ДЕДЛАЙН: 5 березня 2024 року
ДЕ: Донецька, Запорізька, Луганська, Миколаївська, Харківська, Херсонська, Сумська та Чернігівська області
ГАЛУЗІ: громадський сектор
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиГрантові конкурси адмініструються Isar Ednannia за сприяння Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (UNDP) в Україні за фінансування, наданого в межах проєкту «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні» за підтримки Європейського Союзу, а також за фінансової підтримки урядів Данії та Королівства Нідерландів.
Грантовий конкурс для ОГС, які працюють з ветеранами та членами сімей ветеранів
Мета цього грантового конкурсу спрямована на реалізацію заходів, які б покращили процеси реінтеграції ветеранів на рівні громади та сприяли готовності громад до прийому ветеранів у громаду.
ПРІОРИТЕТИ
-
Реінтеграція ветеранів та членів їх сімей до активного суспільного життя, забезпечення збереження та відновлення їх фізичного та психічного здоров’я;
-
Впровадження інноваційних форм прямої підтримки ветеранів та їхніх родин;
-
Покращення якості послуг, які надаються ветеранам та їхнім родинам, через взаємодію з місцевою владою.
-
Організаційна та інституційна підтримка ветеранських ГО;
-
Організація системи менторської підтримки ветеранського підприємництва;
-
Заходи з організації соціального супроводу ветеранів, членів їх сімей;
-
Зміцнення довіри між ветеранами та місцевою владою;
-
Арт проєкти, як спосіб соціальної згуртованості ветеранів у громаді;
-
Реінтеграція ветеранів через спорт.
Бюджет одного проєкту може складати від 5 000 доларів США (для тих, хто зареєстрований менше року тому та/або не мають досвіду впровадження грантових проєктів) до 15 000 доларів США (організації, які зареєстровані від 1 до 2 років тому та мають досвід впровадження мінімум 1 грантового проєкту). Запропонований термін впровадження проєктних пропозицій може складати до 6 місяців. Проєкти, які отримають фінансування у межах цього конкурсу грантів, повинні завершитись до 30 вересня 2024 року.
Деталі ТУТ
Конкурс, спрямований на реалізацію заходів, спрямованих на надання психологічної підтримки ветеранам і їх родинам
Мета цього грантового конкурсу спрямована на покращення якості психологічних сервісів, що надаються ветеранам та членам їх родин.
ПРІОРИТЕТИ
-
Інноваційні форми прямої підтримки ветеранів та їхніх родин, які можна масштабувати в інші громади цільової області;
-
Покращення якості послуг, які надаються ветеранам та їхнім родинам, через взаємодію з місцевою владою.
-
Створення системи підтримки психологічного здоров’я локальної громади;
-
Зміцнення довіри між надавачами психологічних послуг та споживачами психологічних послуг і отримувачами послуг;
-
Популяризація та підвищення обізнаності щодо психологічної підтримки та доступних сервісів психологічної допомоги;
-
Навчання технікам самодопомоги;
-
Подолання стигми щодо отримання психологічної допомоги;
-
Діджиталізація психологічних послуг;
-
Супервізійна підтримка психологів, що працюють з ветеранською спільнотою;
-
Інші активності, спрямовані на зміцнення психологічного здоров’я ветеранів та членів їх родин.
Бюджет одного проєкту може складати від 5 000 доларів США (для тих, хто зареєстрований менше року тому та/або не мають досвіду впровадження грантових проєктів) до 15 000 доларів США (організації, які зареєстровані від 1 до 2 років тому та мають досвід впровадження мінімум 1 грантового проєкту). Запропонований термін впровадження проєктних пропозицій може складати до 6 місяців. Проєкти, які отримають фінансування у межах цього конкурсу грантів, повинні завершитись до 30 вересня 2024 року.
Деталі ТУТ
Покращення якості сервісів, що надаються психологічними службами ДСНС та поліції
Мета цього грантового конкурсу спрямована на покращення якості сервісів, що надаються психологічними службами ДСНС та поліції для підтримки ментального здоров`я їх працівників, і постраждалого населення під час роботи на місцях події, а також для проведення психопрофілактичної роботи з особовим складом надавачів безпекових послуг.
ПРІОРИТЕТИ
-
Облаштування кімнат психологічного розвантаження на базі підрозділів поліції та ДСНС;
-
Зміцнення довіри між представниками психологічних служб поліції та ДСНС і отримувачами безпекових послуг;
-
Популяризації та підвищення обізнаності щодо психологічної підтримки та доступних сервісів психологічної допомоги;
-
Покращення послуг мобільних психологічних служб, що надаються на місці події;
-
Покращення навичок психологів з надання психологічної допомоги;
-
Інші активності, спрямовані на популяризацію та покращення психологічних сервісів, зокрема психологічного розвантаження, тощо.
