ДЕДЛАЙН: 16 січня 2024 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: IT, бізнес
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиМасштабні моделі ШІ відносяться до нового покоління систем ШІ загального призначення, які можуть адаптуватися до різних сфер і завдань без значної модифікації. Завдяки своїй адаптивності ці моделі мають величезний потенціал для революційних змін у різних галузях. Яскравими прикладами великомасштабних моделей ШІ є GPT-4 від OpenAI та LLaMA 2 від Meta. Для європейського суверенітету стратегічно важливо, щоб європейські компанії опанували цю сферу.
Мета Large AI Grand Challenge полягає в тому, щоб сприяти розвитку великомасштабних моделей ШІ в Європі та істотно підвищити видимість європейської діяльності в цій галузі.
Конкурс буде нагороджувати інноваційні стартапи та малі та середні підприємства за розробку амбітних стратегій та взяття на себе зобов’язань щодо розробки великомасштабних моделей ШІ, які забезпечать конкурентну перевагу для Європи.
Очікуваним результатом Large AI Grand Challenge є відбір до чотирьох пропозицій щодо створення інноваційних фундаментальних мовних моделей, які перевершуватимуть сучасні системи у вирішенні низки актуальних завдань. Розробка цих моделей має обов’язково передбачати використання високопродуктивних обчислень (HPC).
Для кого
Щоб мати право подати заявку на участь у конкурсі Large AI Grand Challenge, заявники повинні відповідати чотирьом наступним критеріям:
1. Бути однією юридичною особою.
2. Бути малим і середнім підприємством (МСП), включаючи стартапи.
3. Мати технічні можливості та досвід роботи над великомасштабними моделями ШІ. Також враховуйте, що проєкти повинні бути зосереджені виключно на цивільному застосуванні.
4. Бути заснованими в одній з держав-членів Європейського Союзу (ЄС), включаючи OCT (Україна входить до числа).
Зверніть увагу, що консорціуми НЕ можуть брати участь у цьому конкурсі, так само як і окремі юридичні особи, які НЕ є МСП (наприклад, університети, дослідницькі центри, НУО, урядові організації, великі компанії тощо).
Критично важливим компонентом пропозиції буде включення суттєвого диференціюючого фактору порівняно з існуючими великими мовними моделями. Цього можна досягти або шляхом впровадження інноваційних вдосконалень, або шляхом розробки нових моделей, які ефективно усувають обмеження існуючих. Крім того, пропозиція повинна містити обґрунтування використання високопродуктивних обчислювальних потужностей, а також чітко визначений план.
Сума
Доступний бюджет для грошових призів Large AI Grand Challenge становить 1 000 000 євро. Гроші будуть присуджені журі Large AI Grand Challenge не більше ніж чотирьом пропозиціям наступним чином:
Переможець LUMI: до двох призів по 250 000 євро і виділення 2 мільйонів графічних годин на базі LUMI на кожен проект. Ці ресурси будуть використані для розробки великомасштабної моделі ШІ, описаної в заявках, протягом 12 місяців після присудження премії.
Переможець Leonardo: до двох призів по 250 000 євро та виділення 2 мільйонів графічних годин на об’єкті Leonardo на кожен проєкт. Ці ресурси будуть використані для розробки великомасштабної моделі ШІ, описаної в заявках, протягом 12 місяців після присудження премії.
Ви також отримаєте можливість стати частиною мережі, яка співпрацює з DG Connect Європейської Комісії CNECT AI and Robotics та EuroHPC-JU; можливість користуватися обладнанням EuroHPC-JU та цільовими суперкомп’ютерами.
Дедлайн
16 січня 2024 року, 17:00 за брюссельським часом.
Умови
Учасникам Grand Challenge пропонується подати заявку на розробку моделі мовного фундаменту, використовуючи один з цільових об’єктів EuroHPC JU (наприклад, суперкомп’ютери LUMI або Leonardo). Модель повинна бути навчена з нуля, мати мінімум 30 мільярдів параметрів і навчатися відповідно до найсучасніших законів оптимального масштабування для обчислень і обсягу навчальних даних.
Заявники повинні надати детальний план проекту для розробки великомасштабної моделі штучного інтелекту з нуля. Вони також повинні запропонувати ґрунтовне обґрунтування актуальності запланованої моделі, обґрунтування використання високопродуктивних обчислень і продемонструвати досвід своєї команди в навчанні базових моделей з використанням систем високопродуктивних обчислень, а також ефективне використання цільових суперкомп’ютерів (наприклад, LUMI або Leonardo), разом з відповідним планом використання обчислювального часу.