КОЛИ: 30 квітня 2023 року.
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: громадський сектор
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиЦей грантовий конкурс організований Проєктом ПРООН “Підтримка громадянського суспільства та молоді”, що фінансується Міністерством закордонних справ Данії, – це 4-річна національна програма, яка триватиме з 1 січня 2023 року до 31 грудня 2026 року.
Проєкт “Підтримка громадянського суспільства та молоді” (CSYP) ґрунтується на багаторічній співпраці Міністерства закордонних справ Данії (МЗСД) та ПРООН, спрямованій на підтримку громадянського суспільства та розширення прав і можливостей молоді. CSYP сприяє досягненню наступного довгострокового результату: “Громадянське суспільство та молодь України є впливовими гравцями у зміцненні стійкості та відновленні країни, розвитку демократії та прав людини, включаючи питання поваги до різноманіття, прав жінок та соціальної згуртованості”.
Основною метою цього грантового конкурсу є – підтримка організацій громадянського суспільства та молодіжних ініціатив в Україні, які працюють над підвищенням стійкості та сталого відновлення в умовах війни, захист громадянського простору та прав і свобод суб’єктів громадянського суспільства.
Для кого
УЧАСНИКИ КОНКУРСУ:
Неприбуткові організації, зокрема благодійні організації, громадські об’єднання (в тому числі організації громадянського суспільства та спілки), які офіційно зареєстровані в Україні не менше двох років. Організація-заявник повинна мати підтверджений досвід у проведенні роботи щодо цільової розбудови потенціалу громадянського суспільства та волонтерських груп.
У рамках конкурсу не надаються гранти прибутковим організаціям, політичним партіям, органам державної влади, органам місцевого самоврядування, релігійним громадам та приватним (фізичним) особам і підприємцям.
Сума
Передбачається, що бюджет проектної пропозиції повинен бути в межах 20,000-30,000 доларів США. У виняткових випадках, за умови схвалення Оцінковим Комітетом з відбору грантів, бюджет підтриманого проекту може сягати до 60 000 доларів США, за умови подання організацією-аплікантом відповідного обгрунтування.
Максимальний термін реалізації проекту – 12 місяців.
Внесок від організації-виконавця або з інших джерел буде розглядатися і вважатиметься перевагою для заявника. Цей внесок може бути зроблений як у фінансовій, так і в нефінансовій формі (наприклад, оплата праці персоналу організації, надання офісу або обладнання для виконання завдань проекту тощо).
Терміни
Кінцевий термін подання заявок – 30 квітня 2023 року.
Усі проєкти, подані після вказаного дедлайну, будуть розглядатися щомісячно.
Умови:
Конкурс спрямований зокрема на:
-
Посилення спроможності організацій громадянського суспільства та молодіжних ініціатив брати участь у процесах прийняття рішень та розробки політик, забезпечуючи при цьому захист прав і свобод суб’єктів громадянського суспільства в умовах воєнного стану.
-
Сприяння інноваціям у підходах до сталого відновлення з наголосом на рішеннях рівня громад, які відповідають потребам найбільш постраждалих від війни.
-
Сприяння прозорості, підзвітності та належному врядуванню на всіх рівнях, з особливим акцентом на ВПО та вразливі групи населення.
-
Посилення участі молоді у процесах прийняття рішень та громадської активності, з наголосом на розвиток навичок, виховання лідерських якостей та просування активної громадянської позиції.
-
Підтримка участі громадян у розробці обласних планів відновлення з особливим акцентом на врахуванні потреб і перспектив вразливих груп населення та активному залученні організацій громадянського суспільства до процесу планування.
-
Зміцнення соціальної згуртованості шляхом сприяння активній участі ВПО та приймаючих громад у житті своїх громад. Проєкти мають бути спрямовані на відновлення пошкодженої соціальної структури, сприяння соціальній інтеграції, а також на задоволення конкретних потреб ВПО та вразливих груп населення.
Заявки повинні бути спрямовані на досягнення однієї або декількох з цих цілей і чітко визначати, яким чином запропонований проект сприятиме сталому відновленню та стійкості в умовах війни, що триває в Україні, а також забезпечувати значущу участь громадян та молоді в цих процесах. Успішні пропозиції будуть інноваційними, обґрунтованими та ґрунтуватимуться на чіткому розумінні потреб і прагнень громад, які постраждали від війни.
Географія конкурсу
ПРООН прийматиме заявки з усіх регіонів України. ОГС, що подають заявки, мають довести свою спроможність працювати на запропонованій території. Така спроможність буде оцінюватися Оцінковим Комітетом з відбору грантів.