Бюджет одного проєкту може складати від 5 000 доларів США (для тих, хто зареєстрований менше року тому та/або не мають досвіду впровадження грантових проєктів), 10 000 доларів США (організації, які зареєстровані від 1 до 2 років тому та мають досвід впровадження мінімум 1 грантового проєкту) до 20 000 долларів США (організації, які зареєстровані від 2 років тому та мають досвід впровадження мінімум 2 грантових проєктів). Запропонований термін впровадження проєктних пропозицій може складати до 6 місяців. Проєкти, які отримають фінансування у межах цього конкурсу грантів, повинні завершитись до 30 вересня 2024 року.
Деталі ТУТ
Посилення соціальної згуртованості та активізації молоді у цільових громадах
Мета цього грантового конкурсу спрямована на підтримку проєктних ініціатив щодо застосування орієнтованого на громаду підходу для покращення соціальної згуртованості та активізації молоді.
ПРІОРИТЕТИ
-
посиленню соціальної згуртованості у громадах;
-
підвищенню рівня толерантності серед жителів громади до інших соціальних груп, у тому числі ВПО та інших вразливих категорій населення;
-
сприянню налагодження діалогу між місцевою громадою та органами місцевого самоврядування;
-
розвитку місцевої ідентичності та почуття приналежності до громади;
-
поліпшенню навичок різних груп громадян (молоді, літніх людей, ВПО, представників ЗМІ, закладів освіти) щодо усвідомлення відповідальності перед громадами в якості соціально-активних її жителів, у тому числі через популяризацію та залучення до волонтерства, використанню різних методик роботи з конфліктами та інноваційної соціальної інформації;
-
підвищенню рівня соціальної згуртованості через інноваційні проєкти, доцільність яких можна обґрунтувати з точки зору теми соціальної єдності та побудови діалогу;
-
сприянню розвитку діалогових ініціатив щодо підняття рівня довіри між соціальними групами та громадами з різними поглядами, попередження загострення протистояння між різними групами населення та громадами, долати існуючі негативні стереотипи та «інформаційні фейки»;
-
підтримці діяльності існуючих та створенню нових креативних просторів та діалогових платформ, як місць для навчання, генерації нових ідей, проведення презентацій, майстер-класів, зустрічей та якісного відпочинку, діяльність яких організовується в якості відкритого простору для комунікації та реалізації різноманітних ініціатив, майданчиків для співпраці молоді, людей з інвалідністю, ВПО, влади, бізнесу та ЗМІ з різними категоріями населення в цілому;
-
активізації та залученню різних категорій населення до громадської та іншої соціально-активної діяльності через заходи підвищення рівня соціальної згуртованості, залучення до процесів прийняття рішень та управління в громадах, покращення соціальних послуг в громадах, з врахуванням підходів партисипації, інклюзії та дотримання прав людини.
-
комунікативній підтримці існуючих громадських рухів, які займаються діяльністю, захистом прав людей та популяризацією волонтерства, громадянського активізму в соціально-культурній сфері.
-
змістовній інтеграції вразливої молоді та ВПО в громадах через культурні, освітні, та соціальні ініціативи, які сприяють взаєморозумінню та взаємопідтримці в громаді, та спрямовані на підтримку соціалізації молодих людей з числа ВПО та молоді з інвалідністю, їхньої активної участі в громадському житті, а також адвокацію та захист їхніх прав і інтересів.
-
створенню умов для підвищення безпеки, доступу до STEAM та громадянської освіти, та розвитку можливостей для дівчат та молодих жінок задля забезпечення рівних можливостей та сприяння самореалізації молодих жінок у різних сферах громадського життя.
-
сприянню молодим ветеранам в пошуку свого місця в громаді, сприяння їхній реінтеграції, соціальній адаптації та громадській активності. Такі програми можуть включати психологічну підтримку, сприяння у відновленні соціальних зв’язків та громадській та творчій активності.
Бюджет одного проєкту може складати від 5 000 доларів США (для тих, хто зареєстрований менше року тому та/або не мають досвіду впровадження грантових проєктів), 15 000 доларів США (організації, які зареєстровані від 1 до 2 років тому та мають досвід впровадження мінімум 1 грантового проєкту) до 30 000 долларів США (організації, які зареєстровані від 2 років тому та мають досвід впровадження мінімум 2 грантових проєктів). Запропонований термін впровадження проєктних пропозицій може складати до 6 місяців. Проєкти, які отримають фінансування у межах цього конкурсу грантів, повинні завершитись до 30 вересня 2024 року.
