ДЕДЛАЙН: 29 березня 2024 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: громадський сектор, охорона здоров’я
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиЦей конкурс на отримання грантів оголошується в рамках Проєкту «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», що фінансується USAID та реалізується Пакт.
Метою надання грантів на послуги є покращення доступності та сталості науково обґрунтованих послуг у сфері турботи про психічне здоров’я та психосоціальної підтримки (надалі – «ПЗПСП») для населення, яке постраждало від війни. Гранти будуть спрямовані на надання і розширення послуг з ПЗПСП на рівні територіальних громад, використовуючи практичні, і водночас інноваційні моделі надання послуг для подолання розриву між потребами у сфері психічного здоров’я та послугами, що надаються. Спектр послуг з ПЗПСП має ґрунтуватися на наявних ресурсах і структурах громади і може включати профілактику, раннє втручання, лікування та/або скерування на відповідний рівень надання психологічної допомоги.
Очікувані результати цієї ініціативи полягають у забезпеченні доступу осіб, сімей і громад, які постраждали від війни, до ефективних і сталих послуг з ПЗПСП, сприяючи таким чином поліпшенню їхнього добробуту і стійкості, а також зменшенню негативних психологічних наслідків спричинених війною.
Цільові групи населення:
-
Внутрішньо переміщені дорослі та діти;
-
Демобілізовані ветерани та їхні сім’ї;
-
Постраждалі від гендерно-зумовленого та пов’язаного з конфліктом сексуального насильства;
-
Особи, які пережили окупацію, полон та/або катування та їхні сім’ї;
-
Особи, які втратили членів сім’ї;
-
Люди похилого віку, віком від 65 років;
-
Перша лінія контакту (пожежники, рятувальники, та інші);
-
Медичні працівники.
Очікувані результати:
-
Підвищено доступність послуг ПЗПСП.
-
Покращено якість та ефективність послуг ПЗПСП та маршрутів клієнта.
-
Посилено сталість послуг ПЗПСП.
-
Посилено залучення громади, соціальної підтримки та зусиль з психоедукації.
-
Розроблено та/або покращено систему перенаправлення в громаді або в існуючій мережі ПЗПСП.
Проєкт у тісній співпраці з відібраними кандидатами на отримання грантового фінансування спільно розроблять список індикаторів для моніторингу та звітування.
Для кого
Умови конкурсу розповсюджуються на будь-які регіони України, де існують потреби в послугах з ПЗПСП, а запропонована інтервенція відповідає операційній присутності та потенціалу організацій, які подаються на участь в конкурсі. У кожному запропонованому регіоні програма інтервенції повинна охоплювати щонайменше чотири громади, в яких безпосередньо надаватимуться послуги.
Розглядаючи географічні регіони для програмної діяльності, організації-заявники можуть розглянути можливість розбудови або об’єднання з поточними активностями щодо зміцнення громадського здоров’я та ПЗПСП, що реалізуються Проєктом у фокусних регіонах та територіальних громадах:
-
Вінницька область (Жмеринка, Могилів-Подільський)
-
Житомирська область (Овруч, Брусилів)
-
Івано-Франківська область (Косів, Лисець)
-
Київська область (Васильків, Фастів)
-
Одеська область (Роздільна, Маяки)
-
Тернопільська область (Шумськ, Заліщики)
-
Чернівецька область (Мамаївці, Сторожинець)
-
Чернігівська область (Бахмач, Козелець)
Діяльність, що підтримується в рамках даного грантового конкурсу
-
Залучення лідерів та мешканців громад, медичних працівників та дотичних організацій, існуючих надавачів послуг соціальної підтримки та інших зацікавлених сторін до спільної розробки програм з ПЗПСП, які доповнюють та використовують існуючі ресурси та послуги громади, а не дублюють або розвивають паралельні послуги чи системи.
