Підтримка демократичних змін і розвиток громадянського суспільства.

Гранти на проєкти для підтримки демократичних змін і розвиток громадянського суспільства

– це вагома допомога від іноземних донорів на утвердження демократичних цінностей в нашій державі. Підтримка демократичних змін в Україні – пріоритет деяких фондів.

Якщо ви маєте на меті реалізувати проєкти, які сприятимуть зміцненню демократичних процесів в Україні, розвитку громадянського суспільства, побудові демократичної України, то зверніть увагу на фонди, що підтримують такі напрямки діяльності:

1. Фонд сприяння демократії Посольства США

Фонд підтримує проєкти, які сприяють розвитку громадянського суспільства, демократичним змінам та залученню громадськості в Україні. Програма забезпечує початкові ресурси для унікальних та стабільних проєктів. Українські неурядові організації можуть подати заявку на підтримку проєктів до 50 000 доларів США. Середня сума грантової підтримки – приблизно 25 000 доларів.

2. Фонд демократії ООН 

Фонд підтримує проєкти, що сприяють посиленню ролі громадянського суспільства, підтримують права людини, заохочують участь усіх соціальних груп в демократичних процесах.

Подача заявок: щорічно з 15 листопада по 31 грудня
Для: НУО, незалежних установ, міжнародних і регіональних міжурядових організацій
Сума гранту: від 100 до 300 тисяч доларів

Приймаються лише електронні заявки, заповнені англійською або французькою мовами.

Подати заявку можуть:

– Громадські організації, що працюють у сфері демократії та сприяють підтримка демократичним змінам. Саме вони отримають більшість коштів.
– Незалежні та конституційні установи, такі як виборчі комісії, омбудсман, національні комісії тощо з прав людини та інші незалежні урядові органи, можуть отримати грант на проєкти у сфері залучення громадянського суспільства.
– Глобальні та регіональні міждержавні організації щодо проєктів, що посилюють роль та значення громадянського суспільства.

Проєкти повинні працювати в одній з цих сфер:
– розвиток спільнот; – верховенство права і права людини; – інструменти знань (освіта); – розширення прав жінок; – участь молоді;
– ЗМІ та свобода інформації; – посилення взаємозв’язку з урядом.

3.Європейський фонд підтримки демократії

Європейський фонд за демократію (ЕФД) – це незалежна організація, що надає гранти, створена в 2013 році Європейським союзом (ЄС) і державами-членами ЄС як автономного міжнародний цільового фонду для сприяння розвитку  демократії в державах Європейської політики сусідства (країни Східного партнерства, Близького Сходу і Північної Африки), на Західних Балкан, в Туреччині, а також за їх межами. В Україні це підтримка демократичних змін.

ЕФД підтримує організації громадянського суспільства, демократичні рухи, цивільних і політичних активістів, а також незалежні медіа-платформи і журналістів, які сприяють встановленню плюралістичних демократичних політичних систем та допомагають демократичним змінам. Сюди також входять недавно створені або незареєстровані організації, неформальні платформи, молодіжні групи і поодинокі активісти. Зокрема, ЕФД підтримує тих, до то не може отримати грантову підтримку від інших донорів. Обов’язковою умовою для надання підтримки  є дотримання грантоотримувачем демократичних цінностей, прав людини і принципів ненасильства.

У ЕФД немає формального діапазону фінансування. Зазвичай фонд отримує запити на підтримку сумою від 10 000 до 150 000 євро, але також надає гранти на суму як нижче, так і вище цього діапазону. В середньому сума  підтримка становить від 40 000 до 60 000 євро.

4.Національний фонд на підтримку демократії

Національний фонд демократії (NED) надає прямі гранти  неурядових організацій у всьому світі, які працюють над досягненням демократичних цілей та зміцненням демократичних інститутів.

NED фінансує лише неурядові організації, які можуть включати громадські організації, асоціації, незалежні ЗМІ та інші подібні організації.

NED зацікавлена ​​у пропозиціях місцевих незалежних організацій щодо безпартійних програм, які прагнуть:

  • Пропагувати та захищати права людини та верховенство права
  • Підтримуйте свободу інформації та незалежні ЗМІ
  • Зміцнюйте демократичні ідеї та цінності
  • Сприяти підзвітності та прозорості
  • Зміцнити організації громадянського суспільства
  • Зміцнити демократичні політичні процеси та інститути
  • Сприяти громадянській освіті
  • Підтримуйте демократичне вирішення конфліктів
  • Сприяти свободі асоціацій
  • Зміцнити широкомасштабну ринкову економіку

5. Фонд міжнародної солідарності

Фонд міжнародної солідарності (Solidarity Fund PL) є фондом Держказначейства Республіки Польща.

Головним завданням Фонду є реалізація проєктів співробітництва з розвитку. Фонд був створений 1997 році за ініціативи президента Республіки Польща, котрий здійснює почесний його патронат. Solidarity Fund PL працює під наглядом і фінансується з коштів Міністерства закордонних справ РП. У фокусі уваги Фонду є підтримка демократичних змін, розвиток громадянського суспільства, принципів ефективного управління, розвиток місцевої демократії, передача досвіду щодо економічних та політичних трансформацій, вільних медіа та правозахисних організацій.

З 2011 року Фонд підтримує низку польських неурядових організацій, які надають підтримку в кризових ситуаціях та екстрених заходах в Україні. Це підтримка  демократичних змін та розвитку громадянського суспільства. В рамках польсько-канадської програми підтримки демократії (PKWD), яку координував Фонд, в Україні було профінансовано 47 проєктів у сфері реформи децентралізації та підтримки місцевих ЗМІ, в тому числі на тимчасово окупованих територіях Криму та Донбасу.

Фонд проводив освітні заходи та підтримував організації, що контролюють дотримання прав людини в Криму та на Донбасі, а також надавав ad hoc допомогу проєктам у сфері захисту прав людини:

  • підтримка родин героїв Небесної сотні;
  • допомога для Кримського дому в Києві;
  • підтримка внутрішньо переміщених осіб внаслідок анексії Криму та війни на Донбасі.

У 2019 році було зареєстроване Представництво Фонду міжнародної солідарності в Україні (SFPL UA). Пріоритетними напрямками роботи SFPL UA є підтримка розвитку об’єднаних територіальних громад, підтримка реформ у сфері соціальної політики та освіти.

 

Якщо вам бракує знань з оформлення проєктних пропозицій до грантодавців – рекомендуємо пройти навчання в Школі з написання грантових проєктів ЧАС ЗМІН!