
-
заробітної плати персоналу та гонорарів експертів;
-
закупівлі консультаційних послуг за умови, що вони є необхідними для досягнення цілей і завдань проекту;
-
витратних матеріалів, включаючи незначні засоби індивідуального захисту;
-
друку та копіювання;
-
комунальних послуг;
-
оренди, харчування та інших послуг, передбачених проєктною діяльністю;
-
витрат на відрядження (за умови, що відрядження відповідають внутрішнім правилам UNDP).
Дедлайн
Проектні пропозиції подаються українською мовою та надсилаються електронною поштою на адреси: grants.ua@undp.org та viktoriia.demidova@undp.org із зазначенням у темі листа назви конкурсу «Інклюзивне планування відновлення».
Кінцевий термін подання заявок - 17 листопада 2024 року.