КОЛИ: червень 2025 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: громадський сектор
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиГрантова Програма націлена дати імпульс до пошуку ефективних рішень, формування нових підходів та укорінення інших поведінкових моделей. Програма від ЗМІН фокусується на взаємодії з командами, що здатні ініціювати суспільні трансформації через діалог та об’єднання задля спільного блага, проєкції спільного майбутнього та закорінення нової норми. Ключові теми:
-
Реабілітація та абілітація. Нові форми комплексної реабілітації та абілітації, які поєднують мультидисциплінарні підходи. Проєкти, що створюють інтеграційні платформи для фізичної, психологічної та соціальної підтримки через взаємодію сучасних методик, технологій та наукових інновацій, спрямованих на відновлення якості життя і функціональних можливостей осіб з інвалідністю, ветеранів/ок та інших вразливих груп населення.
-
Освітні практики. Переосмислення традиційних та інноваційних освітніх методик для формування нових моделей навчання. Проєкти, що акцентують на неформальній освіті, навчанні через практичний досвід та використанні інтерактивних технологій для розвитку критичного мислення, адаптації до нових умов життя і праці, підвищення соціальної відповідальності. Програми, що змінюють уявлення про роль освіти як каталізатора соціальних змін.
-
Культурні ініціативи. Ініціативи, спрямовані на створення нових наративів та смислів через літературу, візуальні мистецтва, перформативні практики, що забезпечують міжкультурний діалог, зміцнюють соціальну згуртованість і сприяють процесу формування колективної пам’яті та рефлексії досвіду війни. Проєкти, що впливають на культурний ландшафт через синергію традиційних і сучасних форм мистецтва. Важливим аспектом є переосмислення культурної спадщини в контексті сучасних викликів та створення платформ для обміну ідеями між митцями, дослідниками та активістами.
-
Аналітика і дослідження. Впровадження якісної та кількісної аналітики для розробки інноваційних рішень і рекомендацій, що можуть лягти в основу нових політик, програм підтримки та стратегій розвитку громад і суспільства загалом. Проєкти, що створюють нові підходи до вивчення соціально-економічних, культурних та політичних процесів через використання міждисциплінарних дослідницьких методик. Ініціативи, які формують розуміння суспільних тенденцій, потреб та перспектив розвитку.
-
Наукові розробки. Пошук нових наукових підходів та практичних рішень. Інноваційні науково-дослідні програми, що об’єднують інженерію, біомедицину, інформаційні технології та соціальні науки задля створення продуктів, рішень та послуг, які мають потенціал змінити реалії у сферах здоров’я, реабілітації, освіти та інклюзії.
-
Проєкції майбутнього: нові політики. Нові теми та підходи до напрацювання і втілення політик, які створюють орієнтири для соціальних змін та стимулюють суспільні трансформації. Ініціативи, що прокладають шляхи для формування майбутніх сценаріїв розвитку через інтеграцію соціокультурних, освітніх, технологічних та наукових інструментів. Акцент на інклюзивних політиках, стратегіях відновлення та розвитку, адаптації до викликів війни, відбудови та інтеграції. Проєкти, що пропонують нові моделі державного управління, правових інструментів і міждисциплінарних рішень.
-
Інклюзія. Моделі соціальної та культурної інклюзії, що спрямовані на створення умов рівного доступу до можливостей для всіх груп населення. Проєкти, які адаптують підходи через інноваційні інструменти, змінюючи сприйняття різноманітності як ресурсу розвитку, зокрема через практики спільної творчості, спільного навчання та спільної участі у прийнятті рішень.
-
Інформаційні та адвокаційні кампанії. Створення та просування нових сенсів та наративів у суспільстві через наукові, культурні, комунікаційні та адвокаційні підходи. Проєкти, які сприяють формуванню нових поведінкових моделей, їх адаптації та узвичаєнню у суспільному просторі. Кампанії, що зосереджені на захисті прав людини, соціальній справедливості, гендерній рівності та впровадженні нових практик комунікації задля досягнення суспільних змін.
Для кого
Неприбуткові організації, зареєстровані на території України, відповідно до чинного Законодавства та внесені до реєстру неприбуткових установ та організацій: благодійні фонди та організації, громадські організації, волонтерські організації, комунальні установи.
Не підтримуються: фізичні особи, підприємці, державні та урядові структури, політичні партії, організації, пов’язані з політичними силами, релігійні організації.
Сума
Загальний бюджет Грантової Програми 3 500 000 грн.
Орієнтовний бюджет для втілення одного проєкту 100 000 – 300 000 грн.
Кошти фіналістам будуть перераховані після узгодження проєкту, бюджету та підписання договору у повній сумі, або двома траншами — з увагою на обсяг та дизайн проєкту.
Важливою умовою подання на конкурс є готовність до гнучкості у питаннях бюджету відповідно до узгодження архітектури проєкту на третьому етапі розгляду (пітчинг).
Допустимі витрати:
-
необхідні для реалізації проєкту та відповідають принципам ефективного, цільового та раціонального використання коштів
-
будуть відображені в бухгалтерському обліку грантоотримувача та будуть підтверджені фактичною оплатою відповідно до виписок банку
-
гонорари, винагороди до заробітної плати виконавців проєкту
Дедлайн
Програма запланована до червня 2025 року, має проміжні дедлайни.
Заявка включає:
-
Заповнення реєстраційної форми
-
Формування Проєктної заявки
-
Формування Бюджету