ДЕДЛАЙН: 18 березня 2024 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: культура
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиКонкурс «Культура для інклюзії» від програми Up Grants European Network of Cultural Centres відкритий для всіх соціокультурних центрів, розташованих у країнах, що приєдналися до програми “Креативна Європа” (Україна в тому числі).
Мета — підтримати соціокультурні центри (та інші культурні організації з сильним фокусом на громаду), які реалізують або планують запустити впливові проєкти, що сприяють інклюзії. Програма підтримає ваші ініціативи, посилюючи їхній вплив та підвищуючи їхню видимість. Up Grants виходить за рамки простого збору існуючих практик: вона активно прагне просувати їх вперед для подальшого розвитку. Якщо ваш соціокультурний центр вже реалізує або планує реалізувати проєкт, який просуває інноваційні практики інклюзії та залучення громади, ми запрошуємо вас продемонструвати його, подавши заявку на фінансування в рамках Up Grants.
Тематичні напрями:
1. Е-інклюзія та цифрова доступність. Діяльність, що здійснюються соціокультурними центрами, спрямована на створення цифрових інтерфейсів (додатків, інструментів, вебсайтів тощо), які максимально адаптовані під всю спільноту.
2. Створення інклюзивних наративів. Діяльність, спрямована на створення інклюзивних наративів: різноманітні персонажі, протидія стереотипам, повага до різних культур. Навчальні заходи, які орієнтовані на забезпечення працівників культури знанями з адаптації контенту для магіналізованих груп.
3. Виявлення та усунення бар’єрів для маргіналізованих груп. Створення простору, у якому бар’єри усунуті або зведені до мінімуму.
4. Критерії рівності та різноманітності у керівних радах та менеджменті. Створення інклюзивних рад і управлінських команд для досягнення різноманітності в різних вимірах, які виходять за межі гендеру та етнічної приналежності.
Для кого
Конкурс мікрогрантів Up Grants відкритий для всіх соціокультурних центрів (та інших культурних організацій з сильним фокусом на громаду), що базуються в країні, яка приєдналася до програми “Креативна Європа” (Україна в тому числі).
Представлені проекти повинні:
-
відповідати одному з чотирьох напрямків;
-
бути інноваційним;
-
сприяти підвищенню обізнаності та/або охоплювати широкі верстви населення або новий тип цільової групи охоплювати широкі верстви населення або новий тип цільової групи;
-
містити чітку оцінку їхнього впливу через використання кількісних та якісних показників, що відповідають конкретній ініціативі.
Пріоритет надаватиметься ініціативам, які:
-
залучають місцеву громаду, громадян та організації, що працюють в інших секторах, підкреслюючи мережевий аспект практики;
-
залучають ширшу аудиторію та сприяють співпраці, що виходить за межі територіального розвитку культурних центрів та громадянської участі;
-
докладно аргументують, чому наданий грант матиме значення для проєкту.
Сума
Всі прийнятні заявки, включаючи ті, що не були відібрані для отримання гранту, будуть включені до загальної бази даних на веб-сайті ENCC. Ця база даних не лише забезпечить видимість на національному та міжнародному рівнях, а й слугуватиме цінним ресурсом для обміну та вивчення різноманітного досвіду в цій галузі.
Чотири організації-переможці отримають:
1. Фінансова допомога: грант у розмірі 3500 євро для кожного проєкту, що забезпечить фінансову підтримку для реалізації та розвитку ініціатив.
2. Демонстрація кращих практик: кращі практики будуть широко представлені на сайті та в різних каналах комунікації. Ця експозиція не лише підкреслить їхні досягнення, але й надихне інших у соціально-культурному секторі.
3. Участь у щорічній конференції: один представник кожного успішного проєкту буде запрошений на щорічну конференцію в Ризі, Латвія, у червні 2024 року, яка стане платформою для обміну досвідом, налагодження зв’язків та участі в ширшому дискурсі про соціокультурні ініціативи для забезпечення доступності та інклюзії. Там їм буде запропоновано організувати воркшоп, пов’язаний з підтриманим проектом. Будуть покриті витрати на проїзд, а також дві ночі проживання, разом з квитком для участі у всьому заході. Примітка: у разі неможливості взяти участь у семінарі, переможцям буде запропоновано підготувати відео-резюме свого проекту для демонстрації на виставці.
Дедлайн
18 березня 2024: дедлайн подання заявок.
21-28 березня 2024: громадське та експертне голосування.
4 квітня 2024: оголошення переможців.
Квітень-серпень 2024: виконання плану подальших заходів за нагородженими проектами.
5 червня 2024: семінар за участі переможців в Ризі, Латвія.
30 вересня 2024: кінцевий термін звітування про реалізацію проєктів та надання всіх відповідних матеріалів.