ДЕДЛАЙН: 30 серпня 2024 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: культура, мистецтво
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиСтипендійна програма від Норвезької асоціації авторів і перекладачів нонфікшн-літератури та Українського ПЕН покликана підтримати українських письменників і журналістів, які працюють у різних жанрах нонфікшн-письма (есеїстика, біографія, репортаж, інтерв’ю тощо), і допомогти зафіксувати в документальній літературі досвід війни, що її українське суспільство проживає з 2014 року.
Критерії для визначення переможців:
-
унікальність авторського стилю
-
соціальне та культурне значення запропонованої ідеї
-
здатність автора провести дослідження й опрацювати матеріали, необхідні для написання книжки
Для кого
Переможець повинен:
-
бути українським автором і мати в доробку щонайменше 1 (одну) художню чи нонфікшн-книжку, видану на момент подання заявки;
-
опублікувати книжку, написану в рамках програми, в українському видавництві не пізніше, ніж 30 листопада 2025 року;
-
зазначити в книжці наступне: “Ця книжка була підтримана в рамках програми стипендій від Норвезької асоціації авторів і перекладачів нонфікшн-літератури та Українського ПЕН”;
-
передати 2 примірники виданої книжки в Бібліотеку Українського ПЕН.
Сума
У межах програми буде надано 10 стипендій у розмірі 5 000 євро (у гривневому еквіваленті) кожна.
Кілька авторів також матимуть можливість презентувати свій проєкт норвезькій аудиторії.
У разі успішного втілення програма може бути продовжена на два роки.
Умови
Аплікаційну форму на участь у проєкті можна заповнити до 30 серпня. Вона, зокрема, включає в себе графік роботи стипендіата над книжкою та підготовки її до видання, синопсис майбутнього твору, рекомендацію авторитетного експерта та копію угоди з видавництвом або лист про наміри видати книжку.
Протягом вересня заявки оцінюватиме журі, до складу якого ввійшли: Тамара Гундорова (літературознавиця), Юрій Прохасько(перекладач, есеїст), Оксана Форостина (видавчиня, публіцистка, перекладачка), Марія Титаренко (есеїстка, письменниця), Дмитро Крапивенко (журналіст, військовослужбовець), Бернард Мор (член Норвезької асоціації авторів і перекладачів нонфікшн-літератури, письменник, редактор Cappelen Damm) та Атле Ґренн (член Норвезької асоціації авторів і перекладачів нонфікшн-літератури, письменник, професор Університету Осло).
Під час аналізу отриманих заявок журі враховуватиме такі критерії, як унікальність авторського стилю, соціальне та культурне значення запропонованої ідеї, здатність автора провести дослідження й опрацювати матеріали, необхідні для написання книжки.
Імена 10 переможців будуть оголошені 30 вересня 2024 року.
Результатом програми для кожної стипендіатки та стипендіата має стати нонфікшн-книжка, опублікована в українському видавництві не пізніше, ніж 30 листопада 2025 року.