КОЛИ: 20 червня 2024 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: бізнес
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиВ Україні триває реформа зменшення та контролю промислового забруднення. Для її повноцінного впровадження Верховній Раді України необхідно ухвалити євроінтеграційний законопроєкт № 6004-д “Про забезпечення конституційних прав громадян на безпечне для життя і здоров’я довкілля”. Із його прийняттям в нашій країні розпочнеться поступовий перехід національних підприємств на європейські стандарти роботи і впровадження найкращих доступних технологій та методів управління. Україна виконає ще одну умову для отримання членства в ЄС, а також подбає про зростання економічних показників при зниженні негативного впливу на довкілля. Проведення реформи і перехід на найкращі доступні технології та методи управління відкриє двері для залучення інвестицій в зелену відбудову України. Адже однією з умов, за якої міжнародні партнери готові інвестувати в українські проєкти, є досягнення екологічних стандартів.
Грантова програма Німеччини має на меті заохотити український бізнес до екомодернізації ще до повноцінного запуску реформи в Україні. Крім того, успішна реалізація “пілотів” стане сигналом для інших міжнародних донорів та фінансових організацій про готовність бізнесу до переходу на європейські стандарти роботи навіть під час воєнного стану.
До участі запрошують підприємства, які хочуть реалізувати проєкти з екомодернізації власного виробництва. А також відповідні проєкти, реалізацію яких було розпочато до цього, але зупинено з об’єктивних причин, та якщо підприємства не мають можливості завершити їх власним коштом.
Програма розроблена Товариством міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ за дорученням Міжнародної кліматичної ініціативи (IKI), представленої Федеральним міністерством довкілля, охорони природи, ядерної безпеки та захисту прав споживачів Німеччини.
Грантова підтримка передбачатиме співфінансування декількох проєктів з впровадження бізнесом найкращих доступних технологій та методів управління. Серед ключових вимог: проєкт має стосуватись установок, які підпадають під сферу дії та мають проєктну продуктивність відповідно до Європейської Директиви 2010/75/ЄС (Додаток І). Підприємство та його потужності мають бути розташовані на території України, окрім тимчасово окупованих територій та територій, де проходять активні бойові дії. А також за умови відсутності співпраці з країною-агресором та компаніями, що зареєстровані або діють на території країни-агресора, компаніями з санкційних списків ЄС, США чи України.
Грант не надається на модернізацію установок сектору енергетики.
Для кого
Критерії прийнятності:
-
Розташування підприємства та його потужностей на території України, окрім, територій, де проходять активні бойові дії, та/або тимчасово окуповані території України;
-
Відсутність співпраці з країнами-агресорами та/або компаніями, що зареєстровані та/або діють на території країн-агресорів та з компаніями з санкційних списків ЄС, США чи України;
-
Відповідність проекту вимогам НДТМ (як показано у відповідних висновках НДТМ; якщо немає висновків НДТМ для сектора, слід використовувати вимоги довідкових документів щодо НДТМ);
-
Лише існуючі установки (оскільки нові установки мають відповідати вимогам НДТМ за визначенням);
-
Інвестиційний проект (тобто понад 50% загальних витрат на проект пов’язані з придбанням, установкою та впровадженням нового обладнання, термін експлуатації якого перевищує один рік);
-
Наявність техніко-економічного обґрунтування проекту;
-
Принцип додатковості (проект складно реалізувати без підтримки донорів);
-
Наявність антикорупційної політики на підприємстві;
-
Наявність попередньо погодженого банком кредитного договору;
-
Фінансова спроможність (визначається, крім іншого, чистим прибутком і договором позики).
Сума
Загальна сума гранту на один проект становить до 1 000 000 євро. Розмір гранту складає до 20% витрат на реалізацію (або завершення реалізації) проекту НДТМ та надається підприємству в якості співфінансування.
80% гранту сплачуються частинами відповідно до плану закупівлі підприємством обладнання або послуг; 20% гранту сплачуються після проведення фінального аудиту.
Строк реалізації інвестиційних проектів – до 10 місяців з моменту підписання грантової угоди.
Індикатором реалізації проекту НДТМ має бути запуск установки, модернізованої відповідно до нього. Після запуску установки, GIZ буде проведено моніторинг і оцінку досягнення екологічних показників, які було задекларовано у грантовій заявці. Також, в залежності від специфіки проекту, GIZ може проводити моніторинг під час реалізації проекту.
Для отримання гранту підприємство повинно спочатку отримати кредит в українському банку в розмірі не менше гранту. На момент подачі Форми початкової оцінки достатньо передбачити кредитні кошти в бюджеті фінансування проекту. Отримання кредиту необхідно здійснити напередодні підписання грантової угоди з GIZ так як інформація про кредит буде її частиною.
Дедлайн
1. GIZ проведе попередній відбір і повідомить учасників про результати відбору. Головними критеріями відбору є відповідність основним та обов’язковій умовам програми та критеріям прийнятності для процедури оцінки. Прийом заповненої Форми початкової оцінки триватиме до 20 червня 2024 року.
2. У разі позитивного рішення GIZ, підприємство отримає запит на заповнення Форми підсумкової оцінки.
Додатково після подачі Форми підсумкової оцінки на запит GIZ необхідно буде подати наступні документи:
-
Перелік документів для потенційних субсидіантів
-
Бюджет проекту
-
Інформування учасників-переможців про можливість отримання грантів та початок підготовки грантових договорів.
Якщо ви зацікавлені в отриманні гранту, будь ласка, завантажте документи, заповніть Форму початкової оцінки та надішліть її на електронну адресу: andrii.hunko@giz.de
Посилання для завантаження документів та приклади заповнення форм ТУТ