КОЛИ: до 31 жовтня 2022 року
ДЕ: Польща
ГАЛУЗІ: бізнес та інновації
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиConcordia Design Accelerator розроблений, щоб допомогти стартапам швидко вийти на шлях розвитку бізнесу та досягнення міжнародного успіху.
13 місяців інтенсивної роботи за програмою, гроші на розвиток, доступ до надійних ділових партнерів (+25 галузевих партнерів, +5 венчурних капіталів), підтримка наставників (+20) та допомога у вирішенні всіх формальностей.
Перевага командам, які спеціалізуються на:
- AI (штучний інтелект)
- Кібербезпека,
- Smart City (розумне місто)
- Інше
Для кого
Програма Poland Prize має на меті підтримку іноземних стартапів (Україна, Білорусь та інші країни Східного партнерства) та зміцнення польської екосистеми стартапів за допомоги трансферу інноваційних ідей, бізнес культури та талантів.
Сума
Фінансування стартапів двоетапне.
- На першому етапі стартап без власного внеску отримує – до 50 тисяч PLN;
- На другому етапі – до 250 тисяч PLN.
Терміни
Заявки на участь у грантовій програмі необхідно подати до 31 жовтня 2022 року.
Умови
1. Детально ознайомся з умовами програми Poland Prize
Дізнайся про умови участі у програмі. Приходь на наші презентації, які ми організовуємо в найбільших містах України і ознайомлюйся з доступними матеріалами. Інформацію про програму можна знайти на наших сторінках в соціальних мережах Instagram та Facebook @Poland_Prize_Hub. Кожен оператор програми має власний статут, критерії оцінювання і зразок договору про надання гранту. Проаналізуй, як ці умови впливають на твій бізнес.
2. Консультація з експертами Бізнес Мосту
Опиши свою інноваційну ідею за допомогою мультимедійної презентації або Business Model Canvas та надішли інформацію на консультацію до нашого менеджера на електронну адресу: budko@most-biznesu.eu. На підставі цих матеріалів для тебе будуть організовані онлайн-співбесіди з польськими консультантами.
Консультації охоплять питання, що виникають по грантовій заявці, можливим методам реалізації проєкту, нюансам ринку та менталітеті поляків, вирішення адміністративних процедур, питання по європейським системам безпеки даних, ведення бізнес-процесів через кордон з Європейським Союзом.
3. Стратегічне планування виходу на польський ринок
Разом з експертами Бізнес Мосту Ти створиш план виходу на польський ринок з чіткими дедлайнами і з врахуванням грантових коштів Poland Prize. План повинен включати тестування Твого прототипу в польського бізнес партнера та використання методології процесу ефективної інтернаціоналізації Бізнес Мосту. MVP має бути на рівні TRL 5, що означає, успішне тестування продукту принаймні в лабораторних умовах.
Для отримання гранту, у тебе повинен бути діловий партнер у Польщі, який допоможе тобі увійти на ринок. Ти можеш запропонувати його самостійно, вказавши конкретну компанію, з якою ти, можливо, вже співпрацював в минулому. В такому випадку твій партнер повинен пройти верифікацію у оператора програми Poland Prize.
Також ти можеш описати типи ділових партнерів, які відповідали б Твоїй бізнес-моделі. У цьому випадку команда Mostu-Biznesu або оператор програми Poland Prize запропонують потенційного партнера, з яким ти міг би співпрацювати. Пам’ятай, що якість співпраці з польським партнером безпосередньо вплине на досягнення бізнес-цілей і буде тісно пов’язана з отриманням наступних траншів гранту.
4. Заповни грантову заявку на платформі оператора програми Poland Prize
Заповни грантову заявку до обраного оператора програми Poland Prize при підтримці локальних або польських експертів. Пам’ятай, що кожен оператор Poland Prize має власні, відмінні від інших цільові галузі (Люблін – Біотехнології, Інформатичні технології; Вроцлав – smart cities ітд.) та країни походження потенційних стартапів.
У грантовій заявці приділи особливу увагу своєму бізнес продукту та проблемам, котрі він вирішує. Програма надає грантову підтримку інноваційним продуктам, тобто таким, котрі мають нові в стосунку до польського ринку риси. Це означає, що Тобі необхідно зробити ретельний аналіз польської конкуренції та їх методів розв’язання проблем, після чого необхідно довести перевагу свого рішення. Опиши свою команду та розкажи про додаткові вартості твого продукту (доступність продукту для людей з інвалідністю, чи ідея відповідає засаді рівності шансів, тощо.)
Спеціально для тебе ми підготували зразок видатків, котрі очікуються на початку програми. Вибери з них ті, що пасують до твого проекту та запиши їх до грантової заявки, адже на підставі цих даних, оператор програми визначить відповідний рівень фінансування для твоєї бізнес ідеї.
Посилання: Приклад бюджету проекту Poland Prize.