Деталі ТУТ
Зміцнення громадської безпеки та посилення взаємодії поліції та громади на засадах партнерства у цільових громадах
Мета цього грантового конкурсу спрямована на на підтримку проєктних ініціатив щодо застосування орієнтованого на громаду підходу для забезпечення громадської безпеки та посилення взаємодії поліції та громади на засадах партнерства.
ПРІОРИТЕТИ
Громадська безпека:
-
удосконалення механізмів та підвищення рівня особистої і громадської безпеки для жінок та чоловіків, дівчат та хлопчиків;
-
відновлення та зміцнення довіри, а також покращення координації між місцевими жителями/-льками, органами державної влади і місцевого самоврядування, надавачами послуг із безпеки, надавачами послуг постраждалим від ґендерно зумовленого насильства, місцевими підприємцями, лідерами/-ками громадської думки та іншими зацікавленими сторонами у питаннях громадської безпеки;
-
підвищення обізнаності мешканців громад у питаннях громадської безпеки, ґендерно зумовленого насильства, дискримінації, а також прав людини, механізмів їх захисту і ризиків, пов’язаних із конфліктом, та різним впливом конфлікту на жінок та чоловіків, в тому числі з вразливих груп населення;
-
підвищення обізнаності молоді щодо механізмів безпеки та їх ролі у вирішенні питань безпеки, а саме підвищення юридичної обізнаності серед молоді, покращення розуміння того, як працюють інституції тощо;
-
залучення молоді до визначення актуальних проблем особистої та громадської безпеки та вирішення їх;
-
виявлення потреб ВПО та адвокаційна діяльність, спрямована на їх вирішення та інтеграцію в приймаючих громадах;
-
розвиток громадської (соціальної) інфраструктури для ВПО (громадські центри для інтеграції ВПО, притулки/денні центри тощо);
-
підвищення безпеки для жінок та їх залучення та рівна участь у процесах прийняття рішень щодо громадської безпеки;
-
покращення залучення жінок та чоловіків у житті громади, зокрема, розширення прав і можливостей молоді, людей літнього віку, людей з інвалідністю, етнічних меншин, внутрішньо переміщених осіб, маргінальних груп, жінок та чоловіків, які зазнали негативного впливу внаслідок збройного конфлікту;
-
попередження і протидія ґендерно зумовленому насильству;
-
створення і підтримка діяльності діалогових платформ, які залучатимуть жінок та чоловіків, дівчат та хлопців, в тому числі з вразливих груп населення (включно з використанням сучасних інформаційних технологій);
-
адвокація змін на місцевому та регіональному рівнях щодо дотримання прав та розширення можливостей жінок і чоловіків у громадах, включно з найбільш вразливими групами;
-
моніторинг прав людини та вироблення відповідних рекомендацій;
-
підвищення обізнаності щодо прав та потреб вразливих груп населення;
-
здійснення громадських кампаній (адвокації) на захист прав людини;
-
проведення просвітницьких та інформаційних кампаній з прав людини;
-
проведення освітніх заходів та формування самоорганізованих правозахисних спільнот;
-
адвокаційна та просвітницька діяльність щодо попередження і протидії ґендерно зумовленого насильства.
Взаємодія поліції та громади на засадах партнерства:
-
створення діалогових платформ та побудова довірливих відносин між поліцією та різними групами населення, в першу чергу, тих, які вважаються уразливими щодо скоєння правопорушень: діти, люди пенсійного віку, представники етнічних меншин, ВПО, люди з інвалідністю тощо;
-
покращення поліцейських послуг, які надаються громадянам поліцією;
-
попередження виникнення негативних факторів або відновлення довірливих відносин шляхом побудови діалогових платформ та більшої інтеграції поліції у життя громади;
-
будь-які інші форми та види взаємодії поліції та населення, головною метою якої є спільне громадське благо;
-
впровадження «пілотних проєктів» з підтримки та забезпечення прав неповнолітніх осіб, у т.ч. затриманих, у відділах/відділеннях поліції, спрямованих на підвищення якості надання поліцейських послуг неповнолітнім та зміцнення довіри до поліції. Пропозиції можуть мати інфраструктурну складову;
-
впровадження інноваційних методів вирішення міжособистісних та групових конфліктів, що втілюються поліцією у партнерстві з населенням, з метою недопущення порушень громадського порядку, скоєння правопорушень та створення безпечного простору
Бюджет одного проєкту може складати від 5 000 доларів США (для тих, хто зареєстрований менше року тому та/або не мають досвіду впровадження грантових проєктів), 15 000 доларів США (організації, які зареєстровані від 1 до 2 років тому та мають досвід впровадження мінімум 1 грантового проєкту) до 30 000 долларів США (організації, які зареєстровані від 2 років тому та мають досвід впровадження мінімум 2 грантових проєктів). Запропонований термін впровадження проєктних пропозицій може складати до 6 місяців. Проєкти, які отримають фінансування у межах цього конкурсу грантів, повинні завершитись до 30 вересня 2024 року.
