ДЕДЛАЙН: 22 вересня 2024 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: освіта, громадський сектор, державний сектор
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиКафедра політології Тартуського університету запускає короткострокове онлайн-навчання для українських фахівців, які працюють у сфері євроінтеграції, щоб сприяти підготовці вступу до ЄС. У співпраці з Естонським центром міжнародного розвитку (ESTDEV) Тартуський університет може запропонувати до 18 стипендій без оплати навчання для громадян України, які працюють у сфері, пов’язаній із потенційним вступом України до ЄС.
Програма складається з трьох курсів, присвячених трьом сферам, які є ключовими для розуміння функціонування ЄС як всередині, так і за його межами:
-
Курс «Вироблення політики в Європейському Союзі» (6 ECTS) знайомить з основними інституціями ЄС, їхньою структурою, функціонуванням та впливом, а також з процесами формування політики та прийняття рішень, включаючи потенційні майбутні плани реформ. Викладач: професор Пірет Ехін.
-
Курс «Розширення ЄС і виклики ширшої Європи» (6 ECTS) надає огляд процесу розширення ЄС і викликів, пов’язаних з інтеграцією, як з історичної, так і з сучасної точки зору, спираючись також на минулий досвід у процесі вступу до ЄС. Викладач: доцент доктор Стефано Брагіролі.
-
Курс «Сучасні виклики європейської інтеграції» (6 ECTS) розглядає сучасні події, актуальні питання та різноманітні внутрішні та зовнішні політичні процеси, пов’язані з ЄС, у тому числі в контексті розширення та можливого майбутнього членства України в ЄС. Координатор: заступник керівника з академічних питань пані Майлі Вілсон.
Після завершення програми учасник повинен вміти:
-
пояснити склад, структуру, повноваження та вплив основних інституцій ЄС;
-
описати, проаналізувати та оцінити процес розробки політики та законодавства ЄС;
-
окреслити політичний портфель ЄС і пояснити, чому ступінь участі ЄС різниться в різних сферах політики;
-
описати та оцінити критерії вступу та процес розширення, а також проаналізувати інтереси різних учасників;
-
проаналізувати вплив Європейського Союзу на країни-кандидати, країни політики сусідства та Європу ширше як з історичної, так і з сучасної точки зору;
-
оцінити прогрес України в процесі вступу та визначає наступні кроки на шляху до повноправного членства;
-
обговорювати та формувати думки щодо поточних подій та актуальних питань європейської інтеграції.
Програма організована Інститутом політичних досліджень Йохана Скітте Тартуського університету, Естонія, за фінансової підтримки Естонського центру міжнародного розвитку (ESTDEV).
Програма викладатиметься онлайн (через платформу Zoom) англійською мовою без синхронного перекладу. Онлайн-зустрічі відбуватимуться двічі на тиждень (понеділок та четвер о 16.00-17.30). Участь в онлайн-зустрічах є обов’язковою. Неможливо завершити програму, якщо ви пропустили більше трьох зустрічей за курс. Запис відповідної зустрічі можна поділитися з метою навчання учаснику, який пропустив зустріч і може надати дійсне обґрунтування цього.
Прийняття в програму означає зобов’язання протягом усього семестру. Окрім відвідування онлайн-зустрічей, від вас очікується, що ви будете стежити за лекціями, брати участь в дискусіях, проводити короткі онлайн-презентації, читати тексти англійською мовою (розділи підручників, статті, статті в ЗМІ), писати аналітичні роботи, складати онлайн-тести та іспити. Університет Тарту надасть доступ до навчальної платформи Moodle, де розташовані сторінки курсу.
Учасники несуть відповідальність за забезпечення доступу до необхідного обладнання, програмного забезпечення та високошвидкісного підключення до Інтернету. На курсах також знадобляться гарнітура (з мікрофоном) і камера.
Для кого
-
українське громадянство;
-
зараз працює в українському державному секторі, громадянському суспільстві чи іншій інституції, задіяній або на яку впливає майбутній вступ України до ЄС;
-
гарне володіння англійською мовою (здатність стежити за лекціями, брати участь в дискусіях та писати статті англійською).
Перевага надаватиметься кандидатам, які зараз проживають в Україні та/або працюють в українських установах.
Можливості
Стипендії на безкоштовне навчання для 18 українських учасників, відібраних на конкурсній основі. Для інших плата за навчання складає 1530 євро.
Дедлайн
Для того, щоб подати заявку, зареєструйтеся ТУТ та надішліть наведені нижче документи електронною поштою на uta.kuhrt@ut.ee не пізніше 22 вересня 2024 року.
-
Ваше резюме (не більше 2 сторінок), включаючи трудову книжку;
-
Мотиваційний лист із зазначенням причин бажання взяти участь у програмі (не більше 1 сторінки);
-
Копія сторінки з особистими даними вашого паспорта;
-
Документ або лист, що підтверджує знання англійської мови принаймні на середньому рівні (підтвердження курсової роботи англійською мовою, робота, написана англійською мовою, академічна довідка про навчання англійською мовою, мовні сертифікати тощо)