ДЕДЛАЙН: 16 жовтня 2024 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: виробництво, бізнес, переробний сектор
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиКонкурс шукає новаторські пропозиції, здатні замінити використання пластмас на основі викопного вуглецю від ферми до столу і таким чином підтримати політичні амбіції ЄС, спрямовані на перехід до більш циркулярної, ресурсоефективної та кліматично нейтральної економіки.
Пропозиції повинні бути спрямовані на створення екологічно чистих альтернатив пластику з викопного вуглецю та пов’язаним з ним виробничим процесам. Ці альтернативи повинні бути циркулярними, безпечними та стійкими за своєю конструкцією і дозволяти багаторазове використання, переробку та повне біологічне розкладання. Вони повинні бути спрямовані на вирішення одного або декількох поточних застосувань пластмас у харчовій системі (наприклад, сільськогосподарська мульча, пакування харчових продуктів) та використовувати біологічні джерела та сировину, такі як:
-
полімери, отримані з природи (наприклад, целюлоза, хітин, лігнін, кератин);
-
природні полімери (наприклад, мікробні, грибкові та рослинні матеріали);
-
синтетичні полімери з біологічних матеріалів.
Слід також звернути увагу на регуляторні аспекти при розробці та впровадженні хімічних добавок, які можуть забезпечити високі санітарні стандарти для контакту з харчовими продуктами. Добавки повинні бути розроблені таким чином, щоб відповідати набору критеріїв біорозкладності та оцінці здатності продуктів повністю розкладатися в природному ґрунті та водному середовищі по всьому ЄС.
Усі проекти повинні продемонструвати принаймні попередні докази покращеної оцінки життєвого циклу порівняно з пластмасами, отриманими з викопного вуглецю, та сучасними добавками. Така оцінка життєвого циклу повинна враховувати екологічні, соціальні та економічні міркування. Отримані матеріали та пов’язані з ними процеси повинні протягом свого життєвого циклу
-
Зменшити споживання енергії та вуглецевий слід
-
Зменшити споживання води та пов’язаний з цим вплив на навколишнє середовище
-
Підвищити здатність до біологічного розкладання, компостування або повторного використання
Вони також повинні мати одну або більше покращених функціональних характеристик для використання в ланцюжку створення вартості харчових продуктів, мінімізуючи або потенційно усуваючи шкідливий вплив з метою
-
збільшення терміну придатності та збереження поживних властивостей упакованих харчових продуктів, а також
-
підвищення продуктивності та функціональності сільськогосподарських плівок.
Це може включати використання розумних функцій, що реагують на умови навколишнього середовища, та використання біорозкладних електронних компонентів.
Проекти з високим потенціалом для використання за межами харчової та сільськогосподарської галузей (наприклад, пакування для фармацевтичних препаратів) також будуть заохочуватися та матимуть пріоритет.
Незалежно від початкового етапу, кінцеві результати проектів повинні бути ефективними для їхнього передбачуваного застосування за допомогою, щонайменше, лабораторного демонстратора, тобто досягти рівня TRL 4 або вище.
Очікувані результати та вплив:
-
Очікується, що проекти, відібрані в рамках цього Конкурсу, створять портфоліо екологічно чистих матеріалів та прикладів їх використання з урахуванням доступності, ефективності та кінцевої функціональності. Крім того, очікується, що проєкти, які отримають фінансування, працюватимуть разом над розробкою надійного підходу до вимірювання впливу на життєвий цикл, тобто екологічних, соціальних та економічних аспектів проєктів, що фінансуються.
-
Успішна реалізація цих проєктів виклику призведе до зміни парадигми в продовольчому та сільськогосподарському секторі. У середньостроковій перспективі це призведе до розробки нової групи матеріалів, натхненних природою, які є комерційно життєздатними, екологічно безпечними та підтримують рух до більш циркулярної, ресурсоефективної та екологічно стійкої економіки. Це допоможе сектору зменшити забруднення ґрунтів, донних відкладів, внутрішніх вод і океанів, а також зменшити забруднення продуктів харчування, тканин тварин і людини мікро- і нанопластиковими частинками та добавками з п’явок.
Для кого
Конкурси ЄІС «Першовідкривач» підтримують спільні або індивідуальні дослідження та інновації від консорціумів або окремих юридичних осіб, створених в державі-члені або асоційованій країні ЄС. У випадку консорціуму ваша пропозиція повинна бути подана координатором від імені консорціуму. Консорціуми з двох організацій повинні складатися з незалежних юридичних осіб з двох різних держав-членів або асоційованих країн. Консорціуми з трьох або більше організацій повинні включати в якості бенефіціарів щонайменше три юридичні особи, незалежні одна від одної.
Юридичними особами можуть бути, наприклад, університети, дослідницькі організації, малі та середні підприємства, стартапи, фізичні особи. У випадку проектів з одним бенефіціаром, компанії з середньою капіталізацією та великі компанії не допускаються до участі.
Стандартні умови прийнятності та прийнятності, а також умови прийнятності для заявників з третіх країн детально описані в Додатку 2 до Робочої програми ЄІС на 2024 рік.
Сума
Від 500 000 до 4 000 000 євро.
Дедлайн
До 16 жовтня 2024 року.