ДЕДЛАЙН: 5 січня 2025 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: наука, оборонний сектор
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиПрограма НАТО «Наука заради миру та безпеки» (SPS) сприяє розвитку цивільної науки та технологій, пов’язаних із безпекою, для вирішення нових викликів у сфері безпеки та їхнього впливу на міжнародну безпеку. Вона об’єднує науковців, експертів і посадовців з країн НАТО та партнерських держав для спільної роботи над цими викликами через наукові дослідження, технологічні інновації та обмін досвідом і знаннями.
Усі заходи SPS сприяють досягненню Стратегічних цілей Альянсу, визначених у Стратегічній концепції НАТО та Політиці партнерства НАТО, а також відповідають результатам політичних зустрічей високого рівня.
Ініціативи, які підтримує програма, спрямовані на вирішення затверджених союзниками ключових пріоритетів, що відображають поточні тенденції в міжнародній безпеці та політичних пріоритетах НАТО. Крім того, діяльність SPS заохочує співпрацю між науковими спільнотами країн НАТО і країн-партнерів, оскільки кожен проєкт повинен очолюватися директорами проєктів щонайменше з однієї країни НАТО та однієї країни-партнера.
Програма SPS підтримує наукову співпрацю через встановлені грантові механізми, які забезпечують фінансування багаторічних проєктів і заходів. Підтримувані заходи включають передові дослідницькі семінари (ARW), передові навчальні інститути (ASI) та передові навчальні курси (ATC).
Зацікавлені заявники повинні розробити спільну діяльність, яка відповідатиме одному з форматів, перелічених вище, та принаймні одному ключовому пріоритету SPS. Усі заходи SPS повинні бути розроблені та керуватися відповідно до рекомендацій, наданих у посібниках SPS для багаторічних проєктів та заходів.
Багаторічні проєкти (MYP)
Багаторічні проєкти (MYP) — це дослідницькі та науково-дослідні (R&D) проєкти, які дозволяють науковцям з країн НАТО та партнерських держав співпрацювати над прикладними дослідницькими та проєктами з розвитку потенціалу, що призводять до нових цивільних наукових досягнень з практичним застосуванням у галузі безпеки та оборони. MYP сприяють розвитку контактів у наукових спільнотах та зміцненню наукової інфраструктури в країнах-учасниках. Стійкість проєктів забезпечується через участь кінцевих користувачів, які надають поради та рекомендації протягом усього періоду виконання проєкту з метою подальшого впровадження отриманих результатів. Заохочується участь більше ніж однієї країни НАТО та однієї країни-партнера, а також участь молодих дослідників.
Тривалість: Зазвичай проєкти тривають від 24 до 36 місяців.
Бюджет: Зазвичай 250 000 – 400 000 євро на весь період проєкту. Фінансування SPS НАТО покриває витрати, пов’язані з конкретними етапами проєкту, та може покривати такі витрати, як наукове обладнання, комп’ютери, програмне забезпечення та навчання персоналу. Гранти MYP підтримують молодих дослідників через стипендії та можуть співфінансувати оплату праці персоналу, задіяного у проєкті.
Передові дослідницькі семінари (ARW)
Передові дослідницькі семінари (ARW) — це платформа для експертів та науковців з різних країн, де вони можуть обмінюватися досвідом і знаннями з питань, пов’язаних із безпекою. ARW також служать для формулювання рекомендацій і висновків для політики або подальших досліджень, а також для сприяння партнерству серед експертів з різних країн, що часто призводить до створення нових дослідницьких колаборацій.
Тривалість: 2-5 робочих днів.
Цільова аудиторія: 20-50 учасників.
Бюджет: Зазвичай 30 000 – 40 000 євро. Грант SPS спрямований на покриття безпосередніх організаційних витрат ARW, витрат на проїзд та проживання ключових спікерів, а також участі осіб, які не є спікерами, з країн-членів НАТО та партнерських держав, які не можуть отримати підтримку з інших джерел.
Передові навчальні інститути (ASI)
Передові навчальні інститути (ASI) — це високорівневі навчальні курси, що висвітлюють новітні розробки в темах, які мають значення для НАТО та ключових пріоритетів SPS, призначені для аудиторії з поглибленим рівнем підготовки.
