ДЕДЛАЙН: до 1 грудня 2023 року включно
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: бізнес
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиПрограма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ), яка реалізовується компанією «Кімонікс Інтернешнл», приймає грантові заявки від малих та середніх підприємств (МСП) приватної форми власності, бізнес-асоціацій, неурядових організацій, бізнес-спільнот та інших організацій з розвитку підприємництва (ОРП) на імплементацію заходів тривалістю до 10 місяців, спрямованих на збереження та створення робочих місць, зокрема, через підвищення кваліфікації, перенавчання та працевлаштування працівників підприємств (включно з внутрішньо переміщеними особами), які втратили роботу внаслідок війни та/чи хотіли б перейти в нову галузь (світчери), реалізацію інкубаційних/акселераційних програм розвитку підприємництва, самозайнятості та експортних спроможностей підприємств.
Метою цієї програми є підтримка ініціатив, спрямованих на збільшення кадрового, інноваційного та експортного потенціалу українського бізнесу, в т.ч. у співпраці з регіональними й національними органами влади та навчальними закладами.
Для кого
Сума
Програма USAID КЕУ очікує надати орієнтовно 2,000,000 доларів США шляхом присудження орієнтовно 20 очікуваних грантів, сума яких становитиме орієнтовно від 35,000 доларів США до 150,000 доларів США в гривневому еквіваленті, залежно від обсягу діяльності та остаточних домовленостей із Програмою USAID КЕУ. Очікується, що кожен грант в рамках цього запиту триватиме до десяти місяців. Тип гранту буде визначено під час переговорного процесу, залежно від передбаченої діяльності, а також можливостей і досвіду грантоотримувача.
Гранти можуть узгоджуватись або деномінуватись в українських гривнях або в доларах США. Усі гранти будуть фінансуватися та виплачуватися в українських гривнях.
ВНЕСОК ГРАНТООТРИМУВАЧА
Програма КЕУ надаватиме пріоритет проєктам, у яких ресурси USAID поєднуються із внесками грантоотримувачів, де внесок складає щонайменше 25% від загального бюджету. Внесок грантоотримувача – це витрати на діяльність, що фінансуються за рахунок грошових внесків або внесків у натуральній формі окремо від фінансування КЕУ та надаються або грантоотримувачем, або іншими донорами, наприклад, міжнародними громадськими організаціями, іноземними урядами, місцевими та міжнародними установами, приватними організаціями чи окремими особами. Це спрямовано на заохочення грантоотримувача до успішного завершення діяльності. Цей внесок буде включено до бюджету й грантової угоди та він підлягатиме технічній звітності.
Терміни
Програма USAID КЕУ продовжуватиме приймати заявки до 1 грудня 2023 року включно, процес прийому заявок проходитиме у три етапи:
1 частина – до 28 серпня 2023 року включно
2 частина – до 16 жовтня 2023 року включно
3 частина – до 1 грудня 2023 року включно
Заявки, що надійшли із запізненням, або не відповідають вимогам, не розглядатимуться.
Будь ласка, надсилайте всі запитання, пов’язані із цим запитом, на Grants@cepukraine.org. Програма USAID КЕУ надасть відповідь на електронну пошту протягом п’яти робочих днів.
Умови:
Відібрані активності повинні сприяти швидкому (до 10 місяців) перенавчанню та працевлаштуванню нових працівників в затребуваних секторах економіки на національному або регіональному рівнях (наприклад, розвиток професійного навчання та підприємництва, пов’язаного з машинобудуванням, електротехнічним виробництвом, логістикою, виробництвом товарів меблевої, текстильної та інших переробних галузей, сфери індустріального дизайну та індустрії моди, розвиток навичок для експорту, міжнародної торгівлі та європейської інтеграції тощо). Також в рамках цієї програми можуть підтримуватися ініціативи з розвитку бізнесу, наприклад, бізнес-інкубація, бізнес-акселерація, перефокусування МСП на експорт тощо. Перевага надаватиметься ініціативам, що впроваджуються в тісній взаємодії з українськими закладами вищої освіти, професійно-технічними училищами та у координації з приватним сектором, органами державної й регіональної влади. Закупівля обладнання даним ЗПЗ не передбачена.
Орієнтовні заходи й активності, які можуть бути втілені в рамках грантової програми, включають, серед іншого:
1. Допомога в підвищенні кваліфікації, перенавчанні та працевлаштуванні працівників приватного й державного секторів, які втратили роботу внаслідок війни, людей, які хотіли б перейти в нову галузь чи адаптувати свої навички до нових умов ринку, включно з внутрішньо переміщеними особами.
2. Впровадження сертифікованих програм для навчання та перекваліфікації спільно із закладами професійно-технічної освіти та закладами вищої освіти для розвитку кадрового потенціалу виробничих та сервісних галузей економіки.
3. Надання консультацій для розвитку спроможності МСП щодо підвищення кадрового потенціалу та працевлаштування, включно з впровадженням програм навчання й менторства для тренерів. Проведення галузевих заходів (тренінгів, хакатонів, мітапів та буткемпів), спрямованих на створення та збереження робочих місць в МСП.
4. Надання послуг з розвитку бізнесу стартапам, малим і середнім підприємствам, включно з бізнес-інкубацією, бізнес-акселерацією, програмами з розвитку інноваційних бізнесів, консультаціями, тренінгами тощо.
5. Впровадження національних програм з працевлаштування, необхідних для відбудови економіки країни та євроінтеграційного процесу: розробка та адвокація змін до законодавства про працевлаштування, допомога у створенні нових державних програм з перенавчання та працевлаштування, моніторинг та аналіз їхніх результатів, проведення досліджень щодо ринку праці.