-
Розробка та впровадження плану надання послуг з ПЗПСП, який передбачає інформування та підвищення обізнаності громади щодо питань ПЗПСП та наявних послуг через місцеві та доступні канали комунікації; визначення пріоритетних груп населення, які потребують підтримки у сфері ПЗПСП; скринінг потреб та станів психічного здоров’я з належним перенаправленням до послуг ПЗПСП, залежно від потреб; надання послуг з ПЗПСП, орієнтованих на людину, та використовуючи травмо-чутливий підхід з врахуванням культурних особливостей та враховуючи більш широкі потреби громади; використання ініціатив з телемедицини та телепсихіатрії для наближення послуг ПЗПСП до сільських та ізольованих громад; створення підтримки за принципом “рівний-рівному”, наприклад, груп підтримки; встановлення та розширення маршрутів клієнта та перенаправлень до інших існуючих надавачів послуг/служб турботи про психічне здоров’я залежно від потреб клієнта; у співпраці з Проєктом забезпечення належної підготовки та навчання надавачів послуг з ПЗПСП для здійснення науково обґрунтованих інтервенцій, а також надання їм регулярної супервізійної підтримки.
-
У співпраці з Проєктом впровадження стандартів забезпечення якості та механізмів моніторингу якості послуг з ПЗПСП, задоволення потреб клієнтів та дотримання етичних стандартів.
-
У співпраці з Проєктом запровадження системи управління даними для моніторингу, оцінки та звітування про послуги та активності у сфері ПЗПСП, реалізовані в межах гранту, а також використання зібраних даних для аналізу охоплення та ефективності програм ПЗПСП і постійного вдосконалення якості надання послуг.
-
Розробка плану забезпечення сталості запропонованих послуг та заходів з ПЗПСП після закінчення терміну дії гранту, що може включати вивчення потенційних партнерств із зацікавленими сторонами з державного та/або приватного сектору, стратегічні комунікації для забезпечення підтримки програми, а також визначення інших потенційних джерел фінансування та ресурсів.
Сума
Очікувана максимальна сума для кожного проекту становить 100 000 доларів США на весь період. Пакт може розглянути більшу суму, якщо вона є обґрунтованою та переконливо доведеною.
Угоди будуть підписані в українській гривні, тому заявники повинні подавати свої бюджети в гривні. Зверніть увагу! Пакт здійснює виплати грантоотримувачам лише банківським переказом.
Дедлайн
Кінцевий термін подання заявок 29 березня 2024 р.
Орієнтовний строк дії грантів: до 18 місяців. Очікуваний початок проєктної діяльності: 1 травня 2024 р.
Умови
Заповнені заявки та супровідний пакет документів надсилайте, будь ласка, електронною поштою на адресу grants.phsrr@pactworld.org з темою: «Заявка на грант RFA P4059-2024-03 Назва організації, що подає заявку».
Стандартні умови: Для грантів, наданих в результаті цього конкурсу, в необхідному застосовному обсязі будуть чинними Стандартні умови USAID для НУО, зареєстрованих за межами США.
В рамках даного конкурсу не фінансуються будівельні та ремонтні роботи.
Якщо у вас є запитання, надсилайте їх до 15 березня 2024 р. на адресу ел. пошти grants.phsrr@pactworld.org. У темі повідомлення зазначте: «Запитання RFA P4059-2024-03 Назва організації, що подає запитання». Відповіді будуть надіслані на електрону пошту заявникам у форматі запитання-відповіді (Q&A).
З метою роз’яснення умов конкурсу, процедур отримання гранту, особливостей заповнення заявки проєкту та складання бюджету, заплановане проведення вебінарів 7 березня 2024 р. з 11:00 до 12:00 та 11 березня 2024 р. з 14:00 до 15:00. Для реєстрації вашої участі в заході направляйте запит на адресу ел. пошти grants.phsrr@pactworld.org, до кінця дня, що передує даті зустрічі.
Додатки:
Конкурсне оголошення P4059-2024-03 UA
Форма заявки на грант RFA P4059-2024-03
Форма бюджету проєкту RFA P4059-2024-03
Форма оцінки ризиків грантоотримувача RFA P4059-2024-03
Інструкція з отримання номера SAM UEI