Місце навчання
При подачі заявки на стипендію заявників просять вказати три міста, в яких вони хотіли б навчатися. Наскільки це можливо, вподобання стипендіатів/-ток будуть враховані – однак, побажання не завжди можуть бути виконані. Це залежить від діяльності місцевих груп GFPS e.V., а також від можливості співпраці з відповідним університетом.
Науковий проект
Упродовж навчання в німецькому університеті стипендіати та стипендіатки GFPS e.V. реалізують власний проект. Він повинен бути безпосередньо пов’язаним із навчанням. Проект може бути офомлений як невелика наукова робота німецькою мовою або, наприклад, бути більш практичним (на зразок виставки чи воркшопу). Стипендіат/-ка самостійно обирає тему проекту. Опис проекту та його зміст є одним із важливих критеріїв під час проведення відбору кандидаток/-ів. Невеличке пояснення про те, яким повинен бути проект, можна знайти тут.
Процедура подання заявки
Подання заявки проводиться два рази на рік у весняний (для зимового семестру) та осінній період (для літнього семестру).
Кінцевий термін подання заяв (враховується час електронної подачі заявки):
Конкурсний набір проводиться у два етапи:
1) Формальна та змістовна оцінка письмових заявок 2) Інтерв’ю (німецькою мовою) онлайн із кандидатами/-тками, чиї заявки на стипендії отримали найкращу оцінку на першому етапі процедури.
Заповнені заявки повинні включати в себе наступні документи:
-
резюме,
-
мотиваційний лист німецькою мовою на одну сторінку із зазначенням причин подання заявки та трьох університетів, які студент/-ка хотів/ла би відвідувати, включаючи заплановані курси,
-
короткий опис ідей для семестрового проекту,
-
довідка з університету про середній бал, отриманий на момент подачі заявки, або копія диплому про вищу освіту,
-
довідка з університету про зарахування на навчання,
-
сертифікат або копія документа, що підтверджує знання німецької мови на рівні, який дозволяє вільно спілкуватися,
-
Крім того, бажано надати короткий актуальний рекомендаційний лист, виданий членом академічного персоналу або громадської організації. Рекомендація може бути видана німецькою, англійською або українською мовами.
Ми розуміємо, що у зв’язку з війною деякі документи неможливо подати в оригіналі. На жаль, поки що не можемо однозначно сказати, як німецькі університети до цього ставитимуться, але припускаємо, що правила будуть пом’якшені. Відповідне зарахування на навчання в університет має вирішуватися в кожному окремому випадку.
Важлива інформація
Ми пропонуємо зацікавленим кандидатам/-кам можливість пройти онлайн-консультацію в середині/кінці жовтня. Зацікавлені кандидати/-ик можуть зареєструватися на співбесіду, надіславши листа на електронну адресу ukraine@gfps.org.
Кандидати/-тки повинні зв’язатися з обраним ними університетом у Німеччині не пізніше, ніж до моменту співбесіди, щоб дізнатися, чи пропонується бажана програма навчання і чи можлива реалізація запланованого проекту в обраному університеті. Обраний університет повинен також пропонувати можливість прийому студентів з-за кордону.
Обраний вами університет повинен мати також можливість приймати студентів з-за кордону. Іноземні студенти, які навчаються протягом одного семестру, як правило, називаються „visiting student“, „study abroad student“, „non-degree stu- dent“ або „free mover“.
Кандидати/-тки повинні потурбуватися про отримання візи або дозволу на проживання для навчання в Німеччині. Якщо вони будуть прийняті на стипендію, GFPS надасть їм підтримку в подачі заявки на стипендію. Додаткову інформацію можна знайти на сайті Посольства Німеччини в Києві (https://kiew.diplo.de/ua-uk/service/05-VisaEinreise/-/2269050) та на веб-сайті Федерального управління з питань міграції та біженців (https://www.bamf.de/DE/Themen/AsylFluechtlingsschutz/ResettlementRelocation/Informa tionenEinreiseUkraine/informationen-einreise-ukraine-node.html)!
Подача заявок
Онлайн-форма заявки доступна тут! https://www.gfps.org/bewerbung/deutschland-ukraine/
Якщо у вас виникли запитання, будь ласка, зв’яжіться з нами за адресою ukraine@gfps.org