ДЕДЛАЙН: 6 грудня 2024 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: бізнес, виробництво
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиКонкурс «Інновації разом 2024», започаткований EIT Manufacturing у співпраці з Європейською дослідницькою асоціацією «Фабрики майбутнього» (EFFRA) та співфінансований Генеральним директоратом з досліджень та інновацій (DG RTD), покликаний сприяти співпраці між інноваційними підприємцями та визнаними лідерами галузі з метою розробки готових до ринку рішень, які сприятимуть інноваціям, сталому розвитку та конкурентоспроможності європейського промислового сектору.
Конкурс спрямований на зміцнення європейського виробництва у ключових стратегічних сферах, визначених Європейською Комісією, з особливим акцентом у 2024 році на технологіях, викладених у Законі про промисловість з нульовим рівнем викидів (Net Zero Industry Act, NZIA).
Конкурс присвячений двом темам: «First-Time-Right Manufacturing» та «End-of-Lifecycle management». Кожна заявка повинна бути присвячена лише одній темі.
First-Time-Right Manufacturing
Однією з цілей Європейського зеленого курсу є просування сталих виробничих практик, які мінімізують відходи, забруднення та підвищують ефективність. Ключовою концепцією у досягненні цієї мети є First Time Right (FTR), яка охоплює низку заходів від процесів з нульовим рівнем дефектів до стратегій для безвідходних ланцюгів доданої вартості. FTR – це виробнича філософія, яка ставить на перше місце правильне виконання роботи з першого разу, а не покладається на переробку та виправлення для досягнення якості. Впроваджуючи FTR, виробники можуть зменшити кількість браку та відходів, підвищити ефективність і, зрештою, збільшити свої прибутки. Цей підхід передбачає використання різних рішень, таких як моделювання, поточний моніторинг якості та неруйнівний контроль для забезпечення високої якості.
Щоб досягти First Time Right (FTR), виробники повинні використовувати такі технології та рішення, зокрема, для критично важливих виробничих процесів:
-
Моделювання та цифрові двійники;
-
Розширена аналітика;
-
Моніторинг у реальному часі та датчики;
-
Прогнозоване обслуговування;
-
Штучний інтелект;
-
Автоматизація.
End-of-Lifecycle management
Ще одна мета Європейського зеленого курсу – зробити Європейський Союз кліматично нейтральним до 2050 року. Для досягнення цієї мети необхідний комплексний і сталий підхід у всіх галузях промисловості. Управління в кінці життєвого циклу відіграє вирішальну роль у цьому підході, зосереджуючись на відповідальному поводженні з продуктами наприкінці їхнього корисного життя, щоб забезпечити їхнє перепрофілювання для наступного життєвого циклу або утилізацію в екологічно безпечний спосіб. На відміну від традиційного підходу до утилізації продуктів на звалищах або спалювання, Європейський зелений курс наголошує на важливості циркулярної економіки. Це означає створення системи замкненого циклу, в якій відходи повторно використовуються, переробляються або перенаправляються для мінімізації відходів і максимізації ефективності використання ресурсів.
Для того, щоб досягти цих цілей, виробникам вкрай важливо застосовувати проактивний підхід до управління в кінці життєвого циклу. Innovate Together активно підтримує проекти, які сприяють цьому:
-
Циркулярний дизайн продуктів;
-
Повторному використанню продуктів;
-
Легкому розбиранню та переробці;
-
Рамки та платформи для циркулярності.
Для кого
-
МСП, великі підприємства, науково-дослідні установи та університети, засновані в одній з держав-членів ЄС або асоційованих країн програми «Горизонт Європа» (в тому числі Україна).
-
Прийнятні заявники повинні сформувати консорціум щонайменше з 3 незалежних один від одного юридичних осіб, заснованих у країнах, охоплених щонайменше 2 різними виробничими ІС EIT: щонайменше одна незалежна юридична особа, заснована в державі-члені ЄС; та щонайменше дві інші незалежні юридичні особи, засновані в державах-членах або асоційованих країнах.
Сума
Фінансування EIT на одну заявку 800 000 євро.
Загальний бюджет конкурсу 4 000 000 000 євро.
Від кожного партнера консорціуму вимагається внесок у вигляді прийнятних витрат у розмірі щонайменше 10% від загального бюджету проєкту.
Дедлайн
Дедлайн подачі заявок 6 грудня 2024 року, 17:00 CET.
Всі організації, які беруть участь у цьому конкурсі, повинні бути зареєстровані в системі подання заявок якомога раніше, але не пізніше, ніж за 3 робочі дні до закриття конкурсу, 02 грудня 2024 року 17:00 за центральноєвропейським часом, інакше вони можуть втратити право на отримання фінансування.