Деталі ТУТ
Доступ до правосуддя у цільових громадах
Мета цього грантового конкурсу спрямована на поліпшення доступу до правосуддя (включаючи правову допомогу в контексті її розвитку та розширення інформації про шляхи її отримання) на окреслених цільових територіях.
ПРІОРИТЕТИ
-
Поліпшення доступу жінок та чоловіків, у тому числі з вразливих груп, до системи безоплатної правової допомоги у віддалених населених пунктах;
-
Втілення інноваційних проєктів з доступу до правосуддя для жінок та чоловіків, у тому числі з вразливих груп;
-
Надання юридичних консультацій;
-
Підвищення обізнаності населення щодо можливості отримання правової допомоги у віддалених населених пунктах та сільській місцевості;
-
Поліпшення фізичного доступу до правосуддя;
-
поліпшення доступу жінок та чоловіків, в тому числі з вразливих груп, до судочинства;
-
Підвищення рівня відкритості судової влади на місцевому рівні;
-
Підвищення рівня обізнаності про судову систему в цілому та про конкретні місцеві суди;
-
Поліпшення доступу до надання безоплатної правової допомоги жінкам та чоловікам, які постраждали від ґендерно-зумовленого насильства;
-
Надання юридичної допомоги ветеранам[1], членам їх сімей, включаючи сім’ї загиблих або зниклих без вісті;
-
Надання юридичної допомоги на деокупованих територіях, де ускладнено доступ до документації, адміністративних послуг тощо;
-
Адвокатування компенсації за втрату життя, здоров’я, пошкоджене майно, в першу чергу нерухоме житло;
-
Навчання параюристів спільно з системою БПД.
Бюджет одного проєкту може складати від 5 000 доларів США (для тих, хто зареєстрований менше року тому та/або не мають досвіду впровадження грантових проєктів) до 10 000 доларів США (організації, які зареєстровані від 1 до 2 років тому та мають досвід впровадження мінімум 1 грантового проєкту). Запропонований термін впровадження проєктних пропозицій може складати до 6 місяців. Проєкти, які отримають фінансування у межах цього конкурсу грантів, повинні завершитись до 30 вересня 2024 року.
Деталі ТУТ
Для кого
Громадські або благодійні організації, що подаватимуть проєктні пропозиції за цим конкурсом, мають відповідати наступним вимогам:
-
бути офіційно зареєстрованими зі статусом юридичної особи на території Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської, Полтавської, Сумської, Харківської, Херсонської та Чернігівської областей;
-
мати статус неприбутковості (виключно коди неприбутковості 0032, 0034, 0036, 0038, 0039 або 0048);
-
мати відповідний термін реєстрації та підтверджений досвід впровадження грантових проєктів в залежності від розміру проєкту;
-
мати відповідних фахівців та персонал проєкту для його реалізації (керівник проєкту, фінансовий спеціаліст/бухгалтер та інших фахівців відповідно до потреб проєкту). У випадку, якщо залучення фахівців передбачається лише за умови підтримки проєктної пропозиції, описова заявка має містити ключові вимоги, що висуватимуться до кожного з фахівців, передбаченого проєктом (профільна освіта, досвід роботи, тощо).
УВАГА! Громадські організації мають подавати грантові заявки щодо реалізації проєктів в тій області, в якій ці громадські організації зареєстровані та здійснюють статутну діяльність, та впроваджувати проєкт на території цільових областей.
Переглянути детальне запрошення з інструкцією подачі заявкою можна за посиланням: Запрошення до участі.
Терміни
Строк подачі заявок до 23:59, 5 березня 2024 року за київським часом.
Інформаційна сесія про 6 нових грантових конкурсів ІСАР Єднання, яка відбудеться 26 лютого, о 12:00 онлайн.
Реєстрація обов’язкова: https://forms.gle/2yARe3hzpcRfsKCZ7
Спікерка: Валентина Дьомкіна, менеджерка грантових конкурсів і подій ІСАР Єднання.