5. Оцінка грантової заявки
Твоя ідея у заявці буде формально та мериторично оцінена командою експертів Poland Prize, котрі особливо звертатимуть увагу на потенціал реалізації і співпраці з польськими бізнес партнерами. Також в рамках відбору на Тебе чекає пітч перед експертами оператора Poland Prize. На підставі оцінок грантової заявки та пітчу буде створено рейтинг з якого виникатиме можливість Твоєї участі у наступних етапах програми Poland Prize.
Приклад критеріїв оцінювання проектів:
Критерії оцінювання Люблінського науково-технологічного парку;
Критерії оцінювання – Concordia Design, оператор Poland Prize у Вроцлаві;
Регламент акселераційної програми Краківського Технологічного Парку.
6. Софт-лендінг (1 місяць)
На даному етапі потрібно зареєструвати Твій бізнес у Польщі і створити план розвитку, в чому Тобі допоможе опікун стартапу. Команда наших експертів підтримає Тебе та Твою команду в адаптації до нового середовища та надасть інформаційну та юридичну підтримку. На реалізацію даного етапу Ти отримаєш до 10 тисяч злотих. Ці кошти дозволять Тобі щонайменше зареєструвати в Польщі Товариство з обмеженою відповідальністю та укласти угоду з бухгалтером.
Боятися відкриття в Польщі юридичної особи (ТОВ товариство з обмеженою відповідальністю) не треба. Якщо справи проєкту у Польщі НЕ будуть вдаватися, то бухгалтерія закриє це ТОВ в «нульових» коштах, навіть, якщо які-небудь фінансові дії відбувалися. Все в рамках 10 тис. злотих гранту. Тобто учасникам не буде потреби витрачати додаткові кошти.
Рекомендуємо обрати таку польську бухгалтерську фірму, котра може обслуговувати українською або російською мовами. Частину з цих коштів можливо вдасться призначити на перші поїздки до Польщі, однак ми вважаємо, що на першому етапі більшість праці буде реалізуватися онлайн.
На даному етапі необхідно вирішити, чи варто нашій команді Mostu-Biznesu взяти на себе довіреності для врегулювання всіх офіційних процедур на приклад: у судах, податковій адміністрації, установі соціального страхування, грантодавця, бухгалтерській конторі або, можливо, у відносинах із працевлаштованними співпрацівниками. Тоді ви зможете займатися лише бізнесом, а не польською бюрократією
Для підписання необхідних документів може знадобитися отримання кваліфікованих електронних підписів для членів правління Твоєї польської компанії
7. Розвиток (2 місяці)
Метою цього етапу є підготовка Твого стартапу до виходу на польський ринок. Підготовка включатиме юридичне та спеціалізоване обслуговування, працю з опікуном стартапу та підвищення кваліфікацій під час навчальних сесій. Ключовою частиною етапу є залучення бізнес партнерів, котрі будуть зацікавленні у Твоїй ідеї та її використанні на потреби власного бізнесу. Якщо виникнуть проблеми з пошуком бізнес партнерів, наші експерти зможуть допомогти у вирішенні цього питання. В “нагороду” за підписання офіційного договору про співпрацю з польським бізнес партнером, котрий є офіційним партнером програми Poland Prize, Ти отримаєш наступний транш від грантового оператора до 40 тисяч злотих.
8. Акселерація (6-10 місяців)
Етап акселерації уможливить Тобі і Твоєму стартапу остаточно опрацювати бізнес-модель і почати реально тестувати ідею на ринку, при співпраці з обраним польським бізнес-партнером. На цьому етапі Ти перевіриш перспективність своєї бізнес ідеї та завершиш участь у програмі Poland Prize досягнувши ключових цілей твого плану. На реалізацію цього етапу Ти отримаєш до 250 тисяч злотих, котрі будуть переказані декількома траншами, визначеними разом із грантодавцем. Вони будуть прив’язані до досягнення конкретних цілей, запланованих в співпраці з польським бізнес-партнером.
9. Постакселерація
На даному етапі Твій стартап уже самостійно оперуватиме на польському ринку та буде частиною Європейської екосистеми стартапів. Після закінчення акселерації Ти і далі можеш розраховувати на підтримку нашої команди експертів та бізнес-партнерів. Ми допоможемо Тобі в процесах маркетингу, нетворкінгу, продажу, отриманні інших європейських грантів та дофінансування, та у всіх необхідних адміністративних справах.
Можливості
Приймаючи участь у програмі з нашою допомогою, ви отримаєте повну експертську підтримку від нашої команди
Експорт / імпорт товарів / послуг, що реалізуються за допомогою команди Мосту Бізнесу між Європейським Союзом та Україною, це:
- Проведення аналізу та дослідження ринку.
- Адаптація маркетингових матеріалів до місцевих культурних потреб.
- Організаційно-правовий захист торговельно-логістичних процесів.
- Пошук контрагентів та виконання комерційних замовлень.
- Організація та переклад зустрічей B2B.
- Адаптація бізнесу до правових та культурних стандартів.
- Виконання необхідних адміністративних процедур.
- Ведення кореспонденції з грантодавцем, державною, місцевою чи податковою адміністраціями, Закладом соціального страхування.