Тривалість: 7-10 робочих днів.
Цільова аудиторія: 60-80 науковців на рівні докторантури або післядокторських досліджень, які мають відповідний досвід у предметній області курсу. Особливо заохочується участь молодих дослідників з країн-партнерів НАТО.
Бюджет: В середньому 60 000 євро. Грант SPS покриває безпосередні організаційні витрати, витрати на проїзд та проживання до 15 викладачів, а також участь студентів з країн, які мають право на фінансування за програмою NATO SPS.
Передові навчальні курси (ATC)
Передові навчальні курси (ATC) — це спеціально розроблені модульні курси, призначені для того, щоб фахівці з країн НАТО могли ділитися своїм досвідом у сфері безпеки в одному з ключових пріоритетних напрямів SPS. ATC не є лекційними курсами; вони мають інтенсивний, інтерактивний і практичний характер. Курси сприяють підготовці експертів у країнах-партнерах і сприяють формуванню та зміцненню міжнародних мереж експертів.
Цільова аудиторія: 20-50 учасників, головним чином із країн-партнерів. Учасники обираються на основі їхніх кваліфікацій, досвіду та того, яку користь вони можуть отримати від ATC у своїй майбутній діяльності.
Тривалість: 5-7 робочих днів.
Бюджет: У середньому 60 000 євро. Грант SPS покриває прямі організаційні витрати, витрати на проїзд і проживання всіх фахівців, а також витрати на участь слухачів із країн, які мають право на фінансування НАТО.
Для кого
Заявки, подані до програми SPS, повинні:
-
Сприяти стратегічним цілям НАТО та мати чіткий зв’язок з безпекою;
-
Відповідати принаймні одному з ключових пріоритетів SPS;
-
Бути розробленими спільно вченими або експертами з принаймні однієї країни-члена НАТО та однієї країни-партнера (Україна в тому числі).
-
Усі учасники запропонованої діяльності повинні бути громадянами країни-члена НАТО або країни-партнера НАТО;
-
У кожній діяльності має бути науковець або експерт, який виконує роль директора проєкту з країни НАТО (NPD). Ця особа повинна бути резидентом і працювати в країні-члені НАТО;
-
У кожній діяльності має бути науковець або експерт, який виконує роль директора проєкту з країни-партнера (PPD). Ця особа повинна бути резидентом і працювати в країні-партнері, яка має право на участь (див. список нижче);
-
У пропозиціях для багаторічних проєктів можуть бути включені додаткові спільні директори з країн НАТО або країн-партнерів, які мають право на участь.
-
-
Бути розробленими та реалізованими спільними директорами, які працюють у державних, академічних чи інших неприбуткових установах. Комерційні приватні компанії не можуть отримувати фінансування SPS;
-
Містити реалістичні плани та бюджети;
-
Бути розробленими та керованими відповідно до правил та норм, викладених у посібниках SPS ТУТ.
Індивідуальні заявники повинні пам’ятати, що вони не можуть мати більше ніж один грант SPS одночасно. Потенційні спільні директори повинні забезпечити закриття будь-якої іншої діяльності SPS, якою вони керують, перед поданням заявки.
Дедлайн
Пропозиції повинні бути підготовлені та подані через платформу грантів SPS (https://natosps.grantplatform.com/). Зацікавлені заявники повинні:
-
Зареєструвати акаунт на платформі грантів SPS.
-
Визначити доступні можливості на головній сторінці платформи грантів SPS.
-
Натиснути на «Почати заявку», щоб отримати доступ до форми заявки, вибрати грантовий механізм, що їх цікавить, і подати свою пропозицію.
Усі документи, необхідні для подання повної заявки, доступні через форму заявки на платформі грантів SPS. Вони також доступні для завантаження на веб-сайті SPS у розділі «Управління грантами SPS».
Дедлайн подання заявок 5 січня 2025 року (23:59 CET)
Усі відповідні запитання перед поданням заявки слід адресувати на електронну пошту: sps.info@hq.nato.int. Програма SPS проінформує всіх заявників про результати оцінки їхніх пропозицій у відповідний термін, незалежно від результату.