ПОРЯДОК ПОДАННЯ ПРОПОЗИЦІЙ
Проектні пропозиції подаються українською мовою та надсилаються електронною поштою на адреси: grants.ua@undp.org та oksana.kosenko@undp.org із зазначенням у темі листа назви конкурсу “Підтримка стійкості України шляхом залучення громадянського суспільства та молоді до процесів відновлення”.
Контактна особа:
-
Оксана Косенко, координаторка проєкту ПРООН “Підтримка громадянського суспільства та молоді”: oksana.kosenko@undp.org
ПРОЦЕДУРА ВІДБОРУ
Процедура оцінки
Спеціалісти ПРООН проведуть попередню перевірку на відповідність технічним критеріям. На цьому етапі ПРООН може запросити додаткову інформацію на свій розсуд.
Для забезпечення повної прозорості процесу, ПРООН формує Оцінковий Комітет (ОК), який оцінюватиме ті пропозиції, що пройшли перший етап. ОК – повноважний тимчасовий орган, який відповідає за розгляд, відбір та рекомендацію декількох проєктів до підтримки. ОК залишає за собою право отримати незалежну експертну думку в ході оцінки і відбору проєктів.
Критерії оцінки письмових пропозицій
Пропозиції будуть оцінюватись ОК за наступними критеріями:
Узагальнена форма для оцінки технічної пропозиції |
Максимальний бал |
|
1. |
Якість та відповідність проєктної пропозиції широким темам, виділеним у пункті 2 цього Конкурсу |
25 |
2. |
Конкретність, доцільність та ефективність запланованих заходів проекту |
25 |
3. |
Продемонстрована здатність запропонованої команди впоратися з обсягом робіт, описаним у проектній пропозиції; |
25 |
4. |
Відповідність запланованих витрат і необхідних ресурсів очікуваним результатам; |
15 |
5. |
Якість запропонованих мереж (включаючи кількість партнерів, запропонованих для впровадження, та вже існуючі мережі, пов’язані з головним заявником) |
10 |
Загальний бал |
100 |
ЗВІТУВАННЯ, МОНІТОРИНГ ТА ОЦІНЮВАННЯ
Моніторинг та оцінка, рамки для реалізації проекту
Організація несе відповідальність за моніторинг виконання проєкту та оцінку його результатів. ПРООН здійснюватиме моніторинг проєкту через перевірку звітів грантоотримувачів, онлайн консультації, виїзди на місця, зустрічі з персоналом проєкту та зацікавленими сторонами, та участь у заходах проєкту.
Звітування
Організація подає такі звіти у форматі наданому ПРООН:
-
короткі звіти на вимогу, які періодично вимагає ПРООН у випадках, коли інформація про реалізацію програми потрібна у період між звітними періодами;
-
фінальний звіт, що включає підсумок діяльності та результатів, а також фінансовий звіт за загальну тривалість угоди.
Завантажуйте форму проєктної пропозиції тут.
Завантажуйте додатки тут.
Можливості
Прийнятними вважаються витрати, які:
-
необхідні для виконання проєктної діяльності відповідно до Грантової угоди;
-
відповідають принципам доцільності та відповідності витрат, включно з принципами «найвища якість за найнижчу ціну», й ефективності витрат;
-
коректно задокументовані, обґрунтовані та зрозумілі, а також підкріплені відповідною документацією фінансово-бухгалтерської звітності.
Кошти, надані в межах конкурсу, може бути використано винятково для оплати:
-
заробітної плати персоналу та гонорарів експертів;
-
закупівлі консультаційних послуг за умови, що вони є необхідними для досягнення цілей і завдань проекту;
-
витратних матеріалів, включаючи незначні засоби індивідуального захисту;
-
друку та копіювання;
-
комунальних послуг;
-
оренди, харчування та інших послуг, передбачених проєктною діяльністю;
-
витрат на відрядження (за умови, що відрядження відповідають внутрішнім правилам ПРООН).
Неприйнятними є витрати, пов’язані з:
-
витратами на підготовку проектної пропозиції;
-
сплатою боргів;
-
міжнародними поїздками;
-
відшкодуванням витрат, пов’язаних з коливаннями валютних курсів;
-
створенням та реєстрацією організації;
-
прямою фіскальною підтримкою органів державної влади;
-
політичною діяльністю;
-
релігійною пропагандою;
-
діяльністю, що веде до прямої або опосередкованої дискримінації будь-яких соціальних верств;
-
проєктами, спрямованими на отримання прибутку від діяльності;
-
будівництвом або ремонтними роботами;
-
закупівлею транспортних засобів та/ чи предметів розкоші та відповідних послуг.