6. Впровадження навчальних програм для швидкого перефокусування МСП на експорт або збільшення частки експорту в продажах МСП: розробка та реалізація програм навчання, спрямованих на підвищення готовності МСП до експорту, оновлення експортних бізнес-моделей, на які вплинули збої у ланцюгах поставок, забезпечення кваліфікованою робочою силою для розвитку зовнішньої торгівлі тощо.
Проєкти мають відповідати стратегіям розвитку організацій-заявників та їхнім організаційним цілям і завданням.
Програма USAID КЕУ переглядатиме усі кошти, подані в деталізованому бюджеті гранту заявника (Додаток B), та підтверджуватиме їх на предмет обґрунтованості, розподільності та допустимості.
Нижче подано перелік ключових індикаторів, пов’язаних із цим ЗПЗ:
-
Кількість працевлаштованих людей, а також кількість збережених робочих місць, із розподілом на чоловіків і жінок. Кількість ВПО серед нещодавно працевлаштованих та збережених працівників.
-
Кількість розроблених (проведених) тренінгів та тренінгових програм.
-
Кількість учасників, що пройшли навчання (тренінги та тренінгові програми).
-
Кількість стартапів і бізнесів, які успішно завершили програми інкубації та акселерації за підтримки USAID.
-
Кількість законів і нормативно-правових актів щодо МСП для покращення бізнес-середовища для працевлаштування, розроблених/внесених на розгляд/прийнятих у результаті надання підтримки USAID.
-
Вартість нових інвестицій у доларах США у галузях, підтриманих USAID.
-
Вартість додаткових продажів у доларах США внаслідок упровадження проєктів.
-
Кількість підтриманих USAID компаній, які розширили свої ринки експорту.
-
Кількість МСП, які отримали технічну підтримку для експорту.
-
Кількість підприємств, які покращили свою організаційну й технічну спроможність в результаті грантової підтримки.
ГРАНТОВА ЗАЯВКА
Заявники повинні подати заявки через портал керування заявками Програми КЕУ, перейшовши за цим посиланням: https://chemonics.submittable.com/submit (платформа для подання заявок Submittable). Заявки, надіслані електронною поштою, та друковані копії заявок не будуть прийматися.
Шаблони, які слід використовувати під час підготовки заявки, наведено в Додатках A-С. Заявники повинні запропонувати стратегії реалізації наведеного вище опису програми. Заявники повинні представити свою технічну заявку та бюджет у запропонованих форматах і слідувати всім інструкціям та вказівкам, зазначеним у цьому ЗПЗ та в додатках до нього.
Усі витрати на грантову діяльність мають відповідати звичній практиці роботи заявника, а також його прописаним політикам і процедурам.
Міжнародна технічна допомога звільняється від сплати ПДВ; Програма КЕУ не є платником ПДВ. Отже, бюджети заявників із використанням програмного фінансування повинні подаватись без ПДВ.
ІНФОРМАЦІЯ ПРО ЗАЯВКУ ТА ЇЇ ПОДАННЯ
Будь ласка, заповніть онлайн-форму для подання заявки на порталі керування заявками Програми USAID КЕУ та дотримуйтесь інструкцій щодо заповнення та завантаження необхідних документів. Заявки мають бути подані англійською або українською мовою та не повинні перевищувати десять сторінок.Заявки, надіслані електронною поштою, або друковані копії заявок, не розглядатимуться. Програма USAID КЕУ продовжуватиме приймати заявки до 1 грудня 2023 року включно.
Для того, аби заявка на отримання гранту була розглянута, заявники повинні подати такі документи:
Додаток A – Форма для заповнення грантової заявки (заповнюється та подається онлайн через платформу Submittable)
Додаток B – Форма для заповнення бюджету грантової заявки
Додаток C – Графік реалізації гранту
Додаток D – Необхідні засвідчення
-
заява юридичної особи про відсутність заборгованості з податків або відсутність кримінальних проваджень проти неї (AAPD 14-03);
-
заява щодо заборони надання федеральної допомоги суб’єктам, які потребують укладення певних внутрішніх договорів про конфіденційність (травень 2017 р.).
Додаток E – Обов’язкові та застосовні за необхідності Стандартні положення:
-
Стандартні положення для неурядових організацій, зареєстрованих у США та таких, що не зареєстровані в США, які отримують фіксовану винагороду, можна переглянути за таким посиланням: https://www.usaid.gov/sites/default/files/documents/303mat.pdf
-
Стандартні положення для неурядових організацій, які не зареєстровані в США, та які отримують усі інші типи грантів, можна переглянути за таким посиланням: https://www.usaid.gov/sites/default/files/documents/303mab.pdf
Додаток F – Свідоцтво про державну реєстрацію або витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб та громадських формувань.
Можливості
Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ), яка реалізовується компанією «Кімонікс Інтернешнл», публікує цей запит на подання грантових заявок (ЗПЗ) МСП приватної форми власності, бізнес-асоціаціями, неурядовими організаціями, бізнес-спільнотами, та іншими ОРП на імплементацію заходів тривалістю до 10 місяців, спрямованих на збереження та створення робочих місць, зокрема, через підвищення кваліфікації, перенавчання та працевлаштування працівників підприємств (включно з внутрішньо переміщеними особами), які втратили роботу внаслідок війни та/чи хотіли б перейти в нову галузь, реалізацію інкубаційних/акселераційних програм розвитку підприємництва, самозайнятості та експортних спроможностей